Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rászóljak, hogy ne nyúlkáljon...

Rászóljak, hogy ne nyúlkáljon a kakis alsó feléhez pelenkázás közben, vagy ne?

Figyelt kérdés
13 hónapos, és nagyon érdekli, mit csinálok ott lent, mikor pelenkázom, mindenáron "segíteni" akar. Így viszont folyton a kakis részekbe nyúl, meg mikor krémezem, popsikrémes lesz a keze. Mire befejezem a pelenkázást és mehetnénk kezet mosni, már ötször lenyalta vagy a szemébe dörzsölte a kakis kezét. Nem tudom, hogy rászóljak-e, mert nem akarok frusztrációkat okozni neki ezzel, értem is, hogy érdekli a lenti része, hiszen sosincs alkalma egyébként ott vizsgálódni. Viszont kiráz a hideg, ha arra gondolok, hogy a szemébe viszi a kakiját. Ti mit csináltok? Játékkal nem tudom lekötni, mindegy, mi van a kezében, egy kézzel azt fogja, másikkal lent matat. Eddig egyébként többnyire rászóltam, de mindig hiába, veszekedésekbe bocsátkozni ez ügyben meg tényleg nem szívesen teszem..
2010. dec. 21. 09:15
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Igen, valóban a kérdező nem írta, hogy lány vagy fiú. Lehet, hogy a válaszokból valahogy arra következtettem, bocsi.

Ettől függetlenül lánynál is ugyanez lehet a helyzet, nem? "utolsó" vagyok.

2010. dec. 21. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszi minden kommentet. Lány, de ennek tényleg nincs jelentősége. Nem a nuniját macerálja belül, csak körülötte tapogatja magát, érdeklődéssel tapogatja, mi van ott lent, amivel anya annyit foglalkozik, és ő nem lát rá :) Kb. ilyen arckifejezéssel csinálja. Mivel sokszor ülve kakál, szétfolyik a kaki, és jut a nuni környékére is, és én is ott kezdem a takarítást, de ha letöröltem a kakit, attól az még kakis marad, ha odanyúl, a keze utána ugyanúgy kakiszagú. Persze mondom neki, hogy ne nyúljon oda, mert kakis, csak abban nem vagyok biztos, hogy a 13 hónapos kis agyával már tud differenciálni. Azt se tudja, mi az a kaki, szerintem még nem látott kakit, én legalábbis nem mutattam még neki :) Mindegy, ez egy kis kitérő volt. Lényeg, hogy rászólok, és elmagyarázom, köszi.
2010. dec. 21. 17:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!