Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem lehet megértetni az...

Miért nem lehet megértetni az emberekkel, hogy aki gyerek mellett állatot tart még lehet tiszta, SŐT! Vagy, hogy nem veszélyezteti a gyerekét ha felelős állattartó és anya?

Figyelt kérdés

Úgy értem, hogy mindig megkapom, hogy ki kell dobni a macskákat és az emberek meg akarnak menteni a sok nem létező problémáktól! Amíg terhes voltam mindenki jött a toxoplazmával, mintha én nem lettem volna felkészülve, mellesleg gyermekkoromban átestem a fertőzésen, tehát védett voltam de meg is vizsgálták a vérem és az engem igazolt. Az alomhoz nem nyúltam, a férjem tisztította és cserélte mindennap! Nekem a napi rutinhoz hozzátartozik a 2 szeri porszívózás és felmosás, ha nem tenném meg olyan mintha nem ennék, nálam soha nincs, hogy majd holnap. A cicák (2 van) nem mennek a hálóba és a gyerekszobába mindkettőn szúnyoghálós ajtó van, pontosan miattuk. Még terhesen megcsináltattam. A padlóm mindenhol fehér tehát minden meglátszik rajta és bátran kijelenthetem, hogy patyolat tiszta. A nappalim kanapé huzatai bőrből vannak és szintén világos színüek. Nincs szőnyeg, pontosan a tisztán tarthatósága miatt,mert azt nem tudnám mosógépben mosni. Voltam én már olyan lakásban ahol nem volt állat mégis olyan kosz volt, hogy egy pohár vizet nem fogadtam el, persze ők is óvnak a betegségektől amit kapok a macskától! Állatok mellett nőttem fel és soha nem volt semmi bajom, a toxoplazmát is a meg nem mosott gyümölcstől kaptam egy nyaralás alkalmából!

Jó lenne ha az emberek felfogása változna ez irányban és elfogadnák, hogy aki állattal él nem disznó ólban lakik és nem kap leprát sem!


2010. dec. 1. 10:18
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
66%

Azért van ez így,mert az átlag állattartók,ahol lakásba is bejár a kutya,macska,nem olyan állapotok uralkodnak,mint nálatok,úgy mondanám,h ti inkább a ritka kivétel vagytok.A földszinten,abban a házban ahol mi is élünk,van egy család,van egy barom nagy korcs kutyájuk,aki az életük,szemük fénye,nahát h ott mi van,te jó ég..Vastagon kutyaszőrös a szőnyeg,meg minden,hordják ki a lépcsőházba,nem tudok a kutya mellett elmenni úgy,h rám ne ugorjon,és össze ne kenjen,na ez a rémálmom..brrr.

Előttem szólóknak igazuk van,ne foglalkozz vele h mások mit mondanak.Én megmondom őszintén,képtelen lennék minden nap felmosni,a napi két porszívózás amúgy is megvan,de az is nyögvenyelősen.Nekem nem érne meg annyi plusz munkát egy állat,mint amennyit jelent,bár tény,h kidobni nekem sem lenne szívem azért,mert babám született,mert amúgy én is nagyon szeretem a kutyát,cicát(inkább a cicát).

2010. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

11.37! Igen, ez így van jól! Én megértem ha valaki nem akar állatot a családban, nincs ebben semmi rossz, mások vagyunk. Teljesen egyetértek veled!


11.38! Igen , neked is igazad van, de én azt gondolom, hogy ők a kutya nélkül is "koszosak" lennének. Igénytelenségnek tartom ahogy élnek és ezt nem a kutya hozza magával. Néha nekem is nyűg , hogy sok plusz munka van , de hát nem dobhatom őket az utcára. Az egyik cica 10 éve van meg, ők utcáról befogadott cicák, akik szinte a betonhoz voltak fagyva mikor én megtaláltam őket. Az én családom nagy állatbarát és sokat is teszünk értük. Valószínű, hogy könnyebb lenne nélkülük, de hát ez van és megértem ha valaki nem akar ennyi plusz munkát magának, nincs abban semmi rossz és attól még lehet valaki ugyanolyan nagy állatbarát mint én ,van erre is elég sok példa a környezetemben!

2010. dec. 1. 11:55
 13/15 A kérdező kommentje:
Engem még az is zavar, hogy ezek az emberek nincsenek is tisztában a macska szokásaival! A macska nagyon tiszta és igényes állat, az enyémek nem mennek bele az alomba ha a másik már belepiszkított, kertes házban lakom és olyankor nagyon nyávog és ki akar menni elintézni a dolgát. Különben meg sokszor öblítő illatúak, amin mindenki meglepődik :-). Az ágyat amiben alszanak elég sűrűen mosom és amikor belemásznak még illatozik az öblítőtől és ezt átveszi a bundájuk.
2010. dec. 1. 12:11
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Egyre kevesebb az ilyen ember azért,mert én személy szerint soha nem találkoztam negatív beszólásokkal,SŐT...!Természetesen rendszeres állatorvos,oltások,féregtelenítés,több takarítás(eleve több ahol baba van)mellett még a szakemberek is a jótékony hatásait elismerik.Azonkívül sokan nem értik a lelki részét hogy az a kutya,cica családtag,nem pedig egy tárgy,hogy ha jön egy jobb(baba)elhajítjuk megszabadulunk tőle és kész.Elemi szabályok betartásával működő-képes az együttélés,te is tudod,én is tudom,és még jó páran.Üdv és ne hagyd magad eltántorítani!Egy 27hónapos kisfiú egy 3hetes kisfiú és egy bentlakó-családtag francia-bulldog "anyukája"
2010. dec. 1. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
:-)! Köszönöm!
2010. dec. 1. 15:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!