Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Olvastam lentebb, hogy ortopéd...

Olvastam lentebb, hogy ortopédiai vizsgálatra mennek. Az minden gyereknek kötelező?

Figyelt kérdés
Az én babám lassan 5 hónapos, de senki nem mondta, hogy ilyen szűrésre menni kellene. Ezt tudnom kellene, vagy a dokim felejtett el szólni?
2009. jan. 20. 14:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kell mindenkinek menni ortopédiára csípőszűrésre, 4 hónapos korban, nálunk mindenkinek mondják adják a beutalót, sztem kérdezz rá mielőbb.
2009. jan. 20. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nekünk a kórházi zárójelentésen volt rajta a koponya és hasi UH, viszont a csípővizsgálatot csak szóban mondták. De a csípővizsgálatot a gyerekorvos is mondta, nem azért mert bármi baj lenne, hanem mert ajánlott 6 hetesen, három hónaposan és amikor már önállóan jár. Kérdezz rá a gyerekorvosnál!

2009. jan. 20. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Nekünk 8 hetesen menni kellett, majd kontrollra 12 hetesen.

A védőnő mondta, de a gyerekorvos is rákérdezett, h voltunk-e már.

(lehet, h 6 hetesen kellett volna, de addig nem szólt senki)

2009. jan. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindenképp kérdezz rá a védőnőnél és a dokidnál, minnél elöbb, mert szerintem elég hanyagok, hogy nem küldtek el! Tudtommal kötelező vizsgálat!


[link]

2009. jan. 20. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utsó előtti vagyok.

Ma voltunk megint (4 hónaposan is kell menni nálunk). Pedig nincs semmi baj. Csak kontrollra kell menni.

2009. jan. 21. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat

megkérdeztem a doktornőt és azt mondta, hogy szerinte minden rendben van, meg is nézte a babócát

elnézést kért, hogy elfelejtette mondani (rákérdezett a védőnőre, hogy ő is miért nem mondta:)))

2009. jan. 26. 21:55
 7/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarok kötözködni, meg téged hergelni, de a doktornő gyerekorvos és nem ortopédiai szakember. Az (első) ortopédiai vizsgálat pedig egy ultrahangos vizsgálat, amit nem lehet a gyerekorvosi rendelőben "megnézni". A többi (tehát a 3 vagy 4 hónapos és az önálló járáskori) már manuális vizsgálat és szemrevételezés. Arról nem is beszélve, hogy kötelező vizsgálat.

2009. jan. 27. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!