Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja a születendő...

Lehet baja a születendő babámnak, ha terhességi cukros lennék?

Figyelt kérdés

Szerintem nem vagyok az, nem hiszem...

A két órás terhelés után 8.0 volt az eredmény, éhgyomorra 4.6. Azóta mindennap mérem itthon, és egyszer sem ment 6.0 fölé a vércukorszintem. Normálisan étkezem, néha elcsábulok (egy túrórudi, norbi update puding, rántott vmi...kevés ezekből, és persze napközben, nem este) Az orvosommal februárban találkozunk, nem látta az eredményt még...


2008. jan. 19. 21:53
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Nálam a terhelés után 8.2mmol/l volt a vércukrom. Én is mérem minden nap itthon. Úgy csináld hogy mérjed éhgyomorra, aztán reggeli után 2 órával, ha az nem magas ( 7 mmol/l alatt ) akkor a következő vércukrodat ebég után 2 órával kell mérned, és ugyanígy vacsi után 2 órával. Íly módon jól látható vércukorgörbét kapsz, és mindenképp jegyezd fel hogy mit ettél és ittál. Érdekes eredmények fognak születni, de inkább készítsd el te magadnak otthon, így a dokid is jól fogja látni hogy hogyan reagálsz a napi étkezésekre. Mert a laborban bedöntött tömény szénhidrátoldatra nem mindenki reagál könyvszerűen ( azaz a VC érték 7.8 mmol/l alatti ), és a LÉNYEG, hogy a vércukor étkezés után 2 órával a legmagasabb, és étkezés után 4 órával pedig vissza kell hogy térjen a normál tartományba.

Javaslom hogy nézz meg a neten szénhidtáttáblázatot, amiből kiderül hogy mi is ami igazán száműzendő egy kismama étrendjéből.

Egyébként 8 mmol/l fölötti értéknél ráírják a papírodra hogy diéta. A terhességi cukorbetegségről pedig akkor beszélhetünk ha a vércukorérték magasan marad és nem megy le. És a terhesség során bármikor kialakulhat, ne hagyd abba a vércukorellenőrzést, mert a terhességi cukorbetegség észrevétlen és alattomos és nagyon árt a kisbabának.

Egy 28 hetes kismama, aki maga is szigorúan méri otthon a vércukrát

2008. jan. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én is terhességi cukros voltam. Nekem a 2 órás terhelés után 10,4 volt. Diétáznom kellett. 175 gr szénhidrátot ehettem naponta. A terhesség alatt a babának nincs baja tőle, csak szüléskor jelentkeznek ezek a gondok. Ha magas a cukrod, a baba több inzulint termel, ezzel nincs is gond, amíg ott van a te cukrod, amit lebonthat. De ahogy megszületik, csak a saját cukorja marad, és mivel az inzulinja túl sok, ezért születéskor drasztikusan leeshet a cukorszint, amitől akár kómában is eshet. Nekem a diétával rendben volt, én szüléskor sem volt gond. Fontos, hogy szülés után a kórházban többször ellenőrizzék a baba cukorját. (Amikor szültem, volt egy szobatársam, aki szintén cukros volt, de az orvosa nem írta rá a lapjára, ezért az ő babáját nem ellenőrizték, pedig szüksége lehet cukorpótlásra) Szerintem előbb kellene találkoznod az orvosoddal, mint február! Neki kell továbbküldeni (ha szükséges) belgyógyászatra, ott mondják meg, hogy milyen diéta kell, pontosan mit kell csinálnod. (Nekem minden nap írnom kellett hogy mit eszem, és 2 hetente mentem a belgyógyra.) Nem kell aggódni, ha betartja az ember a diétát, semmi gond nem lesz!


Egy 10 hós baba anyukája.

2008. jan. 20. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2008. jan. 20. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!