Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történik, ha a baba nem...

Mi történik, ha a baba nem hízik a kellő módon, de amúgy jókedvű, és "csinos"? :-)

Figyelt kérdés

Babóm 3,5 hós, és 6,17kg. 3,78 volt a születési súlya, és 3,55kg-mal jöttünk ki a kórházból. Így szépen hangzik, de a 3 hós mérésnél 6kg volt, tehát nem igazán hízik. Ami furi, hogy nem is nagyon eszik, bár ez már a múlt hónapban is fennállt, és mégis meglett az áhított havi 60dkg...

Konkrétan ehhez a súlyhoz kéne kb 800 egyen, de ő csak 5-600-at eszik 1 nap. Anyatejes.


Jólesnek a megnyugtató mondatok is, de arra lennék kíváncsi, hogy akinek volt ilyen, a doki mit mondott, kivizsgálják, vagy mi történik ilyenkor???

köszönöm


2010. dec. 3. 17:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Szerintem jól hízik a babád, semmi baja. 3,5 hósan ezek jó értékek. Nem értem mi a probléma.
2010. dec. 3. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Szia!Szerintem sincs semmi gond a babád súlyával.Az hogy ennyit eszik,nem számit,ha szépen fejlődik.Az én lányom lassan 7 hónapos,már simán kéne ennie 1100-1200ml/nap,de örülök ha a napi 800ml meg van,mégis jó húsban van.
2010. dec. 3. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

A fiam dettó ilyen volt, de ez teljesen jó hízás.

Anyatejes babánál meg nincs olyan, hogy ehhez a súlyhoz mennyit kell egyen. Annyit eszik, amennyire szüksége van.

A fiamnál időnként még a 600ml sem jött össze naponta.


A minimális gyarapodás egy hónapban 400 g, vagyis a 600 gyönyörű gyarapodás.

Nem kell ezt ennyire túlparázni, a babád teljesen jól fejlődik, te meg rángatnád kivizsgálásra, szúrkálnák, nyúznák szegényt, csak hogy a végén közöljék, semmi baja?

Akkor kérj kivizsgálást, ha fogy, ha hízik, akkor nincs baj. Sőt lesz olyan is, hogy minimálisat fog hízni, ugyanis a hossz növeléséhez még több energia kell, mint a súlyhoz!

Csak nyugi!

2010. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Köszi lányok!

Nekem azt mondta a doki, hogy havi 600g a havi minimum amit híznia kell, és most az utolsó 2 hét alatt még csak 17dkg-ot hízott.

Nem akarom Én szurkáltatni, isten ments, hisz majd kicsattan az egészségtől, csak inkább kíváncsi vagyok, hogy mit mond ilyenkor az orvos, és hogy kötelezhet-e vmire?

2010. dec. 3. 17:49
 5/12 anonim ***** válasza:
Nekem azt mondta a doki, hogy "neki ennyi elég, hiszen egészséges, erős baba".
2010. dec. 3. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Harmadik vagyok. Nyugodtan bízz az ösztöneidben, nem fognak becsapni! Hiszen nálad jobban senki nem ismeri azt a picurkát:)

A doki nem kényszeríthet semmire, nincs is rá oka, mert ha látod, hogy a babád egészséges, és kiegyensúlyozott, jó kedélyű baba, akkor nem gond, ha kevesebbet hízik egy hónapban:)

Sok boldogságot nektek:)

2010. dec. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Szerintem is jòl hìzik a babàd!

Nekem apròka lánykàm van. 3200g született, most 11,5 hòsan 7230g. Tudom,h nagyon kevés, de màr mindent megtettem etetès ügyben. A doki is csak nèz mindig nagyokat, àllandòan vizeletvizsgàlatra küld (amitöl a guta megüt, mert egy örökmozgò ès ez egy Nòbel-dìjas feladat) meg vèrkèpet csinàltat. Minden teljesen rendben van. Vidàm ès nagyon aktìv. Ha a Te babàd is jòkedèlyü, akkor nincs semmi baj! Nem hìzhatnak a nagykönyv szerint. Mi sem vagyunk egyformàk. Tudom,h nehèz, de fel a fejjel ès ne aggòdj!;-)

2010. dec. 3. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia

Szerintem is jól hízik a babád. Ha jókedvű, élénk, kiegyensúlyozott, akkor inkább arról lehet szó, hogy ő ilyen típus. Még ha a nagykönyvi minimumot hozza is... vannak ilyen babák (és felnőttek is), szerintem kár aggódnod.

Lesz olyan is, hogy fogy egy kicsit p betegség miatt ,vagy stagnál a súlya egy huzamosabb ideig mert pl épp megtanult futni és mindig úgy fog közlekedni. Ez is normális lesz :-)


Egyébként az én lányom 2210 grammal került haza a kh-ból, háromhós koráig másfél óránként szopott éjjel-nappal. Éppencsak elérte a nagykönyvi minimum súlyt ami a korosztályának megfelelt, és azonnal át is állt magától a háromórás szopikra. Onnantól alig hízta meg a minimumot, viszont hosszra meg mindig többet nőtt. Vékony, törékeny, tücsökcombú alkat. És ugyanolyan gyors az anyagcseréje mint az apjának.

Próbáltunk neki Bérescseppet meg egyéb étvágyjavítót, de igazából sose indult hízásnak, mindig a minimum súly jött csak rá.

Most 26 hós, és 12,5 kilós. 98-as holmit hord.


A fiam meg 3400 grammal született, most 10hós és 11,5 kiló és 86-os ruhát hord, mint a másfél-két évesek. Igazi vasgyúró, nem kövér baba, hanem rettentő izmos és nagyon erős... és hát NAGY. És kb kétszerannyit eszik mint a nővére.

Vicces hogy ugyanazt a méretű pelust használják.

2010. dec. 3. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

1.52-es vgyok

azt elfelejtettem írni, hogy voltunk több dokinál is, de mindegyik megnyugtatott, hogy nem kell kivizsgáltatni a lányomat, lehet hogy minimum-súlyú, de szemmel láthatóan jól érzi így magát és neki ez így megfelelő. főleg hogy hosszra nincs elmaradva, szóval biztos hogy nincs kóros oka, nem törpenövésű vagy iylesmi


Ne hagyd hogy ezzel szekáljanak, én folyton azt hallgattam a lányomnál, hogy "jajj de kicsi, nem lesz baj ebből"? a fiamnál meg hogy "húúúú de nagy, nem lesz baj ebből?"

nem, ők ilyenek és kész!

2010. dec. 3. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Nagyon, nagyon köszönöm mindenki válaszát!!!

Megnyugtattatok, így már eltökélten fogok a dokihoz menni, és nem hagyom majd magam!!:-)

Nem utolsó sorba pedig, nagyon jókat nevettem, "tücsökcombú", meg állandóan futni fog, stb...:-)))


Köszi még1x!

2010. dec. 3. 22:43
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!