Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt kötelező...

Terhesség alatt kötelező fogorvosi vizsgálatra menni?

Figyelt kérdés
Ha igen, és talál lyukas fogat köteles vagyok betömetni érzéstelenítő nélkül (mert az érzéstelenítő nyílván árt a babának)?
2010. dec. 28. 22:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelező elmenni, de ajánlott.

Nem kötelező betömetni, de ajánlott.

Az érzéstelenítő nem árt a babának. (Honnan veszed, hogy árt?)

2010. dec. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

én az első kisfiammal voltam, a második kisfiammal nem. nem kötelezett rá senki. elmondták és én meghallgattam és kész.

amúgy van külön terheseknek gyártott érzéstelenítő, amiben nincs lidokain.

2010. dec. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A helyi érzéstelenítő nem árt, amúgy meg ajánlott elmenni és a rossz fogakat kezeltetni, hogy ne romoljanak tovább.


[link]

2010. dec. 28. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a terhesgondozás kötelező része :( 1 hónappal a baba előtt voltam,de akkor is.
2010. dec. 29. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondták ha jók a fogaim akkor nem kötelező elmennem,de ha gond lenne,akkor menjek.Szóval én nem mentem,és remélem a későbbiekben sem lesz rá szükség.
2010. dec. 29. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Nem tudom, hogy van-e rossz fogam, de tény hogy 2 éve nem voltam fogorvosnál. Ez megnyugtató, hogy nem árt a babának az érzéstelenítő. Jövőhéten elmegyek és megnézetem.
2010. dec. 29. 08:55
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Én épp tegnap voltam fogorvosnál, gondoltam "jó kismama leszek" , és elmegyek - hát akkora bunkó volt velem a doktornő, hogy komolyan megbántam! 14 hetes kismama vagyok, azért is mentem el, mert a hátsó fogamon egy apró barna pötty keletkezett, amúgy is gyorsan romlana a fogaim, gondoltam megelőzöm a nagy bajt - nem is vette észre, miután rákérdeztem, közölte, hogy még nincs átszakadva, de ha rányomna azza a hegyes valamivel, akkor kilyukadna, végülis nem ártana betömni... ha nagyon akarom, legyen! Egy már tömtt fogamnál a pótlás mellett hajszálvékony repedés keletkezett, amire közölte, hogy ő bizony emiatt nem fogja fúrogazni, jó az úgy... pfff.... hisz épp a terhesség alatt romlik gyorsan a fog, nem kellene megelőzni??? Végülis van 2 időpontom januárra, addig még meggondolom, lehet inkább magándokihoz megyek ezek után....
2010. dec. 29. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
A kismama könyvben van egy-két sor külön a fogorvosi véleménynek, de kötelezni nem kötelezhetnek rá, hogy elmenj. Viszont egy rossz fog nagyon sok galibát képes okozni. Sőt, ha begyullad, még koraszüléshez is vezethet, ha meg már gennyes is, azt sajnos a baba is telibe kapja. Tehát ha rosszak a fogaid, ajánlatos megnézetni őket. Amúgy meg tényleg van olyan érzéstelenítő, ami nem ért a babának.
2010. dec. 29. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!