Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Másoknál is előfordul, hogy...

Másoknál is előfordul, hogy hiába eszik a baba jól, mégis alig hízik?

Figyelt kérdés
10 hetes babám az utóbbi 4 héten csak 60dkg-ot hízott, viszont nőtt 4cm-t. Igaz, elég bukós, ezért most kaptunk sűrítőt, amiből minden szopi előtt kell adni neki. Sajnos ettől függetlenül is bukik. Szopik rendesen, bár igaz előfordul, hogy csak napi ötször eszik, mert pl. most is már 5 órája alszik a babakocsiban. Éjszaka szintén egyhuzamban alszik 6 órát, csak egyszer ébred. Teljesen el vagyok keseredve, nem tudom, mit tegyek. Egyébként szopi után mindig mosolyog teli szájjal, gőgicsél, elégedett. Mit tehetnék, hogy hízzon? Ki hogy oldott meg ilyen problémát?
2009. jan. 14. 16:55
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Van ilyen, ne ilyedj meg. Pláne ha nőtt, és kiegyensúlyozott akkor nincs probléma. Kb mi is olyan 3 hónapos kor környékén stagnáltunk, aztán megindult. Most megint volt egy időszaka 4,5 hónaposan hogy két hétig nem hízott szinte semmit. Viszont nőtt. Csinálj mindent ugyanígy,és nyugodj meg. :)
2009. jan. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

ne búsulj, az enyém is ilyen pindurka fajta. Most hat és fél hós, hat és fél kilós. Az elmúlt három héten nem hízott szinte semmit, de kinőtte az összes rugiját. Látta a gyerekorvosunk, nem mondta, hogy gond volna. Jól eszik, tejcsi is van, ma betekert két egész almát is. Nagyon mozgékony, gondolom oda megy a sok kalória.

Egyébként ma olvastam egy Kismamában (régebbi), hogy a bukós babákat gyakran kell etetni, ha sokszor keveset esznek, nem buknak annyit. Szerintem dobd ki a mérleget, ha kóros lenne az ügy, az látszanan a babán. Én sem mérem már hónapok óta, a doki mérte, onnan tudom a súlyát

2009. jan. 14. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Azert jo hetente egyszer merni egy ilyen kicsi babat. Az en babam abban az idoben nem hizott szinte semmit harom hetig, amikor megfogattam, hogy fogyok egy kicsit. Nem fogyokuraztam, csak pl elofordult hogy elmaradt a reggeli, vacsoraidoben volt az ebed...szoval egy NAGY hulyeseget csinaltam!!! Aztan sajnos meglatszott a tejemen: mivel en fejve adom a babamnak a tejemet, igy a hutoben mindig a zsir felul a tetejere. Hat abban a 3 hetben alig volt egy kis zsirfoltocska a tejem tetejen, nem csoda, hogy szegeny kisfiam semmit nem hizott. Aztan rendesebben ettem, nem mint egy diszno, de normalis, taplalo kajakat, es a kisfiam ujra elkezdett hizni, a tejcsi tetejere pedig ujra feljott 1 ujjnyi zsirocska.
2009. jan. 15. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi! CSak nem tudok sehogy se eligazodni a dolgokon. Eddig azt mondták, ne etessem 3 óránál yakrabban és csak 20 percig, mert attól is fájhat a hasa. Most kb. 2 óránként eszik, addig, amíg kedve tartja. Van úgy, hogy majd' 1 órát. És most kicsit zöldes a kakija. Nem tudom, hogyan csináljam: hízzon is, de ne is terheljem a pocakot. Reggel mértem, múlt hét kedd óta 10dkg-ot hízott. Hivatalosan, mert a doki nem tud róla, hogy 1 hete nem tudom miért, de lecsökkent a súlya 8dkg-mal. Tehát valójában 18-at hízott, de csak én tudhatom. Úgy érzem, lassan megbolondulok. Tegnap este 10-kor cicin aludt el, olyan jó volt látni!! Ezek szerint akkor minden rendben volt vele, ugye? Azért parázok, mert nem szeretném még vinni szondáztatni, miért nem hízik. +. hónaptól ez is változhat?
2009. jan. 15. 10:23
 5/5 anonim ***** válasza:
Ne izgulj, majd behozza a lemaradast. Nekem is furcsa volt es en is megijedtem amikor nem hizott, mert volt olyan het is eleinte, amikor akar 300 gr-ot is hizott hetente, aztan hirtelen nem de kesobb behozta a lemaradast. Ne felj, naluk igy megy. Hany kilo most es mennyivel szuletetett?
2009. jan. 15. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!