Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak, hogy 2 hetes...

Mit csináljak, hogy 2 hetes babám elaludjon magától és ne ordítson?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy fáj a hasa? de a kezemben jót alszik ott nem sír csak ha lerakom, tegnap óta nagyon nyugtalan is, mitől lehet? vagy nagyon meleg van? sajnos nem tudok állítani a hőfokon, panelba lakunk...

Mit csináljak vele?


2009. jan. 16. 18:20
 1/4 anonim ***** válasza:
76%
Ha nagyon meleg van és a babád ezt nem bírja, akkor egy hidegpárásító 1-2 fokot tud hűteni a szoba méretétől függően. Ráadásul a páratartalom is túl alacsony általában a panelokban. Ha nem akarsz hidegpárásítót venni, akkor a radiátorra teríts vizes törölközőt.
2009. jan. 16. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Nyiss abalakot.

Jól szellőztess ki, mielőtt altatod a babád, és ne öltöztesd túl.

2009. jan. 16. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Meg egy tipp: ha anyatejes, akkor is kinald meg keves felforralt es lehutott vizzel, mert alapvetoen ugyan az anyatejes babak nem igenyelnek plusz folyadekot, de nagy melegben nyaron, vagy panelben, ahol nem lehet tartani a 20-22 fokos homersekletet elofordulhat, hogy megszomjaznak.

Ne aggodj, vizbol ugysem iszik, ha nem szomjas, akkor kikopi az elso kortyot, amint megerzi, hogy vizrol van szo, majd nem szivja a cumit. Legalabbis az en fiam igy utasitja el. Teaval azert nem merem itatni, mert egyszer megprobaltam es az izesites miatt tobbet ivott, mint amennyit valojaban a szervezete igenyelt volna, pedig cukor sem volt benne. Es nem szeretnem, ha a folyadek toltene meg a pici baba gyomrat az etel helyett. Illetve ket etetes kozott szoktam vizzel kinalni a babat, nem kaja elott, vagy utan kozvetlenul.

Az en fiam nem volt hasfajos, de ugy tudom, hogy a hasfajos babat nem igazan lehet megnyugtatni, sir szinte folyamatosan. Tehat szerintem ha a pocak fajna, akkor nem aludna nyugodtan az oledben sem.

De lehet, hogy egyszeruen csak arrol van szo, hogy meg nagyon pici es nem szeret egyedul lenni, nincs meg ehhez hozzaszokva, szuksege van a kozelsegedre, hogy erezze az illatodat es a melegedet.

2009. jan. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ugyanez volt nálunk is 2 hetes korától olyan 3 hétig. Vedd magadhoz, tedd a mellkasodra feküdj le vele,és megnyugszik, elalszik, és leteheted az ágyába. Ilyenkor még csak anyahiánya van. Ha fáj a pocija, arra is jó, ha magadra fekteted, mert melegíted a hasikáját, és beindulnak a bélmozgások. Nálunk bevált, és utánna, mint akiről lecsapták az egészt, aludt magától szépen, a mai napig egyedül alszik el.
2009. jan. 17. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!