Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Három hónapos lesz a lányunk,...

Három hónapos lesz a lányunk, és a párom januártól külföldre megy dolgozni. Két hét munka, két nap itthon. Teljesen el vagyok keseredve, és nagyon félek. Semmiféle segítségem nincs sajnos. Van valaki hasonló helyzetben?

Figyelt kérdés
2010. dec. 1. 14:26
 1/9 anonim ***** válasza:
32%

Nem egészen értem, hoyg ezen miért kell kétségbeesned - EGY gyereket el tudsz egyedül is látni, ehhez nem kell a férjed, a legtöbb nö két-három gyerekkel is elboldlgul, ha szükséges.

A párod NEM szórakozni megy, neki még rosszabb, mert még csak otthona sincs ez idö alatt.

NE nyavalyogj, hanem szedd össez magad, és te is csinálj valamit, amit ö miattatok kidolgozza a lelkét is.

2010. dec. 1. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Ugyanígy élünk már évek óta. A kislányom két éves múlt, semmi gond nincs abból, hogy csak ketten vagyunk itthon. Most kezd nehezebb lenni, mert egyre többet hiányolja az apját. Nagyszülők, vagy más segítség nálunk sincsenek, de ne aggódj, csak az eleje lesz nehéz. Hamar hozzászoksz, és simán megoldod majd. Fel a fejjel!
2010. dec. 1. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Bea24 ***** válasza:
83%

Első! Elég kemény vagy a kérdezővel!

Nyugi nem lesz semmi baj, hamar hozzászoktok az új helyzethez és mindent meg fogsz tudni oldani! Bízz magadban! :)

2010. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nincs tapasztalat, csak elolvastam az első hozzászólást és elég lelketlennek találtam.

Ismerősöm férje vendéglátó iparban dolgozik, ő is nagyon keveset van otthon, szinte mindent a barátnőmnek kell csinálni. Biztos nem lesz könnyű hozzászoknod, hogy nincs veletek, főleg, hogy rád marad minden. Próbálj most megtanulni mindent egyedül csinálni; egyszerűsíts le dolgokat szerintem. Keress a környezetedben más kismamikat, hogy ha kell, tudj tőlük tanácsot kérni vagy csak lenni valakikkel.

Ja, és próbáld ne éreztetni a frusztráltságodat a pároddal, nyilván ez neki is kihívás, de gondolom, azért megy külföldre, mert itthon nem talált megfelelő munkát.

Minden jót!

2010. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok, csak 2 gyerekkel. 3 éves és 1 éves. A legközelebbi mama is 45 km. Nem könnyű, de meg lehet "szokni". Telenként keméynebb, mert ugye sokkal több a munka kinnt, bár nyáron ott van a kert. De télen azért nehezebb a fizikai munka. De megoldható. Nem mondom hogy nem fáradok el, de ő értünk dolgozik, nekem kutya kötelességem itthon mindent megcsinálni, de el is telik a nap. Biztos más lenne ha panelba laknánk...bár akkor meg csavarognánk, azzal telne a nap :)

Ne aggódj! A baba még pici, nem nehezíti meg a dolgodat, hoyg nagyon hiányolni fogja az apját. Nehezebb amikor egy 2,5 éves állandóan kérdi apa mikor jön már haza.Ő már ezt fogja megszokni!!!! Egy 3 hónapos mellett még a házi munkák is könynebbek, nehezebb amikor már mindent fel akar fedezni, és nem veheted le róla a szemed, de megszokod, beleszoksz! Értetek csinálja. Sajnos szar világot élünk. Úgy fogd föl, hogy sokkal jobb mintha munkanélküli lenne, csak pozitívan!Sok sikert!

2010. dec. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
2,5 éve így megy, hamar hozzá lehet szokni:D
2010. dec. 1. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyok mint a 14.47es. Ugyanilyen korú gyerkőcökkel:) Sajnos nálunk nem élnek a nagyszülők. Segítségem nincs, szomszédokkal barátokkal nem árt jóban lenni, hogy legyen kit "riasztani" ha olyan szituáció van.

Ne aggódj, sokan csináljuk ezt így. Nem a legjobb helyzet de nekünk muszáj volt, mivel sok hitelünk van, itthoni munkából nem tudnánk fizetni :(

2010. dec. 1. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Első,tényleg elég szigorú vagy.Nem bírja mindenki ugyan úgy a gyűrődést mint pl:Te.Van aki hamarabb kiborul és nem annyira talpraesett,én ismerek is ilyen anyukát.1 hétre ment el a párja és teljesen kikészült.Kedves kérdező!Nem hiszem,hogy ne tudnál megbirkózni ezzel a problémával.Erős és ügyes leszel,ne keseredj el.Azt a két napot meg élvezzétek ki együtt.Vannak olyan párok,akiknek az apa csak akkor ér haza,amikor már alszik a gyerkőc és már elmegy dolgozni,mire felkel.Ez kb olyan rossz,mint a Ti helyzetetek.Először biztos nagyon nehéz lesz,de nem leszel egyedül.Fel a fejjel.
2010. dec. 1. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a kedves,támogató válaszokat, sokat segített!!!Én is inkább az elejétől félek, Gondolom , remélem hogy bele lehet jönni idővel, csak megszokás kérdése.
2010. dec. 2. 08:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!