Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért nem mosolyog? Miért nem...

Miért nem mosolyog? Miért nem marad el?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kislányom és olyan nehéz kicsikarni belőle mosolyt!Ránk,apára anyára azért vigyorog néha kacarászik is pl ha csikizzük....de idegeneket csak néz nagy szemekkel(nem sír de nem is nevet csak NÉZ,figyel)Mitől lehet ez?Utalhat valamire?

Ill mostanság abszolút nincs el ha leteszem!Nézeget mindent de pár perc és nyafizik,mindent a szájába akar tömni és megőrül ha nem sikerül,szinte remeg az idegtől és még morog is hozzá,amint megkaparintja(de azt is nem ám magától h odafordulna érte hanem nézi a játékot és elkezd nyafizini mire odamegyek és odaadom neki)erre ő tömi tömi de olyan erővel h huhhhhhhh,és kiesik a kezéből aztán kezdődik minden elejétől!

Régen sokáig el volt...

Mitől lehetnek ezek?


2009. jan. 20. 16:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a foga miatt ilyen nyűgös és azért akar mindent betömni a szájába. Az én fiam is ezt csinálta, szinte belevörösödött a buksija, amikor "ráharapott" valamire. Türelem,előbb-utóbb kijön a foga. Rágókát adj neki, amit könnyen meg tud fogni!
2009. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%
Lehet a foga. Mondjuk a mi lánykánk is hasonlóan viselkedik, látta orvos, azt mondta nem a foga. Azt mondta ő ilyen. Szerinte sokféle baba van, ilyen is. :)
2009. jan. 20. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!:-))

És ez a mosoly dolog??????Szerinted?

2009. jan. 20. 16:08
 4/11 anonim ***** válasza:
58%

Azt nem tudom, hogy a babád miért nem mosolyog.

Az , hogy miért tömi tele a száját lehet a foga is.

De az is lehet, hogy nem elég tápláló már az anyatej.

Vagy próbálj szoptatás után még egy kis tápszert adni vagy esetleg a szokásos, barack, alma, banán stb... Vagy egy teáskanálnyi főzi püré....

Lehet csak ez a baj, éhes a kincsem ;o)

2009. jan. 20. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A fogzás miatt van, ez természetes.


Az én babám se volt mosolygós, most fél évesen már az. Pedig folyton mosolyogtunk rá, de ő az a szemöldökráncoló elmélkedő típus alapvetően. Idegenekre meg pláne nem mosolygott. Állandóan kaptuk is a megjegyzéseket, hogy nála egy hónappal idősebb unokatesója bezzeg milyen mosolygós... (na de ez más téma)


Most már egész nap nevet, nevet és nevet, de ha jön hozzánk valaki vagy mi megyünk, akkor nem , főleg ha produkáltatni akarják :(

2009. jan. 20. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

1:vagy a foga,vagy éhes.A lányom ha éhes,nagyra nyitja a száját,még a fejemet is bekapná:)


2:Gondolom pont azért nem mosolyog az idegenekre,mert idegenek számára.Felméri őket,azért néz annyira.Egy idő után feloldódnak.Lányomnak kell kb 10-15 perc hozzá.

Azt olvastam valahol,hogy a gyerekek azt is megfigyelik,hogy az idegenhez hoz viszonyulnak a szülők.Ha például te mosolyogva fogadod őket,akkor a baba is könnyebben megenyhül.

2009. jan. 20. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
4 hósan az én lányom is csak ránk mosolygott,és ha idegenek közelébe mentünk volt hogy sírni kezdett,míg meg nem szokta őket.Most 6 hós,de mosolyog mindenkire,főleg a bajszos bácsikat szereti:-))
2009. jan. 20. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

A mi ksilányunk is az az elmélkedő,megfontolt szemöldökráncoló típus lehet!Remélem....de ugye nem "árthattam" neki valamivel h ilyenke....


Szopi után sajna pótolnom kell,úgyh éhesnek csak nem éhes.....megeszik 200-at van mikor 240-et!ÉS van h evés után már tömköd és morog és nyafizik!Sőt ma azt is csinálta h evett (180-at) aludt 40 percet felkelt és tiszta nyűg volt,tömött morgott majd adtam neki teát és itta mint a kisangyal majdnem leharapta a kezem ,mikor meglátta,szinte remegett érte!

2009. jan. 20. 19:50
 9/11 anonim ***** válasza:
Éppen most olvastam, hogy 5-6 hónaposan a babák nem nagyon szeretik az idegeneket.
2009. jan. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

akkor sztem kezdj el etetni vele bébipapikat, mert ezek szerint nem elég...

bár ivás után el volt? lehet az is, szomjas...

jajj, ha beszélni tudnának!!!! :o)))

2009. jan. 20. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!