Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babám 1 éves és utálja ha más...

Babám 1 éves és utálja ha más gyerek megölelgeti, mindig elkezd sírni. Úgy néz ki mintha nem szeretgetnénk mi soha. Hogyan tudom arra rászoktatni, hogy szeresse ha megölelik a kis társai?

Figyelt kérdés
2009. szept. 23. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Fogós kérdés! Az én babám nagyon közvetlen, mindenkihez odamegy, simogat, ölel és sokszor látom, hogy más babának ez nem jó és sír a mamija után (volt olyan aki sírt egy kis öleléstől):) A te gyermeked is azok közé tartozik akik szeretik a kezdeti távolságot, úgyértem először csak megfigyel aztán ha nyugodt babával van dolga akkor közeledik. Az enyém 2 éves. A tiéd majd ha szaladgál fogócskázik akkor úgyis keres társat. Ne sürgessd, és semmiképp ne ajnározd ha sír.Tereld el a figyelmét(alma, pisilés, inni)Az is jó lehet ha játszótéren először a park szélére ültök és hagyod hogy ő menjen a homokozóba, a többiekhez.
2009. szept. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem fogja senki azt hinni,h sosincs ölelgetve,azért sír.Nagyon sok gyerek utálja,ha a szülein kívül más is megöleli,megpuszilja.Nekem az ikerlányaim közül az egyik utálja, a másik a nem.:))Én nem szoktatom arra,h szeresse,nem baj sztem,ha kicsit távolságot tart,én jobban tartanék attól,ha idegeneket ölelgetne,puszilgatna.Normális,ha előbb meg akar szokni valakit,és utána hagyja magát szeretgetni.

Gondolj bele,te szeretnéd-e,ha egy vadidegen megpuszilgatna az utcán.:DDD

2009. szept. 23. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kislányom is most lesz 29 - én 1 éves és ő sem szereti, ha más gyerek megöleli vagy megfogja, rögtön elhúzza magát vagy rázendít. Egyébként szereti őket nézni, figyeli hogyan játszanak, megtapsolja őket, szóval a "látvány" tetszik, de a közelségük, érintésük nem. Nem irigy a játékaira, játszik is a gyerekekkel, csak ne érjenek hozzá. Az unokatesóm lánya is ilyen volt, már kezd javulni náluk a helyzet (most 2 éves a baba).

Nem egyedi dolog, ne félj, ő ilyen, később biztosan megbátorodik. Szerintem nekünk, felnőtteknek sem tetszik, ha minden idegen megölelget, megsimogat, puszilgat. Először meg kell hogy ismerje a játszótársat.

A bátyámék kislánya viszont nagyon közvetlen mindenkivel, ő a másik véglet, az a lerohanós típus és nem érti, hogy az én babám miért nem szereti őt, pedig sokat vannak együtt. Vele meg az a probléma, hogy bármilyen idegennel szóbaáll, ide fut, oda fut, mindig keresni kell a gyerekek közt, sokszor 4en is kevesen vannak rá.

Szerintem erre nem fogod tudni "rászoktatni". És az, hogy nem engedi, hogy megöleljék nem annak jele, hogy ti nem szeretgetitek otthon, elég hülye ember az aki ezt hiszi.

2009. szept. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!