Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt a babád,...

Mennyi idős volt a babád, amikor elkezdted adni Neki a tehéntejet? És miért pont akkor adtál Neki először?

Figyelt kérdés
2010. nov. 28. 13:38
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:

1 évesen kezdtem tejjel főzni neki, pl spenót.

Viszont 21 hósan ivott először tejet, akkor szoktattam át a tápszerről.

Szerettem volna tovább is adni még neki a tápszert reggel-este, de anyagi okokból áttértünk a tejre.

2010. nov. 28. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
100%
1 éves volt, mert ekkortól be lehet vezetni és én fontosnak tartottam, mert én nem hiszek a tej ellenes propagandának sem (mivel még értelmes indokot nem hallottam, csak egyébként normál, logikus gondolkodással el sem hihető dolgokat)
2010. nov. 28. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Fiam 18 hónaposan kezdettt kapni feles tejet, 21 hónapos koráig cicizett.

Ez még 2001-ben volt.

Lányom 2 hónapos, szintén cicizik és tejet nem tervezek neki adni 2 éves kora előtt.

Ha kér-reggelente babatejet kep, de nem minden nap szokott kérni.

2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:

előző

nem 2 hanem 20 hónapos

2010. nov. 28. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
1 éves mert addig csak cicizett!
2010. nov. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
33%

kedves 13:46-os! akkor mondok neked egy értelmes indokot: az én kislányom allergiára hajlamos, és a tejtől hasmenése és ekcémája van! ehhez mit szólsz? amúgy súlyos esetben anafilaxiás sokkot is okozhat....

én még nem adok neki natúr, ételekbe, pl spenót, palacsinta, keveset kap. HA-s tápszertt kap helyette. a 2 éves kontrollon fogom a dokinőt megkérdeni, mi legyen a továbbiakban.

ja a nem allergiagyanús babáknál is azért érdemes várni, mert emésztési nehézségeket okozhat.

23 hónapos kislány anyukája

2010. nov. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
68%

Ezzel az indokkal 2 probléma van, 4 éves koromig kaptam feles-tejet, holott galaktóz-anyagcsere zavarom volt, vékonybélgyulladással, májnagyobbodással mire rájöttek, hogy mi bajom. És ez 1975-ben volt, 1 év diéta, kórházi kezelés és elmúlt. Azóta is nyugodtan ehetek bármilyen tejterméket ihatok napi több liter tejet, semmi bajom. És gondolom, ha egy betegség gyógyítható volt 1975-ben, most különösen az. Ezért nem tartok a tejallergiától.


A másik pedig, az hogy a te gyereked allergiás a tejre, én miért ne adhatnék a gyerekemnek? Vagy azért, mert a te gyereked allergiás a tejre, az enyém is biztos az?

2010. nov. 28. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
látom kezdődnek az okoskodások.De teljesen felesleges ezen vitatkozni.Aki ad neki ad,aki nem annak is meg van az indoka.Fiam 22 hónapos és kb 1 hónapja iszik rendesen tejet.1 éves volt amikor ittunk először de nagyon hasmenése és fájdalmai lettek tőle igy orvosilag is lefújtuk,még várunk vele.időnként próbálgattam,de semmit nem javult.Mivel első fiam tejérzékeny volt,igy nem csináltam nagy ügyet abból hogy adjam neki.most viszont megérett a bélrendszere arra,hogy megeméssze a tejet,ma már semmi baja tőle.Annak üzenném aki nem tart a tejalegiától,,hogy bizony nagyon sokat szenvedett a fiam.fajdalmai,puffadások,kiütések,sok sok sírás és 5 év kellett hogy elmúljon.Te magad nem emlékszel rá,mert már nagy voltál de anyaként ne éld át ezeket a fájdalmakat.Mert azért ebben is van elég erős,és van gyengébb is.aki pedig a pénz miatt adott neki tejet azt sem értem,mert én most anyagilag rosszabbul jövök ki,hogy naponta 2 szer iszik tejet int amikor tápszert vettünk.
2010. nov. 28. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
84%

Szerintem a 13.46-os nem arra gondolt, amikor okkal nem ad valaki tejet, hanem arra amikor csak azért, mert háromszáz helyről 400 féle okot soroltak fel, ami miatt nem adnak, és annak nem volt értelme.


On:

16 hónaposan kapott reggel tejet, de már 13 hónapos korától evett tejbegrízt, tejberizst, krémleveseket, amik tejjel készültek.

Sosem volt gond a tejtermékekkel, és a doki azt mondta, egy éves kora után elkezdhetem adni.

2010. nov. 28. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2.5 éves,és még mindig tápszert kap,mivel még a junior tejtől is lekakálja a bokáját(olyan szinten hasmenése van).Szóval én sem úri muriból adom neki.Arról nem is beszélve,hogy így csak babajoghurtot,meg babapudingot tudok csak adni neki(ami köztudott,hogy nem egy olcsó dolog,ráadásul egyre több kell belőle).A dokija mondta,hogy ha 3 éves koráig nem növi ki,kell egy komolyabb kivizsgálás.És egyet értek az előttem írókkal,kedves "nem hiszek ezekben a dolgokban" Anyuka,ne tudd meg,hogy milyen érzés látni a pici gyerekedet össze kuporodva a fájdalomtól,és hallgatni,ahogy sikítva sír.Én is úgy gondolom,mindenki tegye a saját belátása szerint.Ja,a nagyobb testvérének semmi baja,és a családban sincs tejérzékeny rokon!
2010. nov. 28. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!