Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenkinek sikerül kialakítan...

Mindenkinek sikerül kialakítani egy napirendet? Csak nekem nem.

Figyelt kérdés
Kislányom 6 hónapos.És nincs napirendje!Egyedül az esti lefekvés van mindig ugyanakkor.De soha nem ugyanabban az időben kel reggel,így mindig minden borul:(((Van hogy egyből éhes ha felkel,van hogy csak másfél óra múlva.Össze vissza!Ez normális?És hiába akarom én betartani a napirendet,ha Ő nem akarja!Másnál is van így?
2010. dec. 27. 16:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igen. A felkeléshez viszonyítsd, hogy mennyit bír ki ébren, és aztán altasd. Az én kisfiam pl. 2,5-3 órát bír ki ébren.

Egyébként a lányom 3 hónaposan, a fiam 8 hónaposan alakította ki a napirendjét. Én hiába is próbálkoztam valami rendszert csinálni.

Tudom vannak ezzel kapcsolatos könyvek, meg vannak szuperanyukák, akik állítják, hogy az ő gyereküknek az 1. naptól fogva napirendet csináltak, mert ők olyan ügyesek. Ez nem anyukától függ, hanem a gyerektől!

Az én kisfiammal az volt a baj, hogy 20 pernél többet nem tudott aludni. Akkor kellett volna átesnie a mélyalvás fázisába, de ez neki nem ment, inkább felébredt. Onnantól kezdve az egész nap egy kínlódás volt. Általában nem tudtam visszaaltatni, ezért egész nap nyűgös volt, enni nem akart. Sosem tudtam, hogy most etessem, altassam, vagy mit kezdjek vele. Pedig ő a második gyerek, az elsővel ez kb. a 3. hónapra kialakult. Ez így ment 8 hónapos koráig, amikor is minden megváltozott nála. Onnantól tudom, hogy mikor álmos, mikor éhes. Leteszem és alszik egyedül, pedig semmit nem csináltam vele. Nyugi, nálatok is előbb-utóbb kialakul.

2010. dec. 27. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, másnál is van így. Pl. nálunk. Az én lányom 8 és fél hós de napirendünk nem igen van. Ő is mindig máskor kel föl, éjjel sokszor kel és szopizik, ezért változó mikor "reggelizik" aztán van hogy 11kor már alszik, máskor meg du. 1kor alig tudom elaltatni. A nappali alvás mennyiségéről nem is beszélve, 30perc-2,5 óra az intervallum. Tehát nincs napirendünk. Vannak hasonló napjaink, de ennyi.

Biztosan jobb lenne nekem és a babának is ha lenne, de sajna nekem nem megy.

2010. dec. 27. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

6 hónaposan mi is kb. így néztünk ki.


Stabilan este fél 9-kor volt a fürdetés, de mivel reggel 7 és 9 között ébredt valamikor, hát ahhoz képest alakult a nap. De-du aludt 1,5-1,5 órát, 2,5-3,5 óránként evett.


Viszont az események időtől függetlenül megszokottan követték egymást pl.: ébredés-öltözés-reggeli-mondókázás-önálló játék-séta-alvás-evés stb.


Így mindketten megszoktuk mi mi után következik, és nálunk is kb. 8 hónapos korára (amikor már 2 étkezést kiváltottunk) alakult ki egy stabilabb napirend.

2010. dec. 27. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

a minap az egyik fórumon épp ezt tárgyaltuk ki, hogy mi ez a napirend-őrület. Többgyerekes anyukák egyöntetűen amellett tették le a voksukat, hogy addig, amíg a gyerek el nem éri a nappali egszeriy alvást, nincs értelme napirendről beszélni.


Egyébként is, nem a gyerek van a napirendért, hanem a napirend a gyerekért. Mégis mikor adjunk neki enni, ha enm akkor, amikor megéhezik? És nemde akkor van értelme altatni, amikor álmos? Nem atomóra az a szerencsétlen gyerek. :-)


Én lazán kezelem a napirendet, úgyis minden borul, amikor elmegyünk itthonról, és az elég gyakran van. Valamikor ebéd előtt alszik egy nagyobbat, valamikor négy kürpl egy kisebbet, és néha még este hatkor is elálmosodik. Egyébként akkor eszik, amikor éhes, és akkor altatom, amikor látom, hogy álmos. És nem izgatom magam a napirenden. :-)


9 hónapos, anyatejes kisfiú anyukája

2010. dec. 27. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kezdek megnyugodni:D!Nagyon köszönöm!
2010. dec. 27. 17:49
 6/12 anonim ***** válasza:

tök jó h kiírtad ezt a kérdést=)

én is azt hittem h csak nálunk van ennyire össze vissza de ezek szerint nem!

6hónapos kisfiamnak 1edül az ebéd van délben azt percre pontosan "kéri" az uzsit hol 3kor hol4kor "kéri" az alvás...

amikor ő gondolja=)

írtam neki egy napirendet kb így néz ki:

9kor 10órai (addig alszik kb)

délben ebéd (ez fix=))

alvás (levegőn)

3kor uzsonna 1.

játszunk zenét hallgatunk stb...

6kor uzsonna 2.

ilyenkor még kiszoktam vinni kicsit az udvarra és általában alszik egy picit

8kor pancsi

9kor vacsi aztán alvás (az evés kb ilyenkorra esik az alvás van h 11ig éjfélig tolódik=))


már letettem róla h így legyen úgyhogy alkalmazkodom hozzá és majd ha ő úgy érzi beáll magától=)


anyukám szerint csudajó baba (hozzám képest)

2010. dec. 27. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

ne aggódj, mi is össze visza vagyunk. lányom lasan 5 hónapos. ő nagyon későn alszik el, erős hasgörcse volt több mint 3 hónapig (koraszülött lett 2hónappal) és emiatt midnen este hattól hajnal kettőig ordított. így megszokta a későn alvást. szóval ő olyan 23körül elalszik, éjszaka egyszer keltem enni olyan 5 óra az utolsó etetés után. aztán amikor kel akkor kel, ha álmos lefektetem, általában amit tartunk az a 3 óránkénti étkezés. nincs napirendünk, még arra sem tudom átszoktatni hogy hamarabb aludjon el. fürdetéssel is kisérleteztünk, de akkor is fentmaradt olyan sokáig. aludni napközben hamizás után egy órávaql olyan 20-30percet alszik. ezt tartja este is fürdés után. alszik fél órát, felkel. majd ismét, majd ismét felkel.


azt hiszem amig ilyen pici a baba nem tudod kényszeríteni egy napirendre. az jó ha magától rááll valamire, de ha nem sikerül, ne gyötrődj rajta!

2010. dec. 27. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Jaj de jó hogy írtatok, nem vagyok egyedül. Az én kisfiam is 6 hónapos. Nálunk össze vissza van minden, szerintem. Az én drágám elalszik délután 5-6 között és csak akkor kel, amikor ennie kell. Éjszaka 4 óránként kel enni. Reggel 4-5 között kel fel, akkor kakil, aztán már játszani kell, különben hiszti van. Ő de. 10-kor fürdik, aztán ismét játék, kaja, séta, stb. Az hogy mikor alszik, meg hogy alszik el... 30 perceket alszik napközben, naponta kb. 3*. De amire sikerül elaltatni, már teljesen kivagyok. Azért jó látni, hogy nem vagyok egyedül, és akár 1-2 hónap múlva még is lehet nekünk is egy viszonylagos napirendünk. Hozzátenném, hogy az ismerettségi körben csak csodálatos-fantasztikus babák vannak, ők mindig mindent akkor csinálnak amikor kell... Lehet ettől érzem magam sz@r anyának.
2010. dec. 27. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Na jól van akkor!:D Mostmár teljesen megnyugodtam!akkor nem izgatom rajta magam tovább!Úgy csináljuk a napot ,ahogy a Királylány akarja!:D
2010. dec. 27. 19:11
 10/12 anonim ***** válasza:

Úgy látszik én vagyok a kivétel, de most elgondolkodtam a beírásokon. A kislányunk 6 hónapos múlt. Én betartom nagyjából a napirendet, nálunk bevált. Az elején össze-vissza ébredt, és el volt minden csúszva. Azóta ezt vezettük be s működik:

fél 6: reggeli ( ha előbb ébred magától, akkor előbb kapja, de ha nem ébred, akkor ébresztem, különben minden borulna )

Reggeli után kb 8-ig visszaalszik.

Fél 9 - 9: gyümölcs, utána játék, jó időben séta

Fél 11: kap anyatejet, utána játék kicsit

Dél és 1 óra között ált. magától alszik fél órát

2 óra: kap anyatejet, utána játék

4 körül kis gyümölcs vagy főzelék pár kanállal, esetleg tejpép

5 - fél 6: anyatejet kap

fél 8 körül fürdés, utána játék

fél 9 - 9: anyatejet kap s alszik.

2010. dec. 27. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!