Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a napi programotok egy 16...

Mi a napi programotok egy 16 hós körüli babával?

Figyelt kérdés

Azért szeretnék minél több választ olvasni, hogy ötleteket merítsek tőletek.


Mi heti 1-2 alkalommal ha tudunk elmegyünk süni zenére vagy baba-mama klubba, amúgy itthon vagyunk.. napi bevásárlás, játék apuval délután, vagy kimegyünk sétálni egy kicsit ha az idő engedi.


Nem túl unalmas ez egy 16 hós kisfiúnak?!


2010. nov. 24. 13:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos az enyémnek nincs sok "választása". Visszük-hozzuk együtt a nagyobbat az oviba, őt meg be a babakocsiba-fel a buszra- le a buszról, és ezt napjában 4x.


Közben is sokat játszik egyedül, mert nekem ott a házi munka. Inkább arra figyelek, hogy az a kevés idő, amit csak vele töltök, aktív legyen. Persze van séta, néha kis játszótér. Otthon van a lakásban hinta, azt nagyon szereti. Hallgatunk zenét, éneklünk, mondókázunk, "csikibajnokságot" rendezünk. Sokszor eljátszik mellettem, én úgy látom, ezt is élvezi.


Így visszagondolva úgy látom, hogy első babával én is jobban úgy éreztem, hogy "kell program", de nem kell olyan sok, a gyerekek hihetetlenül tudnak élvezni olyan dolgokat is, amiket mi inkább unalmasnak tartunk...


Ja, baba-mama klubba mi is járunk havi 1x. :o)

2010. nov. 24. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Bea24 ***** válasza:
Szia!A kislányom 16 hós lesz jövő hó 6.-án.Mi sem tudunk sokat kimozdulni, mert van egy 3 hós kistesója,és a másodikon lakunk, nem tudom levinni őket együtt, mert bazi nehezek a babakocsival együtt. Apa 12re megy dolgozni, ha ő vmelyikre vigyáz, addig a másikkal tudok kimozdulni, dokihoz menni. A lányommal hetente több alkalommal is elmegyünk a házunk mellett lévő gyermekházba, nagyon élvezi, rengeteg játék, fejlesztési lehetőség van, nagyon kedvesek a dolgozók, programok is vannak, gyurmázás, mondókázás, táncház, festés,tízórait is kapunk, és mindezt ingyen. Néha átmegyünk bandázni a barátnőmhöz, neki is ennyi idős a lánya, ők játszanak, mi cscacsogunk.Ha az idő is engedi és Apának nincs dolga akkor délelőttönként a közeli játszótérre is el szoktunk menni,de ezt nem sűrűn.Aztán ha hazaérünk ebéd, peluscsere, alvás, ébredés után uzsi és játék, sokat mókázunk, labdázunk, mondókázunk, zenét hallgatunk, de el van egyedül is sokáig, mindig talál vmi érdekességet,amivel el van. A házimunkába is beszoktam fogni, például ha söprök tartja a lapátot, vagy ha teregetek, adja a ruhákat és a csipeszt, szóval mindig el lehet foglalni vmivel és hidd el nem unalmas, nekik még minden érdekes és játék. utána vacsi van, majd fürdés és alvás. Remélem segítettem.
2010. nov. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 Bea24 ***** válasza:
Utolsó vagyok: még annyi, hogy a bevásárlást általában péntek délután intézzük közösen, és a egész hétre megvesszük a dolgokat, így nem kell minden nap menni vásárolni. :)
2010. nov. 24. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!