Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért döntenek sokan a tápszer...

Miért döntenek sokan a tápszer mellett a szoptatás helyett?

Figyelt kérdés
Nem mintha ellenezném a babák tápszerezését, csak érdekelne, hogy ki miért dönt amellett.
2011. jún. 20. 15:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
89%

Szerintem rosszul gondolod. Nagyon kevés az olyan anya, aki alapból nem szoptatni szeretne, hanem rögtön tápszert ad.

Más a kényszer, mint az önként vállalás.

2011. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

A húgom külföldön él, egyik ismerőse azt mondta, hogy azért nem szoptat, mert nem akarja, hogy a baba azt a sok sz@rt kapja meg,amit ő eszik :S

sokan megrettennek attól, hogy fáj az elején.

2011. jún. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Második vagy, kedves első, lehet hogy itthon ez van, de külföldön sokan vannak, akik látszólag ok nélkül meg sem próbálják szoptatni babájukat.
2011. jún. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itthon kevés olyan nő van, aki önként a tápszert választja, pedig tudna szoptatni - persze biztos akad olyan, aki félti a mellét, vagy nem akar korlátok közé szorulni azzal, hogy mit ajánlott enni és mit nem, stb.

Itthon szerintem sokunkat a kényszer viszi rá, és nem döntés kérdése - muszáj azt adni, és kész, különben a gyerek éhen halna.

2011. jún. 20. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
Én tápszeren éltem pár hét után, mert sajna anyám tejének minősége egyenlő volt a vízzel... Tehát nálam muszáj volt. De ha nekem lesz gyerekem biztos, hogy ameddig csak tudok, szoptatni fogok.
2011. jún. 20. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Nehogy félreértsetek, senkit nem akarok megbántani azért, mert tápszert ad a babájának, csak az okokra vagyok kíváncsi. (Bocs a kíváncsiskodásért. :-) ) Egyébként lehet, hogy én is hamarosan kénytelen leszek abbahagyni a szoptatást, mert ikreim vannak, egyelőre csak szopiznak, de egyre nehezebben bírom követni a "tempójukat".
2011. jún. 20. 15:59
 7/18 anonim ***** válasza:
En Angliaban elek es itt a szules elott megkerdezik hogy akarod-e majd szoptatni a babat vagy tapszerezni szeretned.es ha a tapszer a valsz megkerdezik melyik markat szeretned mert akkor azt viszik a babanak ha megszuletett.itt ritka szamba megy aki szoptat.kb 10-bol 2 !nem egy olyan ismerosom van aki soha nem probalta szoptatni a babajat! :(
2011. jún. 20. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is ikreim vannak,leírom miért lettek tápszeresek: Egyik babám alapból nem tudott szopizni,erre 1-2 nap után rá is jöttünk,mivel a másik babámmal úgy nyomták egymást bent a pocakban,hogy lett egy kis asszimetria az állkapocs-fül részen.(amikor mindkettő fejvégű volt). Ez már nem látszik,de az első hetekben még a cumisüvegből etetés is nehéz volt neki,mindig fent tartotta a kis nyelvét a szájpadlásán,amit egy kicsit jobbra is tartott.A másik babám 5 hetes koráig kizárólag szopizott,aztán a 6 hetes növekedési ugrást nem bírtam vele tartani. Nekem nem lett több tejem,hiába raktam többet cicire. Na meg persze,-ezt te is tudhatod ikresként-a másik babámmal is foglalkoznom kellett,így nem is lehetett annyit cicin,amennyit akart volna.Egyfolytában ordított,főleg este,mivel éhes maradt. Aztán szép lassan minden erőfeszítés ellenére,még annál is kevesebb tejem lett.Kezdetben csak délután ill. este kapta a tápszert,a maradék kis tejemet pedig ugye 2 baba közt kellett megosztanom. Amikor eljutottam odáig,hogy már egy étkezést sem tudtam nekik anyatejjel kiváltani,akkor azt mondtam,hogy elég. Csak kikészülök idegileg,tennivaló pedig ikrek mellett pedig mindig van. Így már mind2 tápszeres,ők is nyugodtabbak és én is.

Szóval sztem nem hiba,ha egy nő tápszert ad inkább a babájának,amennyiben az indokolt. Még mindig hiányoznak nekem is a szoptatás közbeni meghitt percek,de közben a végén már úgy lefárasztott,hogy nem volt energiám semmi másra.

2011. jún. 20. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én annyira elhatároztam, hogy szoptatni fogok, hogy ihaj. Nem sikerült. :S A kórházban rémesek voltak a körülmények, semmit sem segítettek, és mivel pici súlyú volt baba, már az elején tápszert adtak neki pótlásnak, nem volt ereje szopizni akárhogy próbáltam. :( Aztán mindenféle tejszaporítóval próbálkoztam, végülis olyan 10-20 g-okat evett meg, és kapott hozzá tápszert, de pár napja már egyáltalán nem kell neki a szopotatás, az üveg egyszerűbb. Sír, ha szopotatni próbálom, így sajnos nem volt választási lehetőségem. :( Még amennyit tudok fejek neki, de nem sokat sikerül, így marad a tápszer. Sajnos anyukám, és a nagymamám sem tudott szoptatni, kevés volt a tejük, lehetséges, hogy örököltem.
2011. jún. 20. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:
Igen, sajnos én is hasonló helyzetben vagyok. Kezd kevés lenni a tejci és mellgyulladás mellgyulladást követ, amiből kezd elegem lenni.Én is, mint "ikrestársam" hasonló okok miatt fogok azt hiszem tápszerhez nyúlni.
2011. jún. 20. 16:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!