Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 1 éves gyereknél...

Szerintetek 1 éves gyereknél lehet már próbálkozni, hogy meseolvasás közben aludjon el?

Figyelt kérdés
Eddig cicin és/vagy ölben aludt el, de lassan szeretném leszoktatni ezekről, de nem tudom még hogy kezdjem. Van esetleg valami jó tipp, ami azért kíméletes?
2010. nov. 29. 12:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Ezekre mind te szoktattad rá, így neked kell leszoktatni is :)

1 évesen még nem biztos, hogy ez így menni fog, de talán egy próbát megér.

Én úgy szoktam, hogy vacsi után ágy, és ha nem akar elaludni kap cumit, vagy épp simizem a fejét.

Sok sikert!

2010. nov. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Na nálunk ez tutira ki fog maradni jó ideig, ugyanis születése óta puszi, leteszem, fejsimi, és kijövök tőle. Ő saját magát altatja el, mormogva. Szerintem még jó sokáig nem fogok tudni neki mesélni a klasszikus értelemben véve. Most úgy zajlik, hogy fürdetés-öltözés után megissza a tejitalát, felül az ölemben, böfizik, közben én még gyorsan énekelek neki egy kis rövid dalocskát, és már mutogatja is az ágyát, bekéretőzik. Berakom, és kijövök. 5 percen belül elalszik (14 hónapos).


Ki kell tapasztalni, a te babádnak mi a jó.

2010. nov. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem 2 éves a lányom, és még mindig nem tud végig hallgatni egy mesét sem. Én éneklek neki, főleg a bóbitát!
2010. nov. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Mi egy éves kora óta úgy csináljuk, h miközben issza a tápszert (tejérzékeny, kell neki a tápszer, mielőtt lehurrognátok), a férjem mesél neki, az ölében eszik a gyerek.

Ha végeztek, szólnak nekem, és én is mesélek, főleg verseket, elmondunk párat, aztán szól, h menne aludni, letesszük, és kijövünk.

Magától alszik el, 1-2 percen belül.

2 és fél éves lesz.

2010. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
szia, sztem ezt babája válogatja. a mozgékyonabb, nyughatatlanabb típus nem fog elaludni mesére még 2 évesen se. pl az enyém (23 hónapos kislány). ő már beül az ölembe, és pl. a bóbitából a kedvenc darabokat már simán meghallgatja, vagy pl. tegnap autóztunk fdélelőtt, és kicsit sokáig tartott, már majdnem bealudt, én nem szerettem volna, mert elszúrta volna a nappali alvását, és akkor elkezdtem neki mondókákat mondani, ami eszembe jutott, és így kihúztuk hazáig ébren. de azt nem tartom elképzelhetőnek, hogy lefekszik, mesélek, ő meg közben elalszik....le kell melléfeküdni, sötétben, kap cumit, kicsit még mondja amagáét, azt a pár szót, amit mond, és néha nehezebben néha könnyebben elalszik. (már nem kiságyban alszik). 1 évesnél ha ez beválik, akkor sztem menne mese nálkül is. :))
2010. nov. 29. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!