Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor, mit és mennyit foglalko...

Mikor, mit és mennyit foglalkozik apuka a gyermeke (i) ddel?

Figyelt kérdés
Arra lennék kíváncsi, hogy mikor hazaér a munkából apuka, hogyan zajlik a napotok további része? És a hétvége?
2010. dec. 22. 11:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazajön a gyerek a nyakába ugrik és este nyolcig - alvásig- rajta lóg. A férjem hősiesen türi és játszik vele szórakoztatja a kedvére tesz.


Nekem már csak a főzés befejezése a tálalás és a mosogatás, a fürdőviz engedése marad meg a lefektetés.


hétvége? szombaton közösen takaritunk ebéd után mesefilm v. más film nézés vasárnap mamánál töltjük a napot ott én főzök a férjem pihen anyósom körbenyalja a gyereket jó értelemben persze.

2010. dec. 22. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha hazajön Apa, akkor a gyerek fut elé, a nyakába veti magát, és szintén lefekvésig rajta lóg. Együtt játszunk olyankor, sőt, Apa az úszómester nálunk, ő fürdet, én addig elkészítem a tejitalt, előkészítem az ágyat, szobát alvásra, és összepakolom a játékait.

Hétvégén együtt takarítunk, illetve elmegyünk ide-oda, ha itthon vagyunk, és nincs takarítás, akkor együtt játszás van.

Amúgy autókáznak, formabedobóval és egyéb játékokkal játszanak, mesekönyvet nézegetnek, vagy pl. időnként elmennek kettesben sétálni, ha nekem valami dolgom van itthon hétvégén.

Annyi, hogy vasárnap van még Apának íjász edzése, de 11-től, és a gyerkőcöt amúgy is délben leteszem aludni, tehát túl sok időt nem vesz el a 7végi játékból, foglalkozásból.

2010. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hazajön, eszik, elmegy fürdeni, és lefekszik pihenni mondván, hogy ő egész nap dolgozott. Az nem számít, hogy én is egész nap dolgoztam itthon, meg mellette még gyerekeket neveltem.... Hétvégén dettó ugyanez. Ha itthon van akkor is egész nap tvzik, számítógépezik mert ő egész héten dolgozott és ennyi jár neki is... A foglalkozás a gyerekekkel ott kimerül, hogy ránéz a gyerekre, mert neki már hosszú és fárasztó napja volt, nincs kedve semmihez..
2010. dec. 22. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Upsz, szegény utolsó. :(

És próbáltál már lelépni otthonról egy kicsit, hogy megtudja, milyen a gyerekkel eltölteni több órát?

2010. dec. 22. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Mivel nincs meg az apa-gyerek kapcsolat nem is maradnak el az apjukkal, nincs játék, csak a tv, unalmasnak látják az apjukat :) Úgyhogy még nem mertem ilyennel próbálkozni.
2010. dec. 22. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Este 8 körül ér haza, kezet mos és már veti is le a földre magát vonatozni, rajzolni, gyurmázni vagy amivel éppen a megérkezése előtt foglalkoztak a gyerekek. 9.30-10 körül van lefekvés, mert ugye kellően felpörögnek arra, hogy apa végre itthon van, nem lehet őket korábban lerakni. Segít a fürdetésben, ott van a meseolvasásnál, esetleg ha nekem van még valami dolgom, akkor ő olvassa a mesét is. Ő rakja be az ágyba a gyerekeket, aztán segít összeszedni a játékaikat. Hétvégén abszolút felváltva foglalkozunk velük, mármint ha valakinek igénye merül fel valamelyik szülőre, akkor az megy, aki jobban ráér pl. Közös játék, lefoglalja őket, amíg elkészül az ebéd, a a nagyobbikkal elmegy a nagyi elé stb.
2010. dec. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Amikor apuka hazaér akkor rohan elé. Szegény férjem alig tud levetkőzni, mert cibálja a nadrágszárát. :) Aztán sikongatva rohangál a lakásban, hogy apuka apuka, annyira örül. Addig megmossa a kezét stb.

Együttes ebéd-uzsonna. Kinek mi :) általában apuka ölében, mert nem hajlandó tágítani. Én utána elmosogatok, Ők meg mennek a szobába. Játszanak, újságot nézegetnek. Este csak apukával hajlandó bármire. :) Fürdés, majd vacsi meseolvasás és tente.


Szegény párom amúgy is fáradt, és egy ideig engem hibáztatott, hogy lepasszolom neki a gyereket, de mióta nagyobbacska a pici és rohan hozzá belátta, hogy ez nem így van. :) Így aztán tűri.


Hétvégén munkamegosztás. Velem eszik a gyerek, együtt játszunk. Apával tente délután, majd késő délután mesenézés, játék este ugyanaz mint hétközben. Én pedig finomságokkal kedveskedem a páromnak az áldozatos munkájáért...sütök.

2010. dec. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Akkor úgy látszik, hogy ahol "van apuka" kb. ugyanúgy telnek a hétköznap esték meg a hétvégék :o) Nálunk is:

5 vagy 6 körül ér haza a munkából, a gyerkőc még menni nem tud, de úgy mászik ki elé, mint akit kergetnek, ha a kezemben van ajtónyitásnál, majdnem kiugrik, mikor meglátja az apját. Nem tudom, hogy hogy csinálják, de olyan biológiai órájuk lehet, mert ha valami miatt nem a megszokott időben ér apa haza, már alig lehet vele bírni, állandóan az előszobában ücsörög és mutogat a bejárati ajtó felé... utána apa játszik vele, örülnek egymásnak, addig, amíg a gyerkőc meg nem "unja" és megy a dolgára. Ekkor a párom bekapcsolja a gépet, hogy "csak megnézi"... hát ezen szoktam néha kiakadni, mert ez van, hogy az első 10 perc után teszi, és mit lát a gyerek? Hogy apa megint odaül az asztalhoz és az a valami érdekli. Erre ő mindig azt mondja, hogy dehát a gyerkőc akart menni a játékaihoz, és hagyni kell egyedül játszani... Na de tegnap megígérte, hogy majd később nézi meg a gépet...

Szóval ha be is van kapcsolva a gép, azért játszanak, könyvet olvasnak, bírkóznak az ágyon, meg mindenféle játékot elővesznek. De van, hogy vásárolni megyünk ilyenkor, ha nagybevásárlás van auchan, cora meg ilyenek, akkor az is úgy zajlik, hogy anya játékokat meg gyerekruhákat nézeget, addig apa meg a kocsiban a gyerkőc vásárolnak. Mikor végeznek, általában ők jönnek és keresnek meg engem :o)

Hetente kétszer "mozizunk" anyósomékkal (vidékiek), kamerán nézik az unokájukat, meg beszélünk, szintén kb. kétszer anyukámnál vagyunk délután vagy ő jön (sajnos/nem sajnos ő is dolgozik még, így ő is csak olyankor tud velünk lenni, amikor a párom is, és nem nagyon akar sokszor zavarni)


Hétvége szintén együtt itthon, vagy megyünk a nagyikhoz vidékre, vagy akár csak ide a szomszédba, együtt séta, most szánkózás is volt már, párom vagy én főzünk valamit, vagy inkább rendelünk.. mert ilyenkor is elmegy az idő valahogy.... meg a takarítást is elvégezzük hol ezt, hol azt.


Ja, a fürdetés első naptól a páromé, én kb. két kezemen megszámolom, hányszor fürdettem a fiam, addig én összepakolok, tápit megcsinálom stb. Az altatás meg az enyém, ami jobb esetben abból áll, hogy odaadom neki a tápszert, és ő már el is alszik, csak be kell tenni az ágyba.


Még annyi, hogy nem tudom másnál hogy van, de a párom nem tud mondókákat énekeket, és nem is akar megtanulni. Amit tőlem sokszor hall, azt megjegyzi, de magától még a hinta palintát sem énekli a gyereknek... azt mondja nem emlékszik egyre sem... dehát könyörgöm: én is megtanultam egy csomó újat... dehát ez legyen a legnagyobb gondom, nem igaz?

2010. dec. 22. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%

apa 4kor hazaer,gyerek ropul fele.

Levetkozik es atveszi a gyereket,addig elkeszitem az asztalt,eszunk,majd megy apaval jatszani,addig en elmosogatok feltakaritok,kiteregetek,beszedes a megszaradt ruhat ilyesmik.kb 6kor cstlakozom,ha sikerul elaltatom,addig apa kompizik,ha alszik akkor 7korul kel,8ig jatszunk ,vacsi.jatek,furdes es en altatom apa megy furodni es o aztan szabad.

2010. dec. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos mostanában csak fél hét- hét körül ér haza Apa. Mikor nyílik az ajtó a két fenevad röpül is felé. Én már ilyenkor készítem a vacsorát, legkésőbb 7-kor az asztalnál ülünk, ha itthon van Apa, ha nem. Ha hazaér egy picit hamarabb, akkor ő is segít teríteni, leül a kicsivel (15 hónapos), megeteti. Együtt vacsorázunk, enged fürdővizet, segít levetkőztetni a gyerekeket, közösen betesszük őket a kádba. A gyerekek játszanak egy kicsit, ő felügyeli őket, közben kitakarítja a vadászgörényünk ketrecét, ad neki enni. Én lepakolom az étkezőasztalt, elmosogatok, csinálok tápszert, kakaót, bekészítem előre a másnapi kajáját, piáját a férjemnek a munkahelyére. Mire készen vagyok, a gyerekeket megfürdette, közösen öltöztetjük őket, fogat mosatunk velük. Egyikünk mesél, másikunk eteti a kicsit a tápszerrel. Hétvégente ha nem dolgozik és nem valamelyik nagyszülőnél vagyunk, akkor segít a házimunkában, ellátni a gyereket, ha nincs más dolgunk játszik velük. Kívánni sem kívánhatnának jobb Apát a gyerekeim.
2010. dec. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!