Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 eves babanak mennyit kell...

1 eves babanak mennyit kell ennie?

Figyelt kérdés
szeretnem ha leirnatok hogy 1 eves babatok mennyit eszik 1 nap.Hany szelet kenyeret,hany dkg.ebed,hany liter fojadekot iszik.Nem tudom a megfelelo aranyokat.koszi.
2009. jan. 21. 16:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Reggel 3dl tápszert, ebédre kb. 2.5-3dl főzeléket, délután egy Danone pudingot vagy 1banánt vagy 1joghurtot, estefelé egy babapiskótát és vacsorára megint 3dl tápszert. Teát pedig annyit amennyit elfogad, változó.
2009. jan. 21. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
szia. nekem nagy méretű a fiam, 1 éves, 85 cm és 14 kg. tehát valószínű többet is eszik. hajnalban 3 dl kakaó, reggelire 1 szelet vajas kenyér 2-3 szelet felvágottal, tízórai 1 joghurt+1 gyümölcs vagy 1alma+1banán. ebéd főzelék, kb 3dl, uzsonna 1 krémtúró vagy 1 danone puding, vacsora ugyanaz, mint a reggeli vagy 2db virsli /a virslihez nem hajlandó kenyeret enni/. hát remélem segítettem, bár gondolom, mi az extrém változat vagyunk :-)
2009. jan. 21. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Reggel 7-kor szopi, nem tudom mennyi, de kb 2dl lehet, utána 8 körül szoktam reggelizni, neki is adok, kb fél szelet kenyér belsejét megeszi, felvágottal-vajjal, vagy májassal vagy ilyesmikkel. Majd fél 10 körül gyümölcs-kölesgolyóval vagy keksszel ez kb 2 dl lehet. Ebédre 13 órakor ha főzit kap az is kb 2-3 dl lehet, de nem igazán szereti már, így azt eszi amit főzők magunknak, csak neki kevesebb fűszerrel, tehát leves 1 levesmerőnyi és második, ami változó, amennyit elfogad. Majd délután 17 óra tejbegríz, vagy szendvics ismét. Fél 7 körül joghurt vagy valami könnyebb kaja. És este szopi, fél 8-kor. Napközben megiszik fél liter vizet általában, és kétszer szopizik, de csak 5 percet, míg elalszik, mert én még csak cicin tudom elaltatni.

Hát nálunk ez alakult ki, lehet nem jó, de a szopikat még nem tudom kivonni napközben, így mindent az alvásaihoz kell igazítanom, 10-kor és 15-kor alszik.

Az utolsó válaszoló babája iszonyú sokat eszik! Lehet valahogy vissza kéne fognod, mert hatalmas méretei vannak 1 éves korához képest! Az én kislányom 75 cm és 8,5 kiló. Ez átlagos.

Nem akarok beleavatkozni, csak megjegyeztem, kicsit nagy az étvágy és nehogy az egészsége kerüljön veszélybe! Ez csak jóindulattal írom, nem akarlak megbántani. Ha mégis megtettem ne haragudj érte. :)

2009. jan. 21. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Sziasztok.Koszike a valaszokat.Az utolso anyukaval szeretnem felvenni a kapcsolatot ha lehet,kerem irjon a v_zefi_zoli@yahoo.com-ra.
2009. jan. 22. 17:33

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!