Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A babámat igénye szerint...

A babámat igénye szerint szoptatom, de szinte mindenki szerint átkéne állnom a kb.4 óránkéni etetésre mert nagy súlyú. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
A babám 4300g-mal született 3 hete. Egy nap 8-9 alkalommal is szopik, kb.100ml-t 3 óránként. ( De van hogy a 3 órát sem bírja ki.) Sokan mondják, hogy éjszaka nem kéne ennie mert nem pici, nem lenne rá szüksége. 2x is felkel éjszaka ami már kicsit kimerítő de viszont sír ha nem eszik. Mit tegyek?
2009. jan. 15. 14:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szép nagy baba, gratulálok! Szerintem csak magadra és a babára halgass, és etesd, ha kéri. Jobb, ha éjjel nem eteted és helyette sír? Lehet, hogy szomjas, nem is éhes, azért ébred éjjel. Én a helyedben úgy csinálnám, ahogy neki jó!

Kitartást az ébredésekhez és jó babázást!

2009. jan. 15. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én igény szerint szoptatok még ma is 9hós.És éjjel egyszer még kell neki.
2009. jan. 15. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szoptasd tovább igény szerint! Ne foglalkozz a nagyokosokkal, bízd a babára! Pontosan tudja, mikor és mennyire éhes. Ha kér, kapjon, anyatejtől nem hízik el. Akármilyen nagy súllyal született, az ő kis gyomrocskájának még kell a gyakori kaja. Az anyatejet nagyon könnyen emésztik, kb. egy óra alatt, így az sem csoda, ha óránként enni kér. Ne nézd az órát, csak a picur igényeit és nem hibázol. Amit olyan sokan mondanak neked, azok elavult régi nézetek. Nekem is mondogatták az elején, senkivel nem foglalkoztam, aztán a gyerekorvos is azt mondta, én csinálom jól. 5 és fél hós, anyatejes babám van. Szépen ritkulnak az etetések, ahogy ő kívánja. De még mindig szopizik éjjel kétszer-háromszor is. :-)
2009. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Én is igény szerint szopiztam annó, és egy hónaposan a védőnő azt mondta diétázzak, ne kapjak tápszert, amit sose kaptam, és csak teát kaphatok ha 4óránál előbb kérek enni... Pedig annyi kajára volt akkor szükségem. Nem történt semmi, ha kajás voltam, és sírtam kaját kaptam...

Semmi bajom nincs, max annyi, hogy nem belőlem élnek meg a gyógyszergyárak.... És nem lettem óriás felnőtnek.. sőt, egy idő után rendesen beállt a kajálásom napi 4re..

Szoptasd nyugodtan a pici igénye szerint, mert lehet nem elég laktató egy hami...

2009. jan. 15. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
csinálj mindent ugyanugy,nem lesz semmi baj,mi is igy eszunk,akkor mikor a babika kéri.hiszen mi is ha megkívánunk vmit akkor esszunk nem?
2009. jan. 15. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a gyors válaszokat aranyosak vagytok!
2009. jan. 15. 14:38
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Csak és kizárólag magadra hallgass a szoptatással kapcsolatban! Ha nem lenne éhes, nem kérne enni. Ha túleszi magát, úgyis vissza bukja. Ne hagyd magad elbizonytalanítani! A baba tudja, hogy mi kell neki, nem a rokonok, szomszédok, akármelyen önjelölt szakértők.


Én is próbáltam többféle módszert, mert mindenki mást mondott. Aztán akkor jött rendbe minden, amikor elkezdetem csak a babára figyelni, a sok kéretlen tanácsot meg elengedtem a fülem mellett.


A te babád, és a saját megérzéseidet kell követned. A bizonytalanságod meg el fog múlni. Minden jót!

2009. jan. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az én kislányom 9 hónapos és még mindig nem tért át a 4 óránkénti evésre! Ugyan ő sokkal kisebb súllyal született, de egy-egy étkezésre akkora adagokat nyomott be, hogy a védőnő szörnyűlködött.

Nem attól nem eszik éjszaka egyik másik baba, mert nem pici, hanem mert az az igénye. Ne törődj senkivel csak a babáddal, majd ha ő úgy érzi, hogy nem akar éjszaka enni, akkor majd nem eszik éjszaka.

2009. jan. 15. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az én kisfiam 8 hetes koráig éjjel is 2 óránként evett. A védőnő (aki mellesleg egy tündéri csaj)azt mondta próbáljak 3 órát tartani a 2 evés között. Persze nem lehetett,mert egy pici babának hogy magyarázod meg,hogy kisfiam még várjál egy órát!? Aztán egyik napról a másikra átaludta az éjszakát és áttért a 3-4 óránkénti evésre. :)
2009. jan. 15. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
tényleg etesd igény szerint!!! nem fog a végletekig hízni,mivel anyatejes,viszont simán apadhat a tejed is,ha most nem igény szerint eteted. Az én babám is 6-7 hetes koráig egész nap a cicimen lógott,most meg már beállt,nem is hízik már olyan sokat (eddig hízott)és csak egyszer kel fel éjjel,hajnalban. Hallgass a babádra,ő tudja mi kell neki, túletetni meg nem tudod: kipróbáltam direkt,ha nem volt éhes és akartam neki cicit adni már picinek is fintorgott és elfordította a fejét :). Bízz magatokban!
2009. jan. 15. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!