Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes beoltatni a babám...

Érdemes beoltatni a babám rota-vírus ellen? Nagyon drága az oltás,36. 000 ft. Mi a tapasztalat?

Figyelt kérdés
2010. dec. 3. 15:29
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
szerintem nem. én is úgy hallottam hogy az oltás csak egy ellen véd,miközben rengeteg fajtája kapható el!
2010. dec. 3. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
81%
Azért oltatod, minden sz..ral, mert nem kellemes? Egyik betegség sem az, ezért nem érdemes oltatgatni! Én nem oltom semmi ellen, csak a kötelező! Ez is a pénzről szól! Az egyház és a gyógyszeripar a legjobb üzlet.
2010. dec. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
szia, a mi babánk tegnap kapta meg az első adagot, 18 ezerért vettük... kérdeztem a védőnőt és az orvost is, azt mondták, hogyha megengedhetjük magunknak, akkor oltassuk be. Pedig ők egyáltalán nem tukmálják az anyukákra, hogy oltassanak. Nem vagyunk nagyon eleresztve, de inkább rászánjuk ezt a pénzt, a mi környezetünkben két gyerek is kórházban volt, amitől én nagyon szeretném megkímélni a kincsemet. Én is bizonytalan voltam, de most örülök, hogy így döntöttünk. Sokat járunk közösségbe is, nem vagyunk itthon ülősek egyáltalán, így nagyobb az esélye, hogy elkapja.
2010. dec. 14. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
A tv-ben nem azért reklámozzák milliókért, mert olyan jóindulatuak és segíteni szeretnének, hanem valakiknek jó sok pénz vándorol a zsebébe! Mégcsak nemis a közérdekű közleményekben van!
2010. dec. 15. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
nem azért oltatom be minden sz.ral mert nem kellemes,"kedves" válaszoló,hanem mert nem akarom hogy a kórházba kössön ki kiszáradással.Nem kell válaszolni,ha ilyen stílus.
2010. dec. 15. 12:17
 16/18 anonim válasza:

Én is beoltattam, pedig mi sem vagyunk eleresztve, és be is oltatom a babámat minden "sz.-ral" mert azt gondolom, hogy, ha meglehet védeni sok betegségtől, akkor meg is kell védeni, és bízok a gyerekorvosban is.

Ha az oltás mellett döntesz, akkor válts ki egészségkártyát, úgy legalább nagy része visszajön. (ezt sajnos mi még nem tudtuk akkor)

2010. dec. 15. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Én csak annyit mondanék a rotáról, hogy mennyit is ér az oltás, hogy gyerekápoló hallgató vagyok és az osztály egyik fele a fertőző gyerekosztályon tölti a gyakorlatát. 2 és fél hónap alatt az egyik lány 3x lett rotás, holott a természetes védettség többet is ér az oltásnál.

Ennyit arról, hogy mi mennyire véd meg.

Nem éri meg oltás, mert ugyanúgy nem véd meg az összes típustól, és ki tudja melyikkel fut össze a gyerek.

2010. dec. 15. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
10%
Szerintem megéri beoltatni. Aki megteheti és még sem oltatja be véleményem szerint az magától sajnálja azt a pénzt. Vagyis sajnálja, hogy nem fogja tudni magára költeni... Nekem erről ez a véleményem.
2010. dec. 17. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!