Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha kisbabát örökbe szeretnék...

Ha kisbabát örökbe szeretnék fogadni az jó döntés?

Figyelt kérdés
2010. dec. 8. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
38%
Jó döntés, de kevés az esélyed, mert a várólista kilóméteres! Mire rád kerül a sor megöregszel.
2010. dec. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Ja, és mire a vizsgálatok lezárulnak, addigra meg a gyerek nő meg!

:(

2010. dec. 8. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Igen!

Gondolj bele hány kisbaba, kisgyerek nő fel szülő család, nélkül árvaházban! Mennyivel jobb életet tudnál neki nyujtani! Ha nagy lesz lesz hová hazamennie, lesz kihez fordulnia!

Mi is gondolkodunk párommal, ha 40 leszek, az én gyerekem nagy lesz, örökbefogafunk egy 1-2 éves kislányt vsgy kisfiút. Pici babára sokat kell várni, de egy nagyobb gyerek is tud szülőként szeretni majd, és hamarabb megkapjuk:)

2010. dec. 8. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Tudom, hogy morbid de roma kisgyerek azonnal adnak kérdés nélkül. (ismerősömék is örökbe akartak fogadni, de mivel autóhitelük van-amúgy saját tehermentes házuk és mindkettőnek biztos jó állása van-nem kapnak gyermeket.) Azt mondták nekik romát kaphatnak 2 hónapon belül ha megfelel. Na ez a nem mindegy! Gusztustalan ez az ország, jó helyre nem adnak gyereket olyannak aki mindent megtenne érte, de attól nem veszik el aki drogozik terhesség alatt. Az árvaházakban "rádől a gyerekre a szekrény" és meghal, meg a 18 éves anyuka veri a 1,5 hónapos kislányt meg majdhogynem halálra harapdálja! ÉS EZT A VÉDŐNŐ NEM VESZI ÉSZRE? Hogy alkalmatlan az anya a gyereknevelésre? akkor minek vannak? sújt mérni és kész?

Ne haragudj, hogy nem a kérdésre válaszoltam, csak ez a téma érzékeny pontom. Szerintem igen próbálkozz, a reményt sosem szabad feladni!! Te is segíthetsz egy kis életnek, és ő is neked a boldog lehess vele! Sok sikert!!

2010. dec. 8. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Igen jó döntés, csak légyszi legyél vele rendes és szeresd úgy, mintha a sajátod lenne...
2010. dec. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
A negyedik hozzászólóval teljesen egyet értek. Amúgy jó döntés.
2010. dec. 8. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Sajnos nekem nincsenek jó tapasztalataim az örökbefogadásról,már amit a környezetemben tapasztaltam.Nagynéném fogadott örökbe anno 30 évvel ezelőtt egy kisbabát,egy magyar kisfiút.Egész életében csak kinlódott vele,pedig nagyon szerette őt,nagy és gazdag család vette körül,de a gyerek megkeserítette az életét,drogozott,lopott,soha nem tudta az anyját anyjaként szeretni.Sajnos ilyen is van,ne érts félre,nem lebeszélni akarlak,kívánom h neked sikerüljön.Pedagógusként szintén láttam már néhány örökbefogadott gyermeket,szinte kivétel nélkül magatartási problémákkal küszködtek,lelkileg sérült (magyar)gyerekek voltak.Ez a legnagyobb fájdalom,törés,szerencsétlenség,ami csak érhet egy gyermeket,mármint h a családjának,az édesanyjának ő nem kell,és borzasztóan nehéz ezt az űrt pótolni,enyhíteni,gyógyítani a fájdalmukat.
2010. dec. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Én akkor tudok nagyon kiakadni, amikor a bírónő rokonunknak örökbefogadás megszüntetése ügye van. :(


Amúgy téged nem ismerve nem mondatom azt, hogy jó vagy rossz döntés. Egyedülálló vagy, vagy házas? Mennyi idős? Mióta próbálkoztok a babával? Miért szeretnél örökbe fogadni? Ezek csak a legalapvetőbb kérdések, amikre választ kell adnod. Még sokkal több ilyennel fogsz találkozni azon a tanfolyampon, amit el kell végezned, mielőtt egyáltalán sorba állhatsz egy kisbabáért.


Az "árvaházak" tele vannak, igen. de csupa olyan gyerekkel vannak tele, akiket nem lehet örökbe adni, mert a szülei élnek, csak nem képesek őket nevelni. Az örökbeadható gyerekek többsége meg nem fehér bőrű újszülött, hanem roma kamasz. Nehéz ügy. Ha pici babát szeretnél, akkor a nyílt örökbefogadás a leggyorsabb.

2010. dec. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én nagyon pártolom az ilyen döntést!

Az én környezetemben jó példa is van, kettő is! a legjobb barátnőmet is örökbe fogadták (csak az anyukája egyedülállóként) soha nem volt gond vele, már felnőttként tudta meg, de nem kíváncsi a biológiai anyjára, mert neki az örökbefogadó az igazi anyukája :)

És van egy távolabbi ismerősöm is, szintén egy lány, őt egy család fogadta örökbe, és maximálisan jó a kapcsolatuk.

Sőt szintén egy ismerősöm egy majdnem újszülöttet fogadott örökbe, nem romát, és ha jól tudom a kórházból hozták haza, addig ott tartották, amíg minden elintéztek, (pár hétig) és ők kb 2 évet vártak a babára.

2010. dec. 8. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Jó döntés, de sok sokszor megalázó vizsgálatnak kell alávetni magad, bár sztem megéri. A szakmában dolgozok, bár nem örökbefogadás terén, és azt kell mondjam, hogy az örökbefogadókkal szemben igazságtalan törvény. Ha normális ember, átlagos normális körülmények között szeretne örökbefogadni, nehezen kap gyermeket, de ha rossz körülmények közül ki kellene emelni a gyereket...hát az is nehéz sajnos. Akitől elvettek gyermeket, az sokkal könnyebben kapja vissza, mint egy örökbefogadó szülő kapna.
2010. dec. 8. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!