Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rászóljak, hogy ne nyúlkáljon...

Rászóljak, hogy ne nyúlkáljon a kakis alsó feléhez pelenkázás közben, vagy ne?

Figyelt kérdés
13 hónapos, és nagyon érdekli, mit csinálok ott lent, mikor pelenkázom, mindenáron "segíteni" akar. Így viszont folyton a kakis részekbe nyúl, meg mikor krémezem, popsikrémes lesz a keze. Mire befejezem a pelenkázást és mehetnénk kezet mosni, már ötször lenyalta vagy a szemébe dörzsölte a kakis kezét. Nem tudom, hogy rászóljak-e, mert nem akarok frusztrációkat okozni neki ezzel, értem is, hogy érdekli a lenti része, hiszen sosincs alkalma egyébként ott vizsgálódni. Viszont kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy a szemébe viszi a kakiját. Ti mit csináltok? Játékkal nem tudom lekötni, mindegy, mi van a kezében, egy kézzel azt fogja, másikkal lent matat. Eddig egyébként többnyire rászóltam, de mindig hiába, veszekedésekbe bocsátkozni ez ügyben meg tényleg nem szívesen teszem..
2010. dec. 21. 09:15
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Én adnék neki időt ott lent vizsgálódni, miután már nem kakis, de még mielőtt popsikrémes lesz.


Amúgy mi nem használunk popsikrémet, csak naponta egyszer, és semmi baja a fiam fenekének.

2010. dec. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát én rászólnék. Sőt, ha a sima "nem szabad, fúj"-t nem érti akár erélyesebben is. Persze akkor amikor már tényleg semmi nem hat. Véleményem szerint valahogy meg kell értetni a gyerekkel, hogy mit szabad ésmit nem. Nem gondolom, hogy a tiltás egy ici picit hangosabb szó egy apró legyintés (akár vicces - figyelem elterelésből) frusztrációt idézne elő. Legalábbis saját kisfiamnál még nem vettem észre ennek a nyomait. Tiszteletben tartom a másik oldal véleményét is. A lényeg, hogy én rászólnék és nem engedném neki.
2010. dec. 21. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem engedném neki, vizsgálódjon fürdés közben mondjuk. Vagy fürdés után hagynék neki időt, amíg nem öltözik fel.

De a kakiba nyúlkálni semmi körülmények közt nem engedném, különösen ha szájába veszi a kezét meg az arcához. a pisi nem, de a kaki tartalmaz káros anyagokat. Vannak állatok, akik megeszik a székletet különböző okokból, de az emberi széklet mérgező, trágyázásra is alkalmatlan. Én drasztikusan tiltanám ettől.

2010. dec. 21. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én kisfiam is nemrég fedezte fel a lába közt lévő "játékszert". Én fürdésnél hagyom neki, hogy hozzányúljon meg amíg tényleg nem kakis-pisis-krémes.

Azt viszont ne engedd neki, hogy tényleg kakisan hozzányúljon, nyugodtan szólj rá határozottabban. De ne azt mondjad neki, hogy nem szabad hozzá nyúlni, hanem magyarázd is meg neki, hogy most miért ne piszkálja. Hidd el, több mindent értenek ők már, mint gondolnánk. Ne aggódj, nem fog sérülni a lelki világa, ha kicsit eréjesebben fellépsz. Szeritnem ilyenkor már próbálják feszegetni a határokat, legalábbis az én fiamra ez jellemző.

2010. dec. 21. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
A frusztrációt úgy gondoltam, hogy állítólag nem jó, ha rászól az ember, ha a nemi szervével ismerkedik, mert az később hatással lehet rá. Ezért mondtam, hogy nem akarok ezen veszekedni vele, legalábbis nem szívesen. Na mindegy, a kakiban nyúlkálás akkor sem jó, szerintem sem, ezért végül én is rászólok, csak rossz érzésem van ilyenkor a fentiek miatt.
2010. dec. 21. 10:04
 6/12 anonim ***** válasza:
ma 09:32-es vagyok. Bocsánat, azt hittem, hogy a frusztrációt magára a rászólásra érted. Természetesen igazad van, hogy az általad vázolt esetben én se szólnék rá, de a kakis feneke és a kukija között azért van egy kis különbség. Magyarázd el neki, hangsúlyozd, hogy azért nem nyúlunk oda mert kakis lesz a kezünk és az nem jó.
2010. dec. 21. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

te kevered a szezont a fazonnal.

Nem azért szólsz rá, mert a nemi szervével ismerkedik, hanem , mert a kakiban nyúlkál. A Ne nyúlj bele a kakiba, mert...- összekötni sem lehet azzal, amiről te beszélsz.

Mert arra ott a fürdőkád, ennyi idősen.

És azért ezzel kapcsolatban a józan eszed, azért hallgasd meg, mert kakis kézzel, ritkán maszturbál egy felnőtt is. És mondjuk, oké természetes, hogy felfedezi magát, de például ezt nem nyilvánosan kell, úgyhogy azt sem lehet megengedni, mint itt írta valaki, hogy az étterem közepén, mindenki előtt csinálja a lánya.

A határokat meg kell szabni, ezt nevezik szocializációnak.És ez nem okozhat frusztrációt, ha megtanítod neki, mit mikor és hol kell csinálni.

2010. dec. 21. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Bár nem írtad, hogy kislány, vagy kisfiú, de csak annyit mondj neki, hogy addig ne nyúljon a puncijához/fütyijéhez, amíg kakis. Ha akkor fogdossa, amikor nincs kaki, az nem baj. De amikor már megérti, otthon beszéld meg vele, hogy csak akkor csinálja, ha egyedül van. Ha kakis, akkor semmiképp ne enged, hogy odanyúlkáljon.
2010. dec. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Én sem engedném, bár nem tudom elképzelni, hogy hogy lehet kakis a kukaca... amióta ül a fiam, kinyitom a pelenkát, sokszor elöl semmi nem látszik, de mikor felemelem a popiját, az összes kaka hátul van. Ha trotykós, még fönt ki is folyik... Lehet, hogy ez nálatok máshogy van.

Egyetértek a "nem rászólással" kuki ügyben, de ha tényleg nagyon kakis szokott lenni, akkor magyarázd el neki, hogy amíg le nem törlöd, nem kell piszkálni, mert...


Mondjuk én egyből amint kinyitom a pelust, a kukacánál törlöm meg (de mondom, nálunk az nem szokott kakis lenni) és utána a fenekét. Akkor már nyúlkálhat.... Igaz az én fiam el van foglalva a popsitörlővel, mert mindig kinyitja, kiveszi a törlőt és azt tömi a szájába... ez sem jobb, de egyszerűen nem tudok vele mit csinálni...

2010. dec. 21. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
utolsó volt valahol, hogy fiú? Mert szerintem lány is lehet. Persze fiú is.
2010. dec. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!