Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Újszülöttnek mennyi az ideális...

Újszülöttnek mennyi az ideális szobahőmérséklet?

Figyelt kérdés

Nálunk sajna elég hideg van most még, míg ketten vagyunk. (az átlagos szobahőmérséklethez képest).

Mennyire kell felfűtenem hogy jó legyen neki?


2009. jan. 18. 14:36
 1/9 anonim ***** válasza:
74%

21-22 fok,a fürdetéshez pedig 24-25C.

Szerintem,legalább is nálunk így van:-)

2009. jan. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
73%
csatlakozom az előttem szólóhoz. az éjszakai pedig 18-19 fok elég. melegben nem tudnak aludni. természetesen jól betakarva. 5 hós kisfiú anyukája.
2009. jan. 18. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Így van, nálunk is 19-21 fok van napközben és alváshoz, fürdetéshez 25 fok.

Egyedül a két nagymama készült ki nálunk első körben, mindketten meg voltak azon döbbenve, hogy most az ilyen hűvösebb levegőt ajánlják, merthogy amikor mi voltunk babák, akkor szaunát kellett csinálni a szobából, az volt az ideális. Épp emiatt mindkét nagyi az itt létük első hetében három takaróval próbálta takargatni a babámat, amikor nem láttam, merthogy szegény gyerek meg fog fagyni. A szegény gyerek viszont így néha úgy túlmelegedett, hogy a sírására ébredtem és teljesen be volt izzadva, egy alkalommal még kiütéses is lett a melegtől. Viszont így mind két nagyi megtanulta, hogy nem szabad megfőzni a gyereket...

Úgyhogy a saját példánkból kiindulva neked sem felfűtened kell a lakást, hanem lehűtened, mert a baba születése előtt nálunk is jóval melegebb volt, igaz, hogy egy szál pólóban flangáltuk végig a telet úgy. Most nem pucérkodunk mi sem, de jól alszunk mindannyian.

2009. jan. 18. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
73%
Egy újszülöttnek nappal 22 fok azért legyen a lakásban. 19-20 fok az kevés. Fürdéshez mindenképp legyen 24-25 fok és mi a törölközőjét is előmelegítjük a 3 hónapos kislányunknak, imád bele burkolózni a jó melegbe.
2009. jan. 18. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
74%
Szia, nekünk a kórházban a kórteremben nagyon nagyon meleg volt, és itthon sem tudtuk betartani a 20fok körüli hőt, mert folyton hideg volt az orra, amin a legjobban lehet lemérni, hogy fázik-e, és folyton tüsszögött is, viszont nem volt beteg még a 23-24 fokos lakásban.
2009. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
57%

Nem az orran kell nezni azt, hogy fazik-e vagy sem, az nem ad errol realis kepet, ahogyan a keze es a laba sem.

A babaknak a tarkojat kell megtapogatni, ha az hideg, akkor valoban fazik, ha tul forro, akkor melege van.

2009. jan. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%
Utolsónak írnám, hogy nekünk a doki mondta, hogy ezt nézzük, és nem én magamtól okoskodom. Az én gyerekem akkor is fázik 21 fokban ha fejre állok. És a tarkója sosem volt izzadt. gondolom ezért lettem lepontozva...
2009. jan. 19. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
47%

Akkor gondolom, hogy a te orvosod kulon kepzest kapott, vagy valamilyen meggondolasbol nem az altalanos orvosi gyakorlatot tartja mervadonak. Nincs is ezzel semmi baj, van aki meg a boszorkanyokban is hisz...

Es lepontozva nem te lettel, hanem en. Az elet nehez. A virtualis arctalan, nevtelen meg konyortelebb is.

2009. jan. 19. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, olyan 21-22 van nálunk ezek szerint nem lesz majd olyan hűvös neki se. :)
2009. jan. 20. 00:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!