Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tudom lerágott csont, de most...

Tudom lerágott csont, de most mégis tanácstalan vagyok. Hogyan csináljam? Tapasztalt anyucikra lenne szükségem.

Figyelt kérdés

Az a helyzet hogy 3 napig ettük a sütőtököt.De tegnap el kezdtem az almát bevezetni és este megevett kb.70 ml.Nem lett tőle baja.Na most ma már "új" főzeléket szeretnék neki adni,arra gondoltam hogy mivel krumplit és almát már evett akkor ma kap almás burgonyát.De ahhoz hogy másik félét be tudjak vezetni akkor ezelőtt pár kanálnyit adjak neki ugye?Borsófőzelékre gondoltam.Szerintetek jó ha azt adok előtte?És hogyan kell főzit délbe gyümit délután?Ha így adom akkor úgy jó?És még annyit hogy minden ételt legalább ha 3 napig adok neki beleértve a gyümit is akkor utána válthatok?Muszály mindig a "régi" étel előtt adni az "újat"?És ha nagyon ízlik neki akkor többet is adhatok?

Gyümölccsel is jól lehet lakatni a babát?Nem lesz baja?És ha kér rá tápszert a kettő keveredése nem gáz?

Bocsi a hosszú sorokért,de ezek nem világosak még teljesen számomra.Előre is köszönöm a segítő válaszokat és légyszi ne bántsatok a "butaságomért".


2010. márc. 19. 10:26
 1/6 anonim ***** válasza:
szia!én a borsóra reagálnék,nem írtad mennyi idős a babád...én azt csak most mertem adni neki,azt is átpaszírozva...8 hónapos
2010. márc. 19. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A (most 8,5 hónapos) fiamnak,ha izlett az új zöldség, vagy a gyümölcs, akkor én nem kostoltattam. Annyit adtam neki, amennyit kért. Nem lett semmi baja.

Amivel óvatosabb voltam az a glutén (kifli, kenyér) és majd a tej lesz.

Borsófőzeléket csak bébiételben adtam neki, de csak, mert lusta voltam passzírozni :)

Egyébként, jöhet neki új zöldségként a répa, a cékla. Ezeket akár együtt is, vagy külön-külön is főzheted.

A krumplival súrítheted a főzeléket.


Én általában ha főzök neki, akkor 2 napra főzök, így a harmadik nap már más ebédet kap. Ha bébiételt adok neki, akkor minden nap mást kap.


Gyümit meg adhatsz neki az almán kívül barack, meggy, szilva (mireltt), banán (a fiam csak a banánnal kevert gyümit eszi meg)


A gyümit én csak délelött adom neki tízóraira, de ez csak az én "hülyeségem". Ha még éhes marad, adhatsz neki tápszert. /gyümölcsös turmix lesz a gyomrában :) :) :)/ Nem lesz baja tőle!!!


Sütőtökös krumplit is adhatsz neki. A gyümölcs és a zöldség keverésének én nem vagyok a híve.


Délután a fiam még tápszert kap. Ha kiváltjuk, akkor jöhet a krámtúró, joghurtok uzsonnára.

2010. márc. 19. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Borsót szerintem is csak későbbtől, 7 hónapos kortól lehet adni átpaszírozva. (könnyen felfújhatja a babákat)

Szerintem ne izgulj annyira, semmi baja nem lesz, ha napokig csak néhány féle kaját ehet, eddig is megfelelt neki a kizárólagos anyatej. A borsó helyett inkább a répát adjad, azt is lehet keverni krumplival. Pl. először csak egy kevés répát teszel a krumplihoz, és megfigyeled, hogy reagál rá a babád, ezután növeled a répa arányát ameddig szeretnéd. Az, hogy egyszerre csak egy újfélét vezess be, nem jelenti azt, hogy a régebben megismertekkel nem keverheted. Ne izgulj annyit, menni fog!!

2010. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Olyan borsófőzelékünk van ami üveges és 4 hós kortól ajánlják,azért mertem megvenni.

4 hónapos elmúlt már a fiam.Evett már krumplit,répát,sütőtököt és almát.

A céklát hogyan kell megcsinálni?Vagy esetleg abból is van üveges?

Köszönöm a válaszokat!!!!!

2010. márc. 19. 11:31
 5/6 anonim ***** válasza:

A céklát is megfőzheted a krumplival együtt. Hosszúkás alakút vegyél (piacon lehet kapni). Meg kell hámozni és vagy nagyon apróra vágd fel, vagy reszeld le és úgy tedd fel főni a krumplival. Turmixold és már kész is :)


Ajánlatos gumikesztyűt húzni a pucolásnál és reszelésnél, akkor nem lesz a kezed lila :)


A zöldborsós bébiételt nyugodtan odaadhatod a babádnak.

A fiamnak nagy kedvence :)

2010. márc. 19. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!

Ja és kedves utolsó köszi a tippet és a tanácsot :-)))

2010. márc. 19. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!