Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek mikor ült fel a babája...

Kinek mikor ült fel a babája magától, és mikor tudott ülni, úgy hogy nem kellett tartani?

Figyelt kérdés
2010. nov. 26. 15:28
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Felulni egyedul csak par nappal a 9. honap betoltese elott tudott, de megulni egyedul, ugy, hogy nem dolt semerre sem azt mar joval elotte is tudta, kb a 6. honaptol.
2010. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Kb 5 hónaposan megült, ha úgy tettük le. Pont a 6. hónapot töltötte, aznap ült ki mászásból a popójára. Most 7,5 hónapos és mindenbe felkapaszkodik és ma már oldalazva járt a kanapé előtt.
2010. nov. 26. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
6 hónapos a babám, a doktornő felhúzta , és mondta, hogy még gyenge a gerince az üléshez, viszont sokan azt írják hogy 6 hónaposan már üldögélt a babája.
2010. nov. 26. 15:44
 4/15 A kérdező kommentje:
most olvastam az utolsót, nekünk még nem is mászik, csak kúszik, de hátrafelé haladva
2010. nov. 26. 15:45
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Erős törzsi hipotónia miatt csak 11 hósan ült fel először, és akkor volt az is, hogy meg is tudott ülni, nem dülöngélt.
2010. nov. 26. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

6 hónaposan ült fel, soha nem ültettem előtte, nem tudom mikortól tudott megülni.

nálunk is úgy volt, hogy 5 hónaposan kúszott, 6 hónaposan meg már mászott mikor oldalra kirakta a popiját. de minden baba más, ne sürgesd, csak tedd sokat hasra, hogy megerősödjön a háta!

2010. nov. 26. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
49%
OLYAN 6 HONAPOSAN ÜLT TÁMASZTÁSSAL,KB.7.HONAP,7,5 HONAPOSAN MÁR MÁSZÁSBOL MEGÜLT.SZÉPEN ÜL,DE NEM SZERET SOKAT ÜLNI
2010. nov. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne aggódj, hogy nem ül, nem mászik! Az én kislányom pl. 7,5 hónaposan fordult csak a hátáról a hasára. Viszont 6 hónaposan már négykézlábra állt, és ült egyedül. Felülni 7,5 hónaposan sikerült, de az előre mászás még nem megy. Négykézlábról felül, onnan megint négykézláb, mászni még csak hátra tud. Nincs ezzel baj :) Szépen lassan minden meg lesz, nem kell sürgetni, és a sorrend is tökmind1 :) 12 hónapos korig meglesznek a dolgok, az meg, hogy mi érdekli jobban, a mászás vagy az ülés, Rajta múlik :) Ja, most 8 hónaposan nekünk pl még fogunk sincs egy darab se :D
2010. nov. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
utolso vagyok,nekem is azt mondta a gyerekorvos,hogy 6 honaposan már ülnie kéne,de amikor 6honapos kontrolra vittem,akkor meg azt mondta,hogy nembaj,ráér 8 honaposan is ülni egyedül.ugyhogy összevissza mondják,meg amugy minden baba más.
2010. nov. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Mi gyógytornászhoz járunk, ő nagyon fontosnak tartja, hogy ne siettessük a mozgásformákat. Most 8 hónapos a fiam, még nem ül, "csak" forog, görög, kúszik, és azt mondta a gyógytornász, hogy még kicsivel a kora előtt is jár, már nem kell tovább ejleszteni, felesleges. Az a jó, ha a 8-10 hónapot a hasán tölti a baba, kúszással-mászással, hogy kialakuljanak a megfelelő agyi kapcsolatok a jobb és a bal agyféleke között. Felülni ráér később, nincs hova sietni.
2010. nov. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!