Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sürgős segítség kell, kifogyta...

Sürgős segítség kell, kifogytam az ötletekből!?

Figyelt kérdés
negyed hat óta virrasztok a háromhetessel, mert képtelen büfizni. azóta plusz két etetés volt, némi kaki vagy ikább puki is. én már majd elájulok a fáradtságtól, csuklok össze, gyerek meg békésen szundizik a vállamon, néha felsír vagy tekereg és mint letenném, visít pár másodpercen belül. mit csinálok rosszul? hogy alhatnék végre én is?
2010. nov. 28. 09:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Próbáld meg a hasát maszírozni. Vagy a könyökét az ellentétes térdével összeértetni. EDz általában segíteni szokott. Ha lefekteted,akkor próbáld meg hasra tenni. Nem baj,ha sír egy kicsit,de attól nem lesz neki jobb,ha a válladon altatod. Könnyen hozzászokhat,és nem fog másképp elaludni később sem. Az etetéssel pedig várj legalább 2 órát.
2010. nov. 28. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szia! Infacol csepp segít a hasfájáson, de nem akarlak elkeseríteni, a kisfiam 1 éves, mi 5-kor kelünk, és már vissza sem alszik, csak 9-kor, amikor én mosogatok, mosok, vasalok, főzök, szóval nagyon nem alszom :-))) Legközelebb este 9-kor tudok aludni menni... De viccen kívül, próbáld meg nagymama vagy férj, vagy egyéb családtag segítségét kérni, ha van lehetőséged, az első 6 hétben tényleg sok pihenésre és alvásra van szükséged! Jó egészséget, és a babádnak mihamarabbi hasfájásmentes napokat!
2010. nov. 28. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

Hason egyszer elaludt kb. 15 percre még az első szopi után 6 óra körül. azóta sem marad meg úgy, pedig alapvetően szereti. szerintem a dobhártyám átszakadt már a sok fülembe sírástól :-( vagy nagyon szenved vagy nagyon színészkedik :-( de 3 hetesen csak nem manipulál még.

Most letettem a babakocsiba, kicsit tologattam, félálomban van, és éppen nem sír, csak leseget néha a szemhéjak alól.

2010. nov. 28. 09:47
 4/16 anonim ***** válasza:
Szia! Nekünk sem nagyon ment a büfi, aztán úgy büfiztünk, hogy lehajoltam a gyerekkel együtt és vissza. Jött a büfi, nem is akármilyen:) Hasfájásra nekünk az jó volt, ha melegítettem a törölközőt a hasára.
2010. nov. 28. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Infacolt kapja, de mintha nem is kapna semmit. Holnap megyünk tanácsadásra, ajánltatunk valami mást :-(

2 óránként eszik nappal, de a legutóbbinál csak másfél óra telt el és mivel baromi álmos, nemhiszem, hogy jóllakik ilyenkor, mert bealszik és az sem segít, hogy én bárhogy is próbálok ébren maradni, én is bealszom a szopin :-(

2010. nov. 28. 09:49
 6/16 A kérdező kommentje:
Masszírozás megvolt, addig hat, míg csinálom vagy addig sem. Ezt ma már többször is bevetettem :-( sőt, hajszárítóztam is, azt is szereti. de minden csak addig hat, míg folyamatban van :-(
2010. nov. 28. 09:50
 7/16 A kérdező kommentje:

Hajolgattunk is, rázogattam is, emelgettem is, simogattam is, ütögettem is, semmi.

A melegített törölközőt viszont nem próbáltam még :-) ez lesz a következő. Bár msot úgy tűnik, hogy ugyan a babakocsiban, de alszik, megpróbálok én is pihenni kicsit, de írjatok még, mert ez mindennapos program nálunk, szóval minden ötlet jól jön és köszi az eddigieket!

Jaj, ennem is kéne végre valamit, de nem tudom eldönteni, hogy éhségem vagy álmosságom nagyobb-e. férjem dolgozik, szüleim ígérték, hogy átugranak hétvégén, de egyelőre nem jelentkeztek. mondjuk annyira segíteni ők sem tudnak szerintem :-( vagy mégis? de legalább a férjem tudott aludni az éjjel :-) a hajnali negyed 3-as etetés ugyanis szinte néma csöndben zajlott :-)

2010. nov. 28. 09:53
 8/16 anonim ***** válasza:
Szia! Így van, ahogy írtad, ilyen pici baba tényleg nem véletlenül sír. Ahogy leírtad, tuti hasfájás. Nem iszol valamilyen tejserkentő teát? Valamelyik babára nagyon jó hatással van, főleg, akik hasfájósabbak, az édeskömény miatt. (nálunk onnantól szűnt meg a hasfájós időszak. kb. 6 hetesen) Viszont hallottam olyan babáról is, aki pedig épp ellenkezőleg, fájt tőle a pocakja. Amúgy, ha nem iszol teát, és nem ettől fáj a picúrod hasa, érdemes kipróbálni egy köménymagos rántott levest ebédre, elképzelhető, hogy nálatok is beválik. 2. voltam.
2010. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Nekem is hasfájós volt a babám és nehezen is büfizett, nekünk az vált be, hogy úgy fogtuk, hogy hasra fektettük az alkarunkra, a feje a kézhajlatomban volt oldalra fordítva és úgy simogattuk a hátát (remélem érthető, ahogy leírtam). Pl. én se gondoltam erre, nekem a védőnő mutatta ezt a praktikát és bevált. Ha esetleg a szopipárnára teszed le a babát? Az kicsit olyan érzés, mintha fognák, a fiam ezen is szeretett aludni.
2010. nov. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim válasza:
Az Infacol nekünk sem vált be túlzottan. Utána kipróbáltuk az Gripe Water-t (angol vizet) és utána semmi gond nem volt. Igaz drágább, de megérte. Három hónapos koráig kapta, utána szép lassan szoktattuk le róla, azóta minden ok. 10 hónapos kislány anyukája.
2010. nov. 28. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!