Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van összefüggés a terhesség...

Van összefüggés a terhesség és a baba viselkedése között?

Figyelt kérdés
Egyik ismerősöm 15 hónapos babája a kezdetek óta rengeteget sírt, nyugtalan volt és azóta semmit sem változott. Az anyukája azt mondta hogy azért mert amikor terhes volt vele ő is sokat sírt egyéb dolgok miatt. Szerintetek ez összefügg? És aki nyugodt a terhessége alatt annak totál nyugodt babája lesz?:)
2010. nov. 30. 12:34
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

szia, valamennyi összefüggés biztosan van. de amúgy teljesen rendes terhességből is születhet érzékeny baba. az én kislányom pl. nagyon érzékeny gyerek, 2 éves lesz, de a kellemetlenségek a mai napig megviselik, pl. a fogzás. de persze már nem sír egész nap. de ő ún. irritábilis csecsemő volt (jártunk korai fejlesztőbe, meg neurológián meg tudomisén mennyi helyen). az én anyukám akkor halt meg, amikor 32. hetes voltam. akkor volt 2 hetem, amikor nagyon sokat sírtam, nagyon fájt...gondolom nem kell magyarázni. ráadásul hirtelen halt meg, nem is lehetett rá számítani, vagy felkészülni. én már sokat gondolkoztam azon, van -e összefüggés a két dolog között, utána is olvastam, utána is kérdeztem. a gyógypedagógus meg a gyermekpszichiáter nem tulajdonított ennek nagy jelentőséget mindenesetre.

nem járnak amúgy vagy nem mentek el valami szakemberhez? hátha tudnak valamit segíteni.

2010. nov. 30. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Monicka válasza:
100%

Nálam ez igaznak tűnik,de gondolom még az öröklött hajlam is befolyásolja a gyermekeim természetét,temperamentumát.


Első terhességem boldogságban és nyugodtságban telt el sok szeretetet kaptam a férjemtől.

Az a gyermek aki akkor a hasamban volt egy megbízható szótfogadó,nyugodt csendes,baba volt és gyerekként is az maradt.


Második terhességemet megrontotta egy cigánylány,akivel a párom találkozgatott.Minden nap este későn(22-23 órakor) jött az első 2-3 hónapban.Azután sem ölelt és nem éreztem a szeretetét,csak a terhességem miatt nem hagytam el.

Sokat sírtam.

A kisbaba annyira nyugtalan hogy alig alszik és 1 percet se ül egy helyben és durva.Nem lehet vele finomkodni,nem élvezi ha simogatom,nem ígényli. Úgy bánt hogy ilyen hideg távolságtartó a kisbabám.

2010. nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nekem az első 12 hét izgalmától eltekintve (előzőleg volt egy vetélésem és aggódtam) nagyon nyugodtam békésen telt a terhességem, sokat pihentem stb és a kisfiam is egy nagyon nyugodt kiegyensúlyozott sokat alvó baba lett. Szerintem mindenképpen van összefüggés, de nyílván számít a gyerek temperamentuma is.
2012. jan. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!