Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rossz anya vagyok ha másfél...

Rossz anya vagyok ha másfél éves gyermekemnek adok minden nap csokit, krukiót, cukrot?

Figyelt kérdés
Mást nem akar enni.
2010. dec. 7. 13:40
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, egyszerűen csak azt adod neki, amit kér. Hogy egészségtelen, az igaz, s nem ezzel kell jóllaknia.

Rendszeres és normális étkezés mellett elfogadható a megfelelő mennyiségű nassolni való ( kuki, ropi), de hogy ez tegye ki a gyermek napi étrendjét, az nem helyénvaló.

2010. dec. 7. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

3 vagyok

Na ez viszont problémás. Ekkorka gyerekeknek még kell a rendszer, nem csak az evésben, hanem mindenben. Te is csak úgy csipegetsz, amikor eszedbe jut, vagy van reggeli-ebéd vacsora.


Talán ez egy jó lehetőség, hogy rendszert vigyetek az életetekbe. Közösen üljetek asztalhoz, hiszen együtt enni jó!

Egészséges dolgokat tegyél ki az asztalra, és abból lehessen választani 8ne túl sok mindenből egyszerre). 5 étkezés legyen, és étkezések között semmi nasi.

Ebéd után kaphat valami finomságot, de a cukros édes dolgok után lehetőleg legyen fogmosás.

Ha meg nem kér, mert azt mondja nem kell neki, akkor a következő étkezésig ne adj neki, akkor majd enni fog, mert már éhes lesz. Hát valahogy így tudnátok rászokni a rendszerre.


Ez egy picit társadalmi kérdés is, ha elmegy majd intézménybe (bölcsi-ovi stb.) ott is eszerint lesz majd a napirend, nem árt, ha még előtte megtanulja.


Nem késő változtatni, rajtad (és a családon) múlik!

2010. dec. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
65%
Ordít a kérdésről és a kommentről, hogy kamu :D
2010. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:

Nem vagy rossz anya, csak felelőtlen!!

Beszélj egy védőnővel és kérj tanácsot!

2010. dec. 7. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:

Ha csak ezen él, és nem is akarsz változtatni, akkor rossz anya vagy.

Ha rendesen eszik, vagy "kínzod", hogy helyesen étkezzen, és úgy eteted ilyenekkel akkor nem.

Az én gyerekem is falja a csokit, ha van, és kap, de mellé leírni is sok nemhogy enni amit eszik normális főtt ételt, gyümölcsöt, zöldséget.

2010. dec. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
65%

Igenis rossz anya vagy és pont!!!


:DDDDDD


(én is biztosra veszem, hogy ez kamu)

2010. dec. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
60%
sztem ez egy kamukérdés.
2010. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
60%
ez akkora kamu,hgy csak na.nincs más,amivel szórakozhatnál?
2010. dec. 7. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 A kérdező kommentje:
Hát köszönöm a sok leba...st. Örülhettek hogy nektek nincs ilyen problémátok. Annak viszont köszönöm aki segíteni próbált.
2010. dec. 7. 14:11
 20/26 anonim ***** válasza:
21%

Ha nem kamuzol, akkor ez szerinted normális dolog? : "Akkor eszik amikor akar. Nincs rendszerezve az étkezés."


UGYE NEM???

2010. dec. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!