Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen korkülönbség a legideál...

Milyen korkülönbség a legideálisabb 2 baba között anyagilag? Érdemes a gyest megvárni? Hol tudnék ennek utánanézni?

Figyelt kérdés
2011. júl. 25. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy ha addig megszületik a második, amig az első nem lesz két éves, akkor ugyanazokkal a feltételekkel kapod a thgyást meg a gyed-et, mint az elsővel. Ha már akár egy nappal is belecsúszol a gyesbe, akkor a minimálbér alapján kapod a thgyást és a gyed-et. Tehát ha tervezgetitek, meg számolgattok, és necces, hogy megszületne-e a második az első pici 2. szülinapja előtt, akkor inkább menj vissza dolgozni azt hiszem fél évet, és akkor az az időszak alapján kapod majd a thgyást és a gyed-et. A 180 napban nem vagyok biztos, de azt hiszem annyi.
2011. júl. 25. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nálunk szinte napra pontosan két év a korkülönbség, így elég jól jártam, kapom tovább ugyanazt a gyedet, mint eddig, a családi pótlék pedig a két gyerekre 26600 Ft, így összességében még több is lett a pénzem, mint egy babánál.
2011. júl. 26. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én harmadszorra a gyesbe szültem,és a tgyást-gyedet annak alapján kaptam,amit akkor keresnék.Jól jártam.
2011. júl. 26. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én 2 hónappal a gyed lejárta után szültem most januárban. Engem nem is az összeg miatt ért meglepetés,hanem az időtartam miatt. 2012. július közepéig fog csak járni a gyed. Azt hittem, a kicsi 2 éves koráig kapom majd... Én a megyei OEP-et hívnám fel a helyedben, és ott szerintem tud válaszolni személy szerint neked az ügyintéző.
2011. júl. 26. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tévedés, hogy ha egy nappal belecsúszol a gyesbe, akkor a minimálbér alapján számolnak.

Nem is értem, miért ír le valaki ilyen butaságot.



Kérdező, az ellátásokat mindig az igénylést megelőző év alapján számolják. Ha ebben az időszakban volt 180 bérezett napod (betegszabi, munka, szabi), akkor a jövedelmed alapján számolják a tgyást és a gyedet. Ha nem volt 180 bérezett napod, akkor megnézik, miért nem. Ha azért, mert nagyobbrészt (6 hónapot meghaladóan) tgyásban, gyedben, táppénzben részesültél, akkor a második baba utáni tgyás gyed alapja a korábbi ellátás alapja lesz.

Vagyis ha te gyedet pl. 150 ezer forint jövedelem után kaptad, akkor ez a 150 ezer lesz az alapja a következő ellátásnak is.


Ha viszont azért nem volt 180 bérezett napod, mert nagyobbrészt gyesen voltál, akkor lesz a minimálbér az alap.


Csak egy példa, hogy eloszlassam ezt az "egy napot gyesbe csúszol-ajjaj" rémhírt:


A nagy 2011. szeptemberben tölti a kettőt, te gyesen vagy 2012. májusig, ekkor születik a tesó, akkor a nagy utáni gyedet megalapozó jövedelem szerint számolják a kicsire is a tgyást, majd a gyedet. Pedig 9 hónapot voltál gyesen.


A kulcsszó MINDIG az igénylést megelőző év. Ha a példát nézed: 2012. májusban születendő tesó utáni ellátások alapja 2011, amikor 9 hónapig gyeden voltál. Az senkit nem izgat, hogy utána is.


A forduló július közepe (azt hiszem 16-a). Eddig kell igényelni a tgyást, hogy a szülés előtti év legyen a gyed alapja is. Ennek az az oka, hogy a gyed jogosultság csak a tgyás után nyílik meg, és ha a tgyás csak 2013-ban jár le, akkor az a helyzet áll elő, hogy a tgyás alapja 2011, de a gyedé már 2012.

Ha valamit nem sikerült érthetően leírnom, kérdezz nyugodtan. És első, bocs, hogy kijavítottalak.

2011. júl. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ma 11.01, bocs hogy belekérdezek, de a gyed alatt végig élt a munkaviszonyod?

Mert ha igen, akkor elszámoltak valamit, ne hagyd. Az oep-nél is emberek vannak, tévedhetnek, ha nem értesz egyet velük, neked kell szólnod. Ha gondolod szívesen segítek átnézni, hogy tévedtek-e.

2011. júl. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!