Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek mennyi az ideális...

Szerintetek mennyi az ideális korkülönbség két baba/kistetó/ között? Kistesót szeretnénk, csak nem tudjuk hogy mikor lenne ideális!

Figyelt kérdés

Gondoltam olyanra, hogy jó lenne ha nem lenne köztük sok a korkülönbség, kb 2 év, de akkor még a másikat is pelusozni, meg 2 évesen még ő sem nagyon fogja fel, hogy van egy másik babánk, akire ugyanúgy figyelni kell, mint rá.2,5-3 évre gondoltam, ez talán ideálisabb lenne.Mi a véleményetek?

Kinél mennyi a tesók közt a különbség, jó e így, vagy ha újra lehetne kezdeni, mikor lenne kistesó?


2011. máj. 3. 15:58
 1/4 anonim ***** válasza:
Nyolc hónapos a kisfiam,ha lesz tesó,akkor 5 év múlva.
2011. máj. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Taticsa ***** válasza:
Kislányom 18 hónapos, a fiam 2. Imádom, hogy mind a kettő pici. Nem mondom, hogy néha nem nehéz(egy kézzel tolni a babakocsit, a másikban cipelni a 13 kilósomat),de olyan jó nézni őket együtt. Mikor megtudtam,hogy megint terhes vagyok a lányom nyolc hós volt. Totális kétségbeesés. De az élet mindig kialakítja magát. Így utólag örülök is hogy így történt.18 hónaposan meglepően okosak a babák. Imádja, hogy van egy saját gőgicsélő babája, akinek grimaszolhat. A fiam meg vigyorogva nézi a nagy és okos nővérét. Én a kis korkülönbségre szavaznék. Ha közelebb vannak korban egymáshoz, könnyebben lesznek egymás barátai. Egy 7 éves nem tud játszani egy 2 évessel. De egy 3 és fél éves igen
2011. máj. 3. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk 22 hónap korkülönbség van. Nem így terveztük, így alakult.:) Megjegyzem már egy cseppet sem bánom. Nagyon jól kijönnek egymással, (a fiam 2,5 éves a lányom 8 hós) nem volt féltékenység, nem fejlődött vissza a fiam. Olyan aranyosan eljátszanak egymással.:)

Akkor volt nehéz amikor megszületett a Hugi, de pár hét és összeszoktunk, aztán nem is volt semmi probléma.

2011. máj. 3. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk és a pároméknál is "nagy" volt a korkülönbség (5-6 év) a testvérünkkel, így sosem játszottunk igazán együtt. Nekünk nagynak mindig vigyázni kellett a kicsitre, vinni magunkkal, legalábbis ennyi emlék maradt meg, nem a közös játékok. Amit tudok, hogy ezt nem szeretném, úgy tervezzük, hogy kb 2-2,5 lenne a nagy mire megszületik a kicsi. Tudom és írták is, hogy 1 év nehéz lesz, de aztán bízom benne, hogy jobb lesz nekik együtt felnőni, inkább az ő érdekeiket próbálom nézni. Ami, az anyagiakat illeti háááát, semmi garancia, hogy mikor, hogyan lesz jobb.
2011. máj. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!