Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg 1 éves...

Hogyan tanítsam meg 1 éves gyerekem egyedül elaludni?

Figyelt kérdés
Szeretnék tanácsokat, tippeket! Olyan jó lenne valami kíméletes, de hatásos módszer. Eddig cicin és/vagy ringatva aludt el. Ha dúdolok neki és fekszek mellette mindig el akar mászni nem fekszik nyugodtan mellettem. Nem cumizik, nem cüvegezik, nincs kedvenc állatkája, semmi. Az ilyen gyereket hogy kell megtanítani az egyedül elalvásra? Én dúdolgatnék neki és mesét is olvasnék, de még nem érdekli egyik sem :(.
2010. dec. 3. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
szerintem majd ha érett lesz rá,akkor elalszik egyedül.A fiam 15 hónapos,egy pár hete alszik csak el egyedül.11,5 hónapos koráig cicin elálmosodott,félálomban beraktam a kiságyba,és elaludt.Aztán elválasztottam,és a mellettem való elalvás volt.Lefeküdtem mellé,két perc alatt elaludt,be a kiságyba.Aztán elmászott,ahogy írtad,így jött a kézben tartás,ülve ringatás.Aztán hiába ringattam húsz percig is,nem aludt el.Beraktam a kiságyba és szépen elaludt egyedül.Most érett meg rá.Én soha nem voltam híve a sírni hagyásnak,így engem nem zavart a ringatás,főleg,hogy 5-10 perc alatt elaludt.Én nem ismerek felnőttet,aki csak ringatva,mesét olvasva simogatva alszik el,így a te gyermeked is el fog tudni előbb-utóbb aludni egyedül.Főleg,ha majd közösségbe megy.
2010. dec. 3. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
szia, az enyém is ilyen volt, cici + cumival aludt el. volt egy időszak amikor el akakrt mászni...nem hagytam. visított, aztán belátta, hogy hiába mondtam hogy most alvás vban kicsikém. megszokta. de a mai napig (2 éves lesz)nem alszik el egyedül! nem az a típus, én nem hiszek benne, hogy minden babát meg lehet tanítani egyedül eladutni, legalábbis bizonyos életkor alaltt. most is odafekszem mellé, villany leolt, kap cumit, és úgy alszik el. fireg forog közben, jó esetben keveset,t de van hogy rámfekszik kzben stb. ő már figyel a rövid mondókákra, versikékre, szereti őket, de mesét még nem tudnék neki olvasni, mert elmászna. ilyen mozgékony típus. az éneklés meg csakk b 3 hós koráig vált be, utána kifejezetten zavarta az elalvásban mindennemű hang vagy simi.
2010. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
kisfiam 15 hónapos.Ő is ugy alszik el hogy odafekszem mellé.egy ideig simogatom az oldalát,lábát,majd mikor már kezd félálomba lenni akkor rámmászik.egy kicsit még simogatom a hátát aztán ha bealudt leteszem mellém.mi csak éjjel használjuk a kiságyat.egyszer megpróbáltam hogy letettem a kiságyba,majd elfektettem és hagytam hátha elalszik.egy ideig elvolt,elfeküdt.utána folyton fel akart állni,én meg persze nem hagytam.annyira sírt.az biztos többet nem csinálok ilyet.majd ha megérik rá elalszik egyedül.hozzáteszem,soha nem ringattam alvásnál,nem futkostam vele,csak az ölemben volt,vagy mellettem.szerintem nekik még igy kényelmes.így érzik anyát.egyébbként a fiam nem tudja senki elaltatni,csak én.még az apja sem.
2010. dec. 3. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
2010. dec. 3. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!