Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szerintetek 6 hónaposan késő...

Szerintetek 6 hónaposan késő átszoktatni az ágyában aludni a babát?

Figyelt kérdés
Nappal csak babakocsiban, éjszaka cicin alszik el. Itt lenne az ideje külön ágyban aludni, de ha el is alszik a mellemen, amint beteszem az ágyba, már ébren van. Fogalmam nincs mit csináljak, sírni nem szeretném hagyni, inkább alszunk együtt. Valmi könyvet vagy cikket, praktikát tudtok ajánlani? Normális válaszokat kérek.
2011. aug. 14. 17:20
 1/2 anonim ***** válasza:

6 hónaposan még nem késő! Ilyenkor még könnyebben fog menni, mint később!

Ha csak nyöszörög a kiságyban, akkor nem lesz gond, meg fogja szokni, hogy ott kell aludnia. Ha nagyon sír, akkor persze ne hagyd, legyél mellette és simogasd, de nem szólj hozzá.

Nehéz helyes tanácsot adni, mert minden baba más, másképp viselkedik egyes helyzetekben, de a lényeg, hogy te légy kitartó, próbálkozz türelmesen és ne add fel!

6 hónaposan még elég kicsi és még elég jól "irányítható", úgyhogy sikerülni fog átszoktatni a kiságyba.

2011. aug. 14. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Szerintem még nem késő. Igaz, hogy én elég korán a saját ágyába szoktattam, már 1 hónapos kora óta minden éjszaka ott alszik. Az első hetekben sokat aludt velünk egy ágyban és persze Ő maradt is volna ott. Én azt csináltam, hogy vacsi után betettem a kiságyába és ott maradtam mellette, de nem szóltam hozzá, csak simogattam a homlokát vagy a hátát, utána kimentem. Ha megint nyöszörgött akkor visszamentem, de megint csak simogattam. Sokszor 1 órán keresztül is ezt játszottuk, de végül mára már annyira megszerette az ágyát, és tudja, hogy ott kell aludnia, hogy a napközbeni alváshoz is bekéredzkedik oda, most 3 hónapos. Viszont még mindig azt csinálom esténként, hogy beteszem a kiságyába, cumival a szájában, és ahogy nyöszörög, hogy kiesett a cumija, akkor egyből megyek, akkor még nem ébreszti fel magát a sírással, ha esetleg már félálomban volt. Viszont az is még nagyon fontos szerintem, hogy ha lehet ne úgy aludjon el, hogy ott vagy, így hozzászokik, hogy egyedül kell aludnia. Kisfiam nézelődik az ágyában elalvás előtt, de tudja, hogy ha "szól", akkor Anya egyből ott van. Remélem tudtam segíteni, és sikerülni fog hidd el :)
2011. aug. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!