Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tanítsam meg egyedül...

Hogyan tanítsam meg egyedül elaludni 2 éves fiamat?

Figyelt kérdés

Tudom elrontottam mert kézben alszik el születésétől kezdve.

Mostanában 2-3 alkalommal előfordult hogy a délutáni alvás sikerült egyedül megkapta a cumis üveget és betettem a mi ágyunkba kapcsoltam mesét én ki menetem és elaludt egyedül.

Az altatás nálunk 1-1,5 óra délután és este is hisztizik hogy nem akar a kezemben lenni de ha befekszünk az ágyba akkor rögtön kimászik és megy apához már azt is próbáltuk hogy apa is ott van de akkor is megszökik és megy játszani.

Segítsetek 4 hónap múlva megy az oviba és nem fogok tudni érte menni ebéd után mert én megyek vissza dolgozni.


2011. aug. 9. 20:13
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem tudok okosat mondani, de az oviban látja majd ahogy a többi gyerek egyedül alszik a kis ágyikóján, és akkor lehet hogy Ő is úgy tesz majd. Az én fiam is velem aludt, de nem volt gond az oviban az alvással.
2011. aug. 9. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk a nappal a nehezebb, vagy kézben, vagy babakocsiban alszik el.

Este melléfekszem a kanapén, csak rajtam átmászva tudna lemenni, de én nem engedem. Félhomály van és szól egy altatózene. Eleinte nem tetszett neki a rendszer, ha sírni kezdett felvettem, mentem vele pár kört, aztán újra melléfeküdtem, de manapság már tudja, hogy tápszer és után kicsi forgolódás és alvás a rendszer. Párszor azért előfordult, amikor nőtt a foga, hogy csak a kezemben aludt el. 1,5 éves most. Az én kisfiam szerintem az oviban nem is fog aludni. :)

2011. aug. 9. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az oviban tuti elalszik majd egymaga, ezen ne aggódj.

A tévékapcsolós módszer sztem nagyon gáz. Egy 2 éves még nem azt szokja meg, hogy a tévézés közben kell elaludni. Olvass bele ebbe:

[link]


Biztos találsz hasznos tippeket.

A legfontosabb azonban a kitartás. Legyen konkrét terved, hogy mit akarsz elérni. Pl. este 8-kor beviszed, mesélsz, beszélgettek, fél 9-kor puszi, 10 simi, kijössz, és aludjon el egymaga. És kezdettől fogva ehhez a tervhez igazodj, ne fokozatoskodj. És ha a feje tetejére áll is így csináld. 1 hét és minden oké lesz. Csak addig kell határozottnak lenni. Ha látja hogy puhítható vagy véged. :D

2011. aug. 9. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!