Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki nem hagyja sírni a babikáj...

Aki nem hagyja sírni a babikáját, az tényleg később egy követelöző gyerek lesz? Ti hagyjátok, vagy megvigasztaljátok inkább?

Figyelt kérdés
balhézni fog ha nem veszünk meg neki vmit?vagy kiegyensulyozotabb lesz?
2009. jan. 23. 15:34
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
3 hónapos a kislányom, soha nem hagyom sírni. Engem se hagyott sírni anyukám, mégse lettem követelőző, szerintem nevelés kérdése. Viszont úgy gondolom, ha megvígasztalom a babámat, erősebb kötelék alakul ki köztünk és tudja hogy mindig számíthat rám. Egy pici babának szüksége van a tutujgatásra, mivel beszélni nem tud, mást nem tehet mint sír. Na meg nem is bírnám hallgatni a zokogást.
2009. jan. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fiam is 3 hónapos és én sem hagyom sírni. Pedig nem egyszer elhatároztam hogy most akkor sem veszem fel de nem bírom ki. Szerintem nem lesz ettől követelőzöbb.
2009. jan. 23. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

ó ha ez ilyen egyszerü lenne akkor lenne rá igazi recept.

lehet most hagyod sírni ßes megszokja nem fog annyira sírni, de lehet jön megint egy kor késöbb amikor újra kezdi. lehet most felveszed, és megszokja, mindig követelözni fog de lesz olyan korszaka amikor nem.

a lényeg legyél következetes. ami egyszer nem az nem. és ne hülyitsd a gyereket hogy egyszer szabad egyszer nem.

hogy felveszed vagy nem ezt minden anyuka másképp csinálja, és egyiksem rossz, nem ettöl lesz követelödzö késöbb a gyerek.

2009. jan. 23. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

nos, hoyg balhézni fog -e az más kérdés. vannak összefüggések , hoyg ha most pl. egy anya sírni hagyja a gyerekét, akkor a gyerek megszokja és később is egymindegy lesz neki, hoyg valamire reagálsz-e vagy se. de a kisgyermekkori kis hisztiket senki nem ússza meg, életkori sajátossaág, és , hoyg az első eseteket miként kezekled, attól függ, hoyg lesz -e folytatás... majd akkor, ha abba a korba ér ( kb 3 4- évesen)

ha most sírni hagyod, legfeljebb nyomot hagysz benne, !! és az bizony nem jó, hogy nem törődsz vele. érzi.

ha aggódsz, hoyg mniélrt sír, az normális és igen is vigasztalni kell, hisz még nem tudja elmondani egyértelmű szavakkal sem jelekkel, hoyg mit is szeretne, ettől nem lesz követelőző.

A későbbi jelleme pedig 50 % -bam genetikailag előúre lekódolt, vagyis örökölz, , majd lehet rajta neveléssel faragni, de fából nem lesz vaskarika.

szerintem nem helyes csecsemőkorú babár sírni hagyni.

persze éjjel nem kell az első nyekkenésre ugrani, az más, lehet, hogy egy perc múlva magától visszaalszik, két három percx nálam a határ, ha addig sír még, akkor igenis van valami baja, nem unalomból sír, és ha unalomból, akkor azért vagyok az anyja, hoyg foglalkozzam vele.

2009. jan. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Igen, szerintem is fontos a következetesség. A megvigasztalás nem csak abból állhat, hogy felveszed, nekünk sokszor elég egy kis simogatás vagy 'beszélgetés', játék stb. Mindenkinek magának kell megszabni a határt, mikor veszi fel a gyerekét. Először én is megpróbálom másképp vigasztalni ha hallom hogy csak unatkozósan sír, de ha komoly akkor rögtön felveszem. De szerintem vigasztalni kell.
2009. jan. 23. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nálunk öt hónaphoz közeledve már előfordul, hogy minden igényét kielégítettem, mégis sír. Annyira már ismerem, hogy tudom mikor "gondolja komolyan" és mikor "játszik". Ha az utóbbit feltételezem-öt perci hagyom sírni, majd cumi. Ez általában használ. Ha mégsem, felveszem, megvigasztalom, tovább keresem a sírás okát. Ritkán van ilyen, de általában egy kis repetáért rendezi a műsort, tehát megetetem.
2009. jan. 23. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Soha nem hagytam/hagyom.A nagy-16 múlt-teljesen jó fej,kezelhető gyerek,pedig nem hagytam sírni,és amikor akarta mindig a kezemben volt.A picivel is uezt teszem,és egy percig sem aggódom,h balhézni fog,vagy kezelhetetlen lesz.Nekem,és neki is így jó,és kész.2 gyerekes anyuka
2009. jan. 23. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
engem ezzel riogatnak,hogy milyen követelös lesz majd,ha nemhagyom sírni.A sok okos idősebb mind ez állítja..(anyukák,apukák)hogy elrontom,hogy mindig megvigasztalom,és nem hagyom sirni
2009. jan. 23. 16:10
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Az utolsó vagyok.Sztem magadra hallgass,az ösztöneidre.Te tudod,h mikor mi jó a babádnak.És ami neki jó,az neked is!!!Soha nem hagytam,h beleszóljanak,és én nem bántam meg.Én különben is nagyon babusgatós,simogatós ember vagyok,nem is tudnám máshogy elképzelni,ezért a srácokat is állandóan szeretgetem.
2009. jan. 23. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!