Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akik korábban kezdték a...

Akik korábban kezdték a hozzátáplálást, mennyivel korábban tettétek meg?

Figyelt kérdés

2 és fél hónapos a babám, és nagyon sokat bukik. Már a bukás elleni tápszert is visszabukja. Sinlacot ugye még nem kaphat, de azt hallottam hogy amint elkezd majd szilárdabbat enni elmúlik! Szóval a 4 hónapos üveges kajcsit lehetne 3 hónapos korába már adni?

Jahh és megnézte már doktornéni...nem mondott semmit, csak tápszerről tápszerre váltogatunk...!

Ne hurrogjatok le!!


2010. dec. 21. 13:24
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
52%

Én nem hurroglak le, nálunk is hasonló volt a helyzet. A tejcim apadóban, a 15.fajta tápszer sem marad meg a fiamban, így a doktornéni felügyelete alatt 3 hónaposan már elkezdtük a gyümölcsöt kóstolni. Kb. két hét után már ki is váltottunk egy étkezést vele. Semmi probléma nem volt a hozzátáplálás során.

Ha gondolod írj privit, szívesen segítek!

2010. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
82%

A "szilárd" ebben az esetben a halmazállapotot jelenti, tehát bármilyen pépes ételt (amivel ugye a hozzátáplálást kezdjük) ugyanúgy visszabukik majd. Tehát amikor kenyeret, főtt zöldséget eszik (nem turmixolva, hanem egészben), akkor.


A 6 hetes UH-n mit mondta a gyomorszájáról? Mert ha ott minden rendben volt, akkor nincs baj a bukással. Az én lányom anyatejes volt, de irtó erősen bukott ő is (nem volt mire váltani :o),de nem jelentett gondot. Valóban 8-9 hónapos korára enyhült, és talán egy éves lett, mire teljesen elmúlt neki.


Kicsit megtévesztő ám az a bukás mennyiség. Próbálj meg egy fél ujjnyi pohár tejet kiönteni, és meglátod, mennyire szétterül, pedig alig 20 ml. A többi meg bent marad. Ha jól gyarapszik a babád, nem kell mit tenni, csak sokat mosni. :o(

2010. dec. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
Szia.Az én 7 éves nagylányom is nagyon sokat bukott kicsinek.Voltunk mindenféle vizsgálaton,de nem találtak nála semmit és az orvosok javasolták,hogy 4 hósan kezdjük el a hozzátáplálást.7-8 hósan már darabosat evett és tényleg nem bukott utána.2,5 éves koráig szoptattam.
2010. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
36%
Szia! Én 11 hetesen kezdtem neki a bébi ételeket! 9 hetesen már kapott kóstolót ebből-abból. De 11 hetes kora óta evett rendszeresen bébi ételt! 4 hósan már husisat evet.Már 16hós egészséges baba:)! Tejezik is jó ideje! Próbálgasd neki a zöldséges gyümölcsös bébi kajákat!! Ha ízlik neki hajrá:).Sok szerencsét hozzá:).
2010. dec. 21. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
65%

13:30 vagyok

Bántani nem akarok senkit, hiszen nyilván minden anyukát a jó szándék vezérel, amikor dönt bármilyen (akár hozzátáplálási) kérdésekben, de összeszorul a szívem egyik másik komment (és más kérdéseknél szintén) olvasásakor.


Kérlek kedves kérdező, mielőtt döntesz a továbbiak felől, olvasd el ezt a cikket:

[link]

2010. dec. 21. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:

Én is 11 hetesen adtam neki először gyümölcs desszertet (poharasat). 16 hetes korában kezdtem adni neki sütőtököt, majd sütőtök-krumplit, répát, stb. 5 hónaposan adtam először husit neki.

Nálunk is orvosi és védőnői tanács volt, hogy kezdjük el, mert egyszerűen sehogy nem lehetett kakilásra bírni. A hozzátáplálással megszűnt ez a gond.

2010. dec. 21. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm a gyors kommentetek!!! Milyen 6 hetes vizsgálat? Mi arról lemaradtunk!

Akkor ki fogok próbálni egy pár üveges bébiételt!

2010. dec. 21. 13:55
 8/23 anonim ***** válasza:
52%
Bár nekem nem volt gond a bukással és tejem is volt bőven, még is 3hósan már idönként adtam neki darált kekszet alma ill, narancslével vagy anyatejjel, meg sütőtököt.
2010. dec. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
Elolvastam a linket! Én vagyok aki 11 hetesen már bébi ételezett. Nekem nem volt tejem...Sok igazat írhat ez a cikk biztosan.. Eddig nem volt sosem beteg a babám remélem eztán sem lesz. Mondjuk nagyon nem volt igaz az h székrekedése lesz a babának.Mindig is jó volt eddig az emésztése.Minden nap 3-4 kaki mostanság már csak 2 kaki. Mióta él a babám 16hós azóta mindössze 2 nap volt h kimaradt a kakija.
2010. dec. 21. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Egyik előző válaszoló vagyok, már bocs, de mi az a 6hetes uh gyomorszáj vizsgálat? Én még ilyet nem hallottam, pedig felnőtt már pár gyerek a környzetemben.

Egyébként meg fogadják már el végre a szoptatás fanatikusok, hogy van aki másként gondolja a gyermeke nevelését, és még senki nem bizonyította, hogy ez vagy az a módszer mennyire de káros lenne. Mások vagyunk, ne kritizáljuk már egymás elveit, hanem amiben tudunk, segítsünk egymásnak, elvére nem vitafórum ez az oldal.

2010. dec. 21. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!