Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdjem el szoktatni az...

Mikor kezdjem el szoktatni az egyedül-elalváshoz?

Figyelt kérdés
Most 3,5 hetes. Nem szeretném, ha azt szokná meg, hoyg elringatjuk, hanem tanuljon meg egyedül elaludni - nyilván kis esti babusgatás után. De nem tudom, nem korai-e még. Mi az, ami jó mint kezdés? Amúgy nap közben sokat babusgatom, mert nagyon igényli a kézben létet.
2010. nov. 28. 23:10
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Jesszusom... Ne haragudj, de hogy lehet ekkora butaságot leírni, hogy könnyen megszokják és el is várják az anya közelségét??? Még jó, hogy szüksége van az édesanyjára (vagy valakire, aki gondoskodik róla).

Nem egy 18 évesről beszélünk, hanem egy néhány hetes/hónapos/éves piciről, hogy ne lenne igénye és szüksége az anyai közelségre?


Kedves kérdező, a kismama.hu cikkét ajánlom olvasd el:


[link]


Az egyik előző hozzászólóval értek egyet, hadd döntse el a gyereked, hogy melyik csoportba akar tartozni. Ennyi idősen nem fogod elrontani azzal, ha felveszed, ringatod, babusgatod. Az én babám 1 hónapos koráig nagyon sokszor aludt el rajtam éjszaka, volt, hogy csak 1-2 óra múlva tudtam letenni magam mellé. Nem minden baba ilyen, én próbálgattam, hogy hogy jó neki, és ha így tudott békésen aludni, akkor hagytam. Nekem is mondogatták, hogy ne vegyem magamra, mert nem fogom tudni letenni. Most 3 hónapos múlt, esténként sétálgatunk egy kicsit a szobában elalvás előtt, dúdolgatok neki, leteszem, és alszik reggelig, mint a bunda. Nem lett semmi károm abból, hogy sokat volt rajtam, sokat van ölben most is. Csak figyelni kell a babádat, kitapasztalni, hogy mi a jó neki, de ne vond meg tőle magadat, mert most te vagy neki a legfontosabb. És lehet, hogy megtérül még ez a korán kialakult bizalom. Szerintem ne erőltess semmit, hagyd hogy alakuljon minden a maga ütemében.

2010. nov. 29. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
9 hónapos a fiam, még mindig ringatom, imádom, csak a derekam szakad le. Csak emiatt szoktatnám rá az egyedül alvásra... de még várok :)
2010. nov. 29. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Jó tényleg hülyén fogalmaztam. De nekem nagyon nehéz volt, egész nap csak rajtam aludt a kislányom. Sokszor jó volt h hozzám bújt és úgy aludt, imádtam. De közben majd bepisiltem, éhes voltam, ott a mosatlan, mosás....stb. És neki se volt szerintem a legkényelmesebb. Sokszor altatom a mai napig is, de van hogy úgy üvölt és ha lerakom a kiságyba elhelyezkedik és alszik egy hang nélkül. Én csak a saját tapasztalatomat írtam le. Szerintem lehet a babával máskor is a kapcsolatot építeni, nem fontos az alváskor. Napközben is meg lehet dédelgetni, puszilgatni, simizni. De ez az én véleményem.
2010. nov. 29. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!