Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38.5 popsiban mért láz (levonv...

38.5 popsiban mért láz (levonva 0.5). Mi a teendő? Lázcsillapító kúpot kapott.

Figyelt kérdés
Most alszik,de tegnap éjszaka lázasodott be.Hígabb a széklete is.Vigyem orvoshoz?1éves baba
2010. nov. 28. 15:53
 1/3 anonim ***** válasza:
Hig kaki, nem túl magas,de azèrt kellemetlen hö= jönnek a kisörlö fogai talàn? Ètvàgytalan is? Levert, vagy napközben olyan ingadozò a kedve?
2010. nov. 28. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

ne öltöztesd be nagyon, tudjon szellőzni a teste.

ha megteheted vidd ki a szobájából, szellőztess ki jól, hogy friss legyen a levegő

ha nem viszi le a kúp a lázát és magas marad, akkor adhatsz neki nurofent vagy panadolt is 2 óra múlva

próbáld minél többet itatni, szoba-hőmérsékletű itallal vagy ha anyatejes még, akkor szoptasd minél többet

ha hasmenése lesz vagy sokat kakil, akkor különösen fontos a folyadékpótlás

hűtőfürdőt is megpróbálhatod: fél fokkal lehet hidegebb a víz, mint a testhője és ahogy megy le a hőmérséklete, úgy lehet egyre hűvösebb a víz is

[link]


[link]


ha nem iszik, nem megy le a hője vagy erős hasmenése lesz, akkor szerintem hívd ki az ügyeletet

2010. nov. 28. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam a fogacskákra,csak eddig nemvolt láza és megijedtem kicsit!

Anyatejes még és az étvágy jó,csak hullámzókedve van és ez nem jellemző rá!

2010. nov. 28. 16:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!