Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Antibiotikum után fontos adni...

Antibiotikum után fontos adni probiotikumot ba babának? Nekem van otthon dophilus, az ilyen por de már nem tudom hogy kell adni, a leirása nincs meg.

Figyelt kérdés
még akkor vettem mikor 1 honapos volt,mert máér akkor is kapott anzibiotikumot.most 11,5 honapos
2010. dec. 21. 15:03
 1/3 anonim ***** válasza:

Amit írtál azt nem ismerem,én Normaflore-t szoktam adni neki ilyenkor. 1 ampullát 3 adagban adok be egy nap, bár a tied már nagyobb baba, mint az enyém, viszont a betegtájékoztatóban biztos benne van, hogy hogy kell adagolni!

Szerintem kell/fontos antibiotikum után adni! Még én is szoktam szedni egy-egy gyógyszeres kúra után/mellett.

2010. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az antibiotikum elpusztítja a baktériumokat. de nem válogat: a jót is, a rosszat is elpusztítja. Azaz nem csak a torokfájást vagy a sebfertőzést szünteti meg, hanem a hasznos bélbaktériumokat (lányoknál a hasznos hüvelybaktériumokat) is elpusztítja. Ezér tszokott fellépni antibiotikumos kezelés után hasmenés és hüvelygomba.


A bélbaktériumokat pl Normaflore-ral lehet visszatelepíteni, a hüvelybaktériumokat gyógyszertári tejsavas irrigálással (ezt a felnőtteknek mondom).

2010. dec. 21. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ezt a fajtát én sem ismerem. Mi a Pro+kid-et szoktuk használni. Az is por alakú, van hozzá egy kis adagolókanál. Elvileg, ha nincs semmi gond, csak erősítésnek adom, akkor 1, ha antibiotikum mellé, akkor napi 2 adagot (reggel, este) oldok fel a tápszerben.
2010. dec. 21. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!