Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős volt babátok,...

Mennyi idős volt babátok, mikor már csak reggel és este szopizott, tehát 3 étkezést csak evett babakajcsit?

Figyelt kérdés
Kisfiam 6 hós, 5 hósan kezdtem a hozzátápit, már az ebédet kiváltottuk, ő a főzelékből evett többet szívesen, így ott maradt el a szopi.Már észreveszem, hogy pl a tejpépet is szívesen megenné az egészet, meg az ínyére való gyümiket is, de nem merem még azokat kiváltani.Nem túl pici még ehhez?
2010. dec. 3. 13:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Fiam 6 hónapos (én voltam a hülye), de szermcsére csak 21 hósan választotta el magát.


Lányom 20 hónapos, szopik reggel, du-i alvás után és este, bár a estit szerintem most kezdi elhagyni.

2010. dec. 3. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A fiam 6,5 hónapos korától rendes adagot eszik.Elhagyta a délelötti alvást így a szopi is elmaradt.Most 8,5 hónapos,korareggel,déli alváselött és este alvás elött szopik.Na meg éjje ébred legalább 3x szopik.
2010. dec. 3. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Első lányom 13-14 hónapos lehetett.


Második babám most 15 hónapos, de őt teljesen igény szerint szoptatom, így az elválasztódás máshogy történt, teljesen rugalmasan, és nem volt olyan, hogy "kiváltottunk" egy étkezést.

Most már napi 5x eszik "rendes ételt", és mellette minimum 3x, de akár 6-8x is szopizik, mikor hogy jön ki.

2010. dec. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

első

Elválasztni szeretnéd minél hamarabb, vagy csak HOZZÁtáplálni?

2010. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Még nagyon ráértek az elválasztással. Ilyen idősen még elég neki napi 1x valami más a szopin kívül.Elég 9-10 hónapos kor körül ha 2x eszik főzeléket , gyümölcsöt , tejpépet.

1 éves korig az anyatej kell hogy legyen a fő tápláléka.

Persze h mindent szeretne, de egyenlőre még te vagy a főnök és nem ő. Szerintem még ne akard csak reggeel este szoptatni, azzal ráérsz majd 1 éves kora körül.

2010. dec. 3. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Kb. 9 hónapos volt, amikor már csak reggel és este szopizott. 6 hónaposan én a helyedben még csak az ebédet váltanám ki, a többi maradna a szopi.
2010. dec. 3. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Hát most úgy vagyunk, hogy délben csak főzi, délelőtt fele gyümi, fele szopi, délután fele tejpép, vagy maradék főzi, fele szopi, reggel és este csak szopi.A védőnőm azt mondta, hogyha napi 5 dl tej megvan az elég, és amellett ehet mást is már.Elépg nagy a korához képest, és a hozzátáplálást is azért kezdtem, mert kicsit fogyott a teje, és tápszerezni nem akartam, valahogy vonakodok tőle!
2010. dec. 5. 11:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!