Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van valami ötletetek mit...

Van valami ötletetek mit lehetne kipróbálni a 6 hetes fiamnál, hogy este elaludjon? Bővebben leírtam alul.

Figyelt kérdés

A kisfiam minden este 21h-tól éjfélig kisebb megszakításokkal sír, de nem hasfájós/fájdalmas a sírása. Tegnap konkrétan 01:30-kor hagyta abba.

Már mindent kipróbáltunk az elmúlt hetek alatt:

zene, dúdolás, éneklés, beszélni hozzá, ringatás, sétálgatás, babakocsiban tologatás, szellőztetés, kitakarjuk - betakarjuk, simogatjuk, paskoljuk, félhomály, nagyvillany felkapcsolás, játékot elővenni stb...

Ha cicire teszem az sem nyugtatja meg, ha odabújok hozzá az sem.

Már azt is gondoltam, hogy biztos kevés a tejem és nem lakik jól estére. A heti gyarapodása teljesen jó. Próbáltunk adni neki a korábban lefejt és lefagyasztott tartalékból, különböző etetőcumi formákkal, de nem kell neki a cumisüveg.

Tegnap már hagytam sírni éjféltől, mert már nem bírtam,persze a szívem majd megszakadt, de olyan kitartó hogy a végén felvettem és megint mellre tettem. De utána is sírt még másfél órát kisebb megszakításokkal.

Van valami ötletetek?


Ja, és napközben sosincs ilyen! Egyet-kettőt ha ásítozik, leteszem a kiságyába, picit megsimogatom, beszélek hozzá és magától elalszik.


2011. aug. 1. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:

Próbáld meg egy takaróba beletekerni, bepólyázni, és bekapcsolni a hajszárítót, sok babát ez megnyugtat. :) Nálunk ez volt a backup. Aztán lehet, hogy őt pont nem.

Lehet, hogy csak sok az inger estére, és érzékeny, ha nem történik semmi különös vele egész nap, akkor majd megszokja a kinti világot, és elmúlik. De az is lehet, hogy akkor épp nem igényel alvást. Bár ahhoz még szerintem nagyon kicsi...

2011. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

én két dolodgra gondolok.


éhes vagy álmos.


álmosság ellen a legjobb ha nem teszed le este 6-7 után aludni, és 8-ra már nagyon álmos lesz. (na persze ha elalszik a kezedbe vagy csak úgy akkor nincs mit tenni)


éhségnél meg kellene probálni tápszert. kérj ismeröstöl egy adagnyit és ha tetszik neki akkor cici után mindig felkínálni. ne cici helyett. de lehet hogy ne az esti cici helyett hanem mondjuk az elötte lévö cici helyett.


ha nincs napirendetek akkor kellene egy tág napirendet felállítani. nekünk ennyi idösen még olyan volt hogy pl minden 3-4 órában kap enni és este 7 után nem raktam le. pl ebben az idöben ringatva aludt el, így fogtam és letettem a kiságyba ahol elvolt de nem tudott elaludni.

2011. aug. 1. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia. előre leszögezném, hogy fogalmam sincs mi lehet a baja, csak tippelnék:

1. azt gondoltam, hogy biztos éhes...de akkor ezek szerint nem.

2. a pelenkáját is megnézitek mindig, nem pipis?

3. napközben eleget alszik? lehet, hogy estére olyan fáradt, hogy nem tud elaludni. (Ez a lányommal is így van, ha kimarad valamiért egy alvás, akkor van, hogy 3 órát járkálok vele, mire sikerül elaludni és közben persze végig nyafizik.)

Szerintem mégis a legjobb módszer az, ha szeretgetitek, dúdolgattok neki, puszi, simi, ringatás. Lehet, hogy a szeretetre, közelségre vágyik. Azért -esetleg- megpróbálhatod az alkarodra fektetni hassal és úgyis járkálni vele, hátha mégis a pocója fáj. A villanyt szerintem sose kapcsoljátok fel, mert úgy tuti nem fog elaludni és ne is játszatok vele már ilyenkor, mert meg kell tanulnia , hogy este :fürcsi, kajcsi, alvás sorrend van. A cumit is kihagynám, mert az bezavarhat a szoptatásba. Ha továbbra is adnátok neki felmelegített tejet inkább pohárból, vagy kanállal.

4. tippem: hogy rájött arra, hogy ha ezt csinálja, akkor felveszik, járkálnak vele...stb :)

2011. aug. 1. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Szerencsére nekünk a 3 hós leányzóval az esti lefekvésekkel eddig összesen egyszer volt gond, általában könnyen megy. Én a napirendnek tudom be, bár persze az is benne van, hogy szerencsések vagyunk.

Mennyit alszik nappal a babád? Nekünk a hölgyemény már a kezdetektől se sokat, két evés között 1-1 órákat, néha 2-t, szóval már estére vélhetően kellőképpen elfárad.


Az esték amúgy nekünk már az első napoktól kezdve ugyanúgy telnek, talán ezt is megszokta szépen. Eredetileg 8-kor fürdettük, pár hete már 7-kor, tovább nem húzza ki. Szóval fürdés, a meleg víz ellazítja, megnyugtatja, a pocinak is jót tesz. Aztán már csendben, csak halk, lágy beszéddel felöltözés, etetés, büfizés. Kis séta, ringatás, van hogy 20 perc, de néha 1 óra, ha fáj a pocija. Aztán cumit kap és letesszük alszik. Mostanság legkésőbb 8-fél9 körül alszik már.

2011. aug. 1. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez volt, bár nekünk annyi különbséggel, hogy kézben remekül elaludt, de nem lehetett letenni este kb. 1-ig.

Nappal aludt gond nélkül.

HOgy mi volt az ok? hát nem jöttem rá igazából, de egy idő után szinte magától megoldódott.

Bevezettem a szigorú esti rendszert.

Fürdés evés( szopik), majd a nagyágyon fekvés, simi.

Nem vettem fel, bár ő nem sírt, inkább csak kínlódott, forgolódott.

Nem az éhség volt a baja, inkább a fáradtás, és az, hogy mi is mindent kipróbáltuk, tettük-vettük, stb ahogy te is írtad.

Vezess be egy esti szertatrást, és tartsd magad hozzá.

A fiam velem alszik a nagyágyon, fürdés után fekve szopik, ált. már akkor bealszik, vagy legalábbis megnyugszik, és elalszik, ja és persze, hoyg előtte legyen fent amennyit bír, ez egyénfüggő.

2011. aug. 1. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

ja, 11:18- as vagyok.:

ne adj tápszert, pótlást. így rontod el.. nem hinném, hogy éhes.

2011. aug. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Nagyon-nagyon köszönöm a válaszokat!! Kifogom próbálni a praktikákat!

Egyébként nappal annak ellenére nagyon jól alszik, hogy a 2 éves testvére szétszedi a lakást és hiába próbálom délután/este ébren tartani a legnagyobb zajban is képes elaludni.

2011. aug. 1. 11:30
 8/8 anonim ***** válasza:

A lányomat este 10kor fürdettem. Nyugisan alukál amikor a bátyust altattam, és utána jött ő.

Sokkal jobban is aludt, a fürdés egyszerre zsibbasztotta és élénkítette fel, cicizett utána és aludt is.

Fárasztó, meg mi az, hogy apával nem foglalkozik az ember, csecsemős tanácsa volt, hogy egy ennyire kicsi babát 10kor bőven, és bevált. A nagyfiamat(2éves), percre pontosan 8kor fürdetés, persze volt, hogy akkor már aludt volna, és hasonló nyüglődés volt az altatása.

2011. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!