Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzik a babám ès folyik...

Fogzik a babám ès folyik az orra? KÈRLEK olvassàtok el a lentieket!

Figyelt kérdés

2 napja eröteljesen megindult a fogacska, mèg nem törte át az ìnyèt, de nem sok van már (remèlem). Az orra is folyamatosan folyik. Tengerisòs oldatot hasznàlok, majd ki orrszívòzom, de max 5 perc mùlva ismèt tele az orra, mintha semmit sem csinàltam volna. Nincs mèlyen bedugulva, csak vìzszerüen folyik.

A kèrdèsem az lenne,h ha pàr òràn àt nem orrszìvòzom (bölcsiben csak megtörlik) kaphat-e fülgyulladàst? Illetve,h a fogacska kibùjàsàval az orrfolyàs is megszünik?

Nagyon köszönöm a vàlaszokat!!


2010. dec. 9. 20:28
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A lányomnál ha vízszerűen folyik az orra az mindig fogzáskor van. Amint kibújik meg is szűnik az orrfolyás. Nem szoktam szívni (már) mert felesleges, nincs bedugulva és nem is jön belőle. Sűrűn törölgetem puha papírzsepivel vagy textilpelussal. Nálunk pár napig szokott tartani és ahogy írtam, amint kibújik a fog, elmúlik.
2010. dec. 9. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bocs hogy nem a kérdésre válaszolok,de az én 7 hónapos lányomnak,is ma állandóan folyik az orra,és ömlik a nyála,pár napja sir éjjelente.Akkor az orrfolyás is lehet a fogzás tünete?
2010. dec. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Elsönek köszi a megnyugtatò vàlaszt! Akkor kevèsbè fogok paràzni a fülgyulladàstòl!

Èn ùgy tudom,h az orrfolyàs (a többi mellett) is lehet a fogzàstòl, de nem vagyok nagy szaki e tèren - elsö baba, elsö fogacska:)

2010. dec. 9. 21:30
 4/7 anonim ***** válasza:

nem konkrétan a fogzstól van az orrfolyás, hanem vmi kis fertőzés, amit azért kapnak el ilyenkor könnyebben, mert a szervezetük a fogzással van elfoglalva. :)

az első 8 fognál mindig volt nálunk is ilyen nyavalya, utána már nem. most jön az utolsó, és nincs semmi orrmizéria. (de azért rosszul viseli, akár a többit). (2 éves)

2010. dec. 9. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nálunk most mindenki elkapott egy taknyos vírust. Nekem ugyan már kint van mindegyik fogam, de a vízszerű orrfolyás 1 napig tartott.

A gyerekeknek tengervizes orrsprét fújtam, majd szippantottam. Ahányszor csak kellett. 1 nap múlva nekik is kezdett sűrűsödni. Ha pár órán át nem szívod, még nem nagy baj. Viszont ha majd elkezd színeződni, irány az orvos.

2010. dec. 9. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lesz semmi baja.

Sajnos most vagyunk benne egy megfázásban és ezt muszáj porszívózni, mert különben nem kap levegőt.

Ellenben, amikor jön a foga és attól folyik az orra, akkor naponta max. 2-3x-szor szoktuk, az nem olyan vészes!

Ne izgulj!!! :) És ha kibújik a fogacska, elmúlik az orrfolyás is! :)

2010. dec. 9. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is első baba, első fogacskák, két napig vízszerű orrfolyás, aztán irány a doki, mert nem múlt hiába a porszívózás, hiába az orrspray.

Ő megnyugtatott, hogy semmi baj, de ilyenkor tényleg elkapnak könnyebben valami kis vírust (mint esetünkben is), tehát nem konkrétan a fog miatt folyik a gyerek orra. Volt egy nap átmenet, amikor kezdett neki sűrűsödni, akkor már tényleg többet porszívóztuk az orrát, előtte totál felesleges volt, mert neki sem volt eldugulva, konkrétan non-stop a porszívóra köthettük volna szegény gyereket, úghogy inkább csak törölgettük neki.

Mivel vízszerű a folyás nálatok is, így nem lesz baja, ha nem porszívózod neki egy darabig.

2010. dec. 10. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!