Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha elmarad a szoptatás, akkor...

Ha elmarad a szoptatás, akkor kell a tápszer?

Figyelt kérdés
most vagy 2 válaszba is olvastam,hogy ha elfogy az anyatej vagy nem akarja az anyuka tovább szoptatni 6 vagy 8 hós babáját,akkor tápszerre kell "cserélni" az anyatejet??teljesen nem lehet kiiktatni a tápszert?
2010. máj. 17. 21:29
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem szüksége van még az ennyi idős babáknak a tápdús tejre/tápszerre/tejitalra, mert abban rengeteg olyan dolog van amit nem mindig tudunk beiktatni egy-egy étkezésnél. Az én kisfiam 20 hós múlt és 1 éves koráig tápszert kapott, majd áttértünk a junior tejitalra. Most már csak este adok neki, de másfél éves koráig néha reggeli után is kapott még. De te döntst el, nektek mi a jó. Lehet gyümölcslevekkel, forralt tejjel stb. kiegészíteni a folyadék szükségletét és akkor elhagyhatod a tápszert, ha akarod, bár én nem javaslom. Üdv.L33
2010. máj. 17. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mivel kell még a kicsinek naponta legalább fél liter tejalapú tápanyag, így vagy tápszert adj neki, vagy akkor egyen legalább 500ml tejpépet, joghurtot, stb.
2010. máj. 17. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
nekem még most 4 hós a babám,eddig csak anyatejet kapott,és még szeretném továbbra is.csak kérdezem,ha elfogy a tejcsi,akkor mindenképpen kell-e tápszerrel helyettesíteni?
2010. máj. 17. 22:12
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, kell. Egy éves koráig szükség van tejalapú étkezésre, úgy tudom, kb. 500 ml-re egy nap. Ha elfogy a tejcsid, mindenképpen adj neki tápszert.
2010. máj. 17. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Még mi sem tartunk ott, de bennem is felmerült már ugyanez a kérdés. Én is szeretném, ha teljesen kihagyhatnánk a tápszert és valamilyen természetes alapú megoldás lenne... ha már sikerült az elején nem belemenni a tápszerezésbe (minden előítélet nélkül!), akkor már később sem szeretnék azt adni. Szerintem a tej alapú táplálékba belefér, ha már kaphat ilyen bébi-joghurtot meg hasonlókat, akkor azzal ki lehet pótolni.

2010. máj. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
és ha 6 hósan elkezdem a hozzátáplálást,és még lesz tejem,akkor nem kell adni tápszert?akkor marad a tejcsi+az étel.az elején tudom,hogy együtt,de mondjuk mikor már 1 éves?
2010. máj. 18. 05:50
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy éves a fiam, és nem tudom meddig fog még szopizni. Sokan mondják, hogy adjak neki tápi pótlást, réggebben is mondták, hogy az jobb, meg akkor odaadhatom napokra a nagyinak. Mi 4hónaposan kezdtünk kóstolni, igényelte is. Mindent megeszik, liszteset is 6hónapos kora óta kap. Néha ha nem látom a nagyik/dédik a felnőt kajából adnak neki. Semmi baja.

Mikor a tejes dolgok bevezetését kezdtem, sajt, joghurt, kefir, tejföl, akkor is tápszert akartak adni a kicsinek. Nem adom neki. Miért? Mert szerintem az van rendjén, hogy rendes ételt egyen, nem valami mű izét. Számomra ez visszalépés lenne.

Én úgy vagyok vele, és ez teljesen magán vélemény, hogy inkább tej alapú élelmiszerek, mint tápszer.

Persze, allergia. Kóstoltatással kiderül, bírja e a kicsi. Ha nem, tej sincs, akkor ott a menedék a tápszer.

Nálunk teljesen kimaradt ezért a tápszer. Úton a kistesó, ha vele nem lesz tejem, akkor evidens, hogy nem csülkös bablevessel etetem, hanem tápszert kap, mert hiszem is meg nem is, hogy jó a kicsiknek.

Amíg van anyatej, nagyocska a gyermek, elkezdődött a hozzátáplálás, kaphat tejes ételeket(NEM TEJET) akkor én feleslegesnek tartom a tápszert, a tejpépek, tejitalok más kategóra, azt most is kap a kicsi.

2010. máj. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Fentiekkel csak annyiban nem értek egyet, hogy az étel-allergia nem most, hanem évek múlva fog előjönni, lehet, hogy csak felnőtt korban (persze az is lehet, hogy nem fog... úgy legyen!). Szóval én azért lisztes dolgokkal nem rizikóznék még fél éves korban.

Egyébként azzal teljesen egyetértek, hogy inkább tejpéppel, tejitallal, egyéb tej alapú (de "megengedett") természetes élelmiszerekkel pótoljuk a szükséges mennyiséget és ne tápszerrel.

2010. máj. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A glutént 4-6 hónap között be kell vezetni! Illetve valóban az allergia évek múltán jön ki.

Ne szívjon szegény Anyuka azért, mert a "bezzeg az én időmben már 3 hónaposan pörköltet etettem a gyerekkel"című műsor miatt allergiás lesz a kicsi...

2014. ápr. 28. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!