Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért távolították el a...

Miért távolították el a kislányom szűzhártyáját? Az volt egyáltalán?

Figyelt kérdés

Nagyon el vagyok keseredve, mert átverve érzem magam!

A hétvégén beteg lett a 7 hós kislányom és bevittük az ügyeletre. Megvizsgálta egy doktornő és felvilágosított, hogy egy hártya van a kislányom hüvelybemeneténél amit már el kellett volna távolítani, mert a későbbiekben gondot okozhat, ha megvastagodik. A szűzhártya szót egyszer nem mondta, tehát én abban a tudatban voltam, hogy ez egy másik hártya. A háziorvosunk meg azt mondta, hogy a szűzhártyáját szakították el. Akkor most elvették a lányom "szüzességét"? Ez járhat hátrányokkal, Pl:hamarabb bejutnak a kórokozók a hüvelyébe...stb.?

Járt már más is így???

Köszönöm a válaszokat!


2010. nov. 29. 11:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Bocsi, erre én is kíváncsi vagyok. Ha nem fájt neki, akkor szerintem nem az volt. Hiszen az fáj ha átszakad. Milyen tünettel kellett bevinni, hogy a puncijánál kotorászott doki.
2010. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Én még ilyet nem hallottam, csak azt, hogy bemetszik, ha teljesen zárt, hogy ha majd menstruál ki tudjon folyni a vér. De hogy eltávolítják ez furcsa. Volt valami a puncijával, vagy miért mondhatta az orvos?
2010. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Nem hinném, hogy a szűzhártya volt. Inkább arról lehetett szó, hogy valamiért összenőtt a hüvelybemenet (főleg a hámosító krémek okozzák manapság!) és ezt távolította el az orvos. A szűzhártya beszakítására, eltávolítására nem gondolom, hogy oka lett volna, különben is, az azért kicsit beljebb van....
2010. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Hát én ilyenről még nem hallottam.

Nem lehet, hogy össze volt neki picit nőve és azt választották szét?

Én erre gondosan ügyelek, mindig óvatosa széthúzom neki, de a múltkor vagy két napig elfelejtettem, és bizony nehezebben jött szét.

2010. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem.Van olyan,hogy kislányoknál képződik ott egy hártya a külömböző hámositó kenőcsőktől.Az unokahúgomnak is volt.Bocs de itt a házi orvosod mond hülyeséget.Nyugi.Nem mondták a betadinos fürdést és nem adtak rá kenőcsőt?
2010. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Hát szerintem nincs igaza a dokitoknak!

Hanem a lányodnak a hüvelybemenete volt összetapadva egy vékony bőrréteggel,ami később tényleg megvastagodhat és csak műtétti úton lehet szétnyitni/vágni!A lányomnak is ilyen volt, bár sajna neki 6 hósan szétszedték,és azóta már 2* összenőtt megint! :(most 1 éves!


Ennek viszont semmi köze a szűzhártyához,az egy kicsit bejjebb van!


Ez az összenövés akkor okot még gondot,ha nem veszik észre,mielőtt elkezd a serdülő menstruálni,mert akkor a vér nem tud távozni,hanem felgyűlik a hasüregben!


Szóval szerintem azért napi egyszer nézd meg neki,úgy hogy a nagyajkait széthúzod,és már látod is,hogy van a nyílás,vagy csak egy vékony bőrcsíkot látsz a hüvelybemenetnél!

Nekem minden nap kell vizsgálnom!Sőt már meg is tanított a nőgyógyász széthúzni!

2010. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Elöző vagyok,egyszer ezt a kérdést én irtam ki.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

2010. nov. 29. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

11:16 os hosszabb válasz vagyok!


Nálunk pl nem a kenőcsöktől volt,hanem ez is mint oly sok más genetikai örökölt "betegség"

Amúgy azóta nem is kenem a lányom fenekét (kb 2* kellett 1-1 fognál) és mégis összenő! :(

Amúgy ez ugyanaz a betegség,mint mikor a kisfiúknak letapad a bőr a kukijukon!

2010. nov. 29. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! Azóta beszéltem a védőnönkel is és ő is azt mondja, hogy az nem a szűzhártya volt!
2010. nov. 29. 11:39
 10/11 anonim ***** válasza:
verzet neki?mert ha a szuzhartya beszakad akkor verzik,nem?sajnalom
2010. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!