Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon nagy dolog az, ha a...

Nagyon nagy dolog az, ha a szülőkön kívül a nagyszülők is szeretnék néha felvenni a kisbabát, amikor sír?

Figyelt kérdés
A babánk még csak három hetes múlt,szokott sírdogálni, de az anyukája nem szereti, ha valaki felveszi, pedig nálam mindig megnyugszik, nem csinálok semmit vele csak az ölembe teszek egy kispárnát, ráfektetem hasra és simogatom a kis hátát!Ugy gondolom ezzel nem kapatom el, hanem megnyugtatom.
2011. szept. 19. 00:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Az én kicsim már ugyan nagyobbacska (2,5 éves) de én nagyon szerettem ha anyukám vagy anyósom felvették a kicsit, ha sírt. Egyrészt tényleg megnyugodott náluk, másrészt pedig úgy voltam vele, hogy a gyerek minél előbb tudja meg, hogy más is van, aki felveszi, nemcsak az anyja. :) 3 hetes volt, mikor először anyuékra hagytam, és elmentem vásárolni (élelmiszereket). Aztán minden héten 2-3 órára hol anyu, hol anyósom vigyázott rá, és teljes, tökéletes az összhang köztük a mai napig.


Mit gondolsz, van valami oka a menyednek (lányodnak?) hogy nem szereti ha más felveszi a babáját?


Egyébként az öcsém felesége volt ilyen, hogy nem szerette, ha felvették a babáját, de csak akkor, ha félálomban volt a gyerek, mert az ő anyukáját meg nem érdekelte, hogy épp aludni készül a gyerek, mindig kikapkodta az ágyból.

2011. szept. 19. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
úgy gondolom nincs különösebb oka, talán annyi, hogy esetleg féltékeny lenne, azért amiért nálam megnyugszik. Egyébként sosem csapnám be, hogy csak ugy kapkodjam fel ok nélkül. Vigyáztam már én is rá, nagyon jól elvoltunk, ő csendben elaludt én meg közel ültem hozzá olvasgattam. Szoktam mondani, hogy kapcsolódjanak ki, kicsit menjenek el sétálni, mert nem tesz jót egy kismamának ha csak mindig a négy fal között van, bármennyire is szereti a babát.Az egyhangúság megöli a boldogságot, szerintem. Egyébként a kis menyem, akit nagyon szeretek ráadásul.
2011. szept. 19. 00:30
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon szimpatikusan írtál a menyedről! :) Biztos, hogy nagyon aranyos és kedves anyós vagy (az enyém is ilyen) :)


Várj pár napot/hetet, aztán biztos vagyok benne, hogy a menyed magától is kérni fogja majd, h vedd fel a kicsit, talán még fura neki ez az egész helyzet.


Én a szülés után 6 hétig olyan furcsán éreztem magam, ingerlékeny voltam, ideges, hogy hogyan tovább, mi lesz, hogy lesz, de aztán letisztulnak ezek a dolgok is.


Biztos, hogy jó (és lesz is továbbra is) a kapcsolatod a menyeddel, esetleg akkor ne vedd fel a kicsit, mondd neki, hogy "Juditkám, szólj, ha felvegyem, te vagy az anyja, mondd te, hogy mit és hogyan csináljak". :) Szerintem VELED menni fog! :) (első voltam).

2011. szept. 19. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
0%

Mert elhiszi azt az ostobaságot,amit néhány anyuka szokott ezen a fórumon is írni. Ha egy pici baba sír,akkor szoptasd meg,akár félóránként,vagy vedd fel,mert szükséges van az anyuka testi közelségére,és CSAK az anyukáéra. 9 hónapig a testében volt,ezért "vissza" vágyik.

Pedig ha az első perctől hozzászoktatják a picit,hogy az anyukán kívül más is vigyáz rá,többen vannak körülötte,akkor sokkal kiegyensúlyozottabb lesz. Az anyuka sem lesz állandóan fáradt,lesz ideje saját magára is,a férjére is.

Keress a neten szakvéleményt erről a témáról,és mutasd meg neki.

2011. szept. 19. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
csak a saját dolgát könnyítené meg ha van más is akinél megnyugszik a pici,én sem voltam nagyon felkapkodós,ha nyöszörgött nem vettem fel,viszont ha vendég,nagymamák,nagypapa jött mindig felvehették,játszhattak vele,babusgatták.És mivel nem voltak anyatigris ebben a témában sem,igy amikor kicsit kibabázták magukat vissza is tették,és ott az ágyban játszottak vele tovább,Ha azért sír mert fáj a hasa,akkor az ágyban nem fog elmúlni,bizony fel kell venni,az anyuka még nagyon úgy érzi,hogy csakis az övé a gyerek,és fél,hogy nehogy elkapassák,mert bizony el is lehet.kell egy aranyközépút,mert a nagyszülők nagy segítség lehet még később is,meg most is.beszélj vele,szép kedvesen,mond meg neki,hogy nem fogod elkényeztetni ha párszor felveszed ha sír,csak segíteni akarsz,szerintem pár nap és anyuka is belátja,főleg ha jó a viszonyotok.
2011. szept. 19. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Én is ilyen voltam az első babámmal (a másodikkal már nem), sajnos az én anyósom nem volt ilyen megértő, rengeteget bántott és bánt azóta is, emiatt romlott meg a kapcsolatunk :(

Én azért csináltam, mert vmi hihetetlen erős anyatigris ösztön lett úrrá rajtam és minden másodperben a babámmal akartam lenni. mindent én akartam csinálni, emlékszem egyszer úgy jött ki a lépés,hogy anya szerette volna pelusozni és még azt sem engedtem. Amikor más vette fel megnyugtatni akkor úgy éreztem,hogy "na, nem ölelhetem meg, nem tudja a baba,hogy itt vagyok én is". "Most azt hiszi ügyesebben megnyugtatta,mert megnyugodott nála, pedig nálam is megnyugszik" Aztán persze később jöttek rá olyan érzések is, hogy "nem tartja tiszteletben az anyu/anyósom,hogy mit kértem tőlük" - mert felvehetik,de olyankor tegyék, ha nem tudok menni"

Nehéz. várj egy kicsit, le fog ez csengeni nála,ahogy nő a baba (nálam a mozgáskezdetig tartott - amikor elkezdett kúszni már én is lazább voltam). Légy empatikus, dicsérd sokat a menyed, mosolyogj rá. ennél többet most nem tehetsz. Meg kell erősödnie anyaként, már ő is asszony lett. Saját családjuk lett,aminek ő látja majd el a női szerepeit. Ő is anya lett,mint te, és abban a családban mostantól ő az anya, nem a nagymamák. Nehéz ezt a dolgot leírnom, talán érted. ha érzi,hogy elfogadod a kérését, tiszteletben tartod őt és nem adsz kéretlen tanácsokat, ellenben dicséred, néha megkérdezed kelle- valamit hoznod. segítened már azzal biztosan sokat segítesz neki.

(Anyum így viselkedett és sokkal hamarabb bíztam benne babaemelgetés terén is és még szorosabb,jobb lett a kapcsolatunk, pedig előtte is nagyon kiegyensúlyozott kapcsolatunk volt)

2011. szept. 19. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Nekünk most 6 hetes a babánk, de már elejétől kezdve örültem, ha ő is felveszi, mert olyan édesen el tudta ringatni a kicsikénket. Meg elég sokat várt az unokájára(ő 58 éves, a férjem 31), s mindig dédelgeti, szeretgeti(már persze, amikor nem alszik). Eleinte ő járt hozzánk heti 1X, most már mi is autókázunk hozzájuk vasárnaponként, s akkor szokott unokázni.

34/n

2011. szept. 19. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Kimondottam örültem, ha más is foglalkozott vele.
2011. szept. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Leírom én hogy láttam/látom a nagymamákat. Anyukámat nagyon szeretem, odavan a kisfiamért. Néha hazamegyünk látogatóba, sokat van nála, rá lehet bízni, de el sosem megyek a közelükből. Ő segített nekem szülés után is 1 hétig. Nagyon jó volt, sokat fogta akkor is.

Anyósommal megromlott a kapcsolatom még a terhesség alatt, mert folyamatosan hívogatott és kéretlen tanácsokkal bombázott onnantól kezdve, hogy kiderült a dolog. A végén már napokra kikapcsoltam a telefont, mert este 10 után is hívott még, ráadásul olyan buta dolgokat tudott összehordani ( egészségügyis vagyok). Aztán közölte, hogy majd ő jön nekem segíteni szülés után, meg ott les szülésnél is. Mikor mondtam, hogy csak a férjem lesz ott és anyukám segít utána vérig sértődött. Miután anyu elment ő is el akart jönni hozzánk, nem akartam, de mondom 2 napot kibírok. Mikor beállított 2 bőrönddel közölte, hogy meggondolta magát és 1 hétig marad. Nem hittem el. Folyamatosan beszélt megállás nélkül, semmit nem segített csak mindenben hátráltatott és a sok beszéddel duplán lefárasztott. Éjszaka nagyon jó alvó volt a kisfiam, csak kétszer kelt akkor is csak enni és rögtön aludt is vissza. Hallom, hogy nyöszörög, megyek át hozzá erre előttem befut a gyerekhez és már babusgatja. Mondom etetnem kéne adja ide, erre felháborodott, hogy majd ő megeteti tápszerrel ( az anyatejes babámat) én menjek aludni, parancsoló hangnemben. Sajnos másnap el kellett küldenünk ( 3. nap után), mert kikészültem idegileg. Plusz fél napig takarítottam utána a konyhát, mert ő főzött csak semmit nem takarított el és odaégette az ételt.

Utána 2 hétig mocskolt smsben a férjemnek.

Nem szeretem mikor idejön és felveszi a babát.


De te Kérdező, nem ilyennek tűnsz ( hangsúlyozom tűnsz), bárcsak ilyen anyósom lenne, mint ahogy itt leírtad magad és írtál a menyedről.

2011. szept. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Engedtem felvenni a babát,anyukámnak,anyósomnak is.Nem csináltam belőle problémát,sőt örültem,ha megetetik,elaltatják.

Sőt az első fürdetést anyummal csináltam.

nekem segítség volt,ha kicsit pihenhettem,mert figyeltek rá,etették,simizték a pociját stb.

Mellesleg sokkal nyugodtabbak voltak,amit a baba is megérzett,igy hamar megnyugodott náluk.

2011. szept. 19. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!