Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » _Normális, hogy babám fején 3...

_Normális, hogy babám fején 3 hónaposan van koszmó?

Figyelt kérdés
2 napja hámlik a kisbabám fejbőre. Azt olvastam egyszer, hogy a koszmó kb. 6 hetesen jöhet elő. Már örültem, hogy megúsztuk... olajozni kell a baba fejét ilyenkor?
2009. jan. 22. 13:38
 1/10 anonim ***** válasza:
93%
Persze, hogy normális. Ne aggódj! Este fürdés előtt jól olajozd be parafinolajjal, majd koszmo elleni samponnal mosd meg. Mi a babe sampont használtuk. Nagyon bevált. 4-5 napig mostuk és azóta sem jött elő.
2009. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
94%

Szia! Van egy szuper sampon, amit gyógyszertárban lehet kapni, ha jó emlékszem BEBA a neve. Nekünk nagyon-nagyon bevált anno, pedig nem kicsit volt olyan a prücsköm feje.

Gratulálok a babához :)

2009. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem ez nincs időhöz kötve. Olajozd be neki fürcsi előtt fél órával, mosd meg neki fürdésnél, és utána jól keféld át neki. Szép lassan le fog jönni.
2009. jan. 22. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
90%
1 válasz adó vagyok. Azt hittem én írtam rosszul a sampon nevét, de nem, tényleg babe. Megnéztem:)
2009. jan. 22. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem is először próbáld meg sima babaolajjal,mert a legtöbb esetben ez is elég.Babakefével dörzsöld le neki.Ha nem elég,nem megy le akkor is ráérsz speciális olajat sampont venni rá.Nekem a 3 éves lányomnak most lett koszmós a feje.De csak 2x olajoztam,és azóta rendben van.A kicsi még nem az szerencsére.Nem szabad megvárni amíg nagyon elterjed,és akkor könnyű kezelni.


Üdv

2009. jan. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszokat! Igen, még nem elterjedt, kisebb foltokban hámlás van a fején, nem sárga. Remélem hamar el tudom múlasztani. Köszi még 1x mindenkinek!
2009. jan. 22. 13:59
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

szia! az én babám is három hónapos és egy hete jött a koszmó. én is majdnem frászt kaptam :)

beolajoztam dél körül a buksiját, ráadtam egy vékony sapit, este pedig hajmosás. reggelre nyoma sem volt a koszmónak. próbáld ki, hátha ennyi is elég. sok sikert!


egyébként miért vannak lepontozva a válaszok? nem értem... mindenki segíteni akar, nem?

2009. jan. 22. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Neked is köszi! Már be is olajoztam, a férjem meg hoz estére sampont is. Nem én pontoztalak ám le benneteket! Nem értem soha, mire jó ez... Az előbb, mikor írtam az első kommentet, még 100% volt mindenki!
2009. jan. 22. 14:35
 9/10 anonim ***** válasza:
Szia! Igazad van kedves 1. válaszoló. Én írtam rosszul a nevét. Üdv:
2009. jan. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Persze, nekünk is kb. ilyen tájban jött ki. Még a mai napig néha előjön (9 hónaposak vagyunk).Babaolaj+kapargatás v. sampon, de én azt is halottam , lehet, hogy csak babona, de azoknak a babáknak akiknek sokszor kapargatták a buksijukat (persze csak ha volt koszmó)nagyon erős lesz a hajuk...hát nem tudom, de én sokat kapargattam a koszmót, és nagyon szép dús a haja a babámnak, persze lehet, hogy semmi köze a két dolognak egymáshoz.Ki tudja?!
2009. jan. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!