Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok babátokat...

Hogyan altatjátok babátokat ha nem akar fekve maradni?

Figyelt kérdés
Az ágyban sem marad meg a babakocsiban sem mindig fel akar ülni/állni.
2010. dec. 1. 13:14
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, mennyi idős? nem éppen most tanult meg felállni, vagy nem mostanában kezd el járni? akkor szokott ez gondot okozni.

nálunk viszonylag "könnyű" volt, mert nem a kiságyban aludt 4 hós korától fogva, hanem kanapén. melléfeküdtem, és kapott cicit, úgy aludt el. amikor voltak ezek a mozgásfejlődéses galibák, akkor bizony volt olyan hogy lefogtam....nappal nem is volt belőle baj, csak este. olyankor minden érdekesebb volt mint a lefekvés. olyankor kicsit hagytam még tombolni fürdés után, fél órát, addig felállhatott, mehetett amennyit akakrt. utána viszont amikor már láttam hogy álmos, de még menne, szigorúan villanyoltás volt. persze nem díjazta, és volt hogy felállt volna mellőlem stb. próbáltam szép szóval stb, naná hogy le se tojta. olyankro volt, hogy leefektettem, és szép finoman de határozottan lefogtam :) üvölött mint a sakál. de pár alkalom után megtanulta, hogy este akkor is el kell alduni. de persze az éjjeli alvását továbbra is zavarta a mozgásfejlődés, ebben a periódusban sokat ébredt emiatt éjjel. de aztán elmúlt ez is. :)

2 éves a kislányom.

2010. dec. 1. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
7 hónapos mult,most egy hete tanult meg felálni,a kiságyban alszik nem akarom mellém szoktatni.próbáltam lefogni a kiságyba persze nem durván de nagyon nem tetszett neki. :)de látszik rajt hogy álmos,mert már nyügős.most nagynehezzen elringattam a bébihordozóba 20 perc alatt egy üveg tea mellett,de nem szeretném ehhez sem hozzá szoktatni. :)
2010. dec. 1. 13:39
 3/5 anonim ***** válasza:
A mozgásfejlődési ugrásoknál (na ezt jól megaszontam) nekünk is volt-van ilyen. A fiam 11 hónapos, délben már meg sem próbálom fektetni az ágyában. Az ölemben ülve, cumival a szájában meghallgatja a mesét, utána a könyvvel együtt beültetem az ágyába, ő még kb. 10 percig 'olvas' aztán egyedül elalszik. 10 perc után bemegyek, kiveszem a könyvet és betakargatok. 8 hónapos kora óta így csináljuk.
2010. dec. 1. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nálunk az otthagyós módszer vállt be, berakom a kiságyba , elköszönök tőle és kijövök a szobából, ha fel is áll pár perc sírás és állás után lefekszik és alszik.
2010. dec. 1. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2010. dec. 1. 15:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!