Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szoptatás után tápszer?

Szoptatás után tápszer?

Figyelt kérdés
Másfél éves kislányom eddig anyatejet kapott,természetesen mellette szilárd ételeket is,csak reggel és este cicizett.Elválasztotta magát ,de a tápszert nem fogadja el.Valami praktika?
2010. dec. 15. 10:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Ivójoghurt, kakaó, karamellás tej, maci kávé.

Valamelyiket csak elfogadja:) Fiam 14 hósan kezdett kakaózni, nagyon szerette. Unokahogi ivójoghurtot ivott minden reggel (actimelből 2 dobozzal).

2010. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy kellene neki tápszert adnod, már elég nagy a sima tejhez is. Persze csak akkor, ha nem allergiás rá. Próbáld meg ízesítve (kakaó, vanília) és az elején hígítva adni neki. De kipróbálhatod a reggeli italokat is amiket 1 éves kor után nyugodtan lehet neki adni.
2010. dec. 15. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Lényegében a babylove-os 3-as tejital ez...tejet még nem adok neki...próbáltam banánnal,mert azt imádja ,de úgy sem kellett neki...nem lehet,hogy az a probléma,hogy eddig pohárból csak vizet ivott,most pedig "más jön" belőle?
2010. dec. 15. 10:12
 4/6 anonim ***** válasza:

Szia


Nálunk 9 hónaposan volt ez,mint nálatok..

A kislányomnál az vált be,hogy sűrűre csinálom,és úgy kanállal megeszi.

Ez a "recept": 60gr banán (ezt villával szétnyomkodom)+50gr víz--) a mikróba bedobom,míg meleg nem lesz. Ezután 40 gr tápszerrel elkverem,szétnyomkodom a csomókat,és kész. Esetleg ha még mindíg nem lenne a kanalazáshoz elég sűrű,akkor mehet bele egy kis darált kesz.

Vagy még ha nagyon nincs kedve enni,mert mondjuk beteg,akkor joghurtos vizet teszek a mikibe melegíteni,és abba rakom bele a tápszert.

Ez kb ebből áll: 120 gr meggyes,vagy barackos vagy valamilyen joghurt+ 30gr víz + a tápszer.

Ha nagyon nem akarna tápszert enni,akkor meg simán adhatsz neki tejpépeket is. Nálunk a kekszes piskótás,a csokis a menő,de másokat is próbáltunk már,de ezeket tuti hogy megszei.Ja..és a milupát szoktunk venni.


Ha van valami kérdésed még ,akkor szívesen segítek!

Üdv.,Egy 16.5 hónapos kislány anyuja :)

2010. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

10.15-ös vagyok.

Még az jutott az eszembe,hogy a tejbegízzel is megpróbálkozhatnál.

Én azt is banánnal,meg kekszel,meg egy kis cukorral,vaníliáscukorral szoktam csinálni neki.

Az én kislányom szereti. Simán nem iszik meg semmit,csak ha kanállal etetjük..

A mi kakaónkból kért már,és mondta is,hogy nyam-nyam..tehát ízlett neki..viszont ha cumisüvegbe,vagy a csőrösébe raktam,az úgy máris nem volt olyan jó,és fintorgott.... :)

Szóval ilyen téren nagyon válogatós a csajszim.. :)

2010. dec. 15. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Felesleges tápszert adnod neki, ha napközben elég tejterméket eszik: kefir, tejföl, joghurt, sajt..... bármivel "kiválthatod a szopit. Vagy készíthetsz neki tejbegrízt is.
2010. dec. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!