Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sulyra mekkoranak kellene...

Sulyra mekkoranak kellene lenni a kisfiamnak aki 3.15 kgmal szuletett tavaly december 2-an?

Figyelt kérdés
Kulfoldon elek es meg nem mertek le a fiamat a szuletese ota. Igeny szerint taplalom csak anyatejet kap. Olvastam, h nem lehet tuletetni az anyatejes babakat, de nagyon sokat nott az utobbi idoben, ezert ratettem a szobamerlegre, es majdnem 6 kgt mutatott. Most nem jol mer a merleg, vagy szegenykemet megis tuletettem? Nehogy valami baja legyen a sok evestol. Most akkor ne adjak neki amikor ker enni, vagy mi legyen?
2009. jan. 25. 22:14
 1/5 anonim ***** válasza:

enni mindenképp adj neki, ha éhes:))

nem tudsz kölcsönkérni babamérleget? nézd meg itt: www.babaszoba.hu és fejlődsékövető menüpont asszem

2009. jan. 25. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A statisztika szerint féléves korra kell megduplázni a születési súlyt,egyéves korra megháromszorozni.Az első 2-4 hónapban híznak nőnek a babák a legtöbbet,aztán 6 hónap után már lelassul a gyarapodás.

De minden baba más és más.Ha jókedvű,nem látod betegnek..stb..nem kell aggódni.Anyatejjel valóban nem lehet túletetni.Nekem a három gyerekem közül kettő jó evő baba volt,egy nagyon nem.

A kicsi most 7 hós,az első hónapban hízott 1,20kg-ot,a második és a harmadik hónapban 1kg-t,aztán mindig kevesebbet.Most 7 hósan 8kg 70cm.

Szerintem ne aggódj,sokkal jobban lehet aggódni ha nem akar enni mintha igen.


Minden jót,boldog babázást.

2009. jan. 25. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

szia! az én fiam október közepén született. egy hét alatt visszahízta a születési súlyát (3300 gr), majd 1 hónapig semmit sem gyarapodott! nem volt elég sajnos a tej. kapott tápszeres pótlást és most 6 és fél kg. szóval ő is kb. akkortól kezdett hízni, amikor a te kisfiad született.

a két srác összehasonlításában tehát minden okés a babád súlyával :)

persze ezt az eszmefuttatást csak a megnyugtatásodra írtam le. a kérdésedre való válasz pedig csak tömören ennyi: minden okés, gratula a szépen fejlődő kisfiadhoz!

2009. jan. 25. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az én fiam november 28-án született 3700 grammal és szintén nagyon gyorsan nő, hízik.

Én nem izgulok miatta. Egyébként mi is külföldön élünk és ma két hete, hogy mérlegelésen voltunk, akkor, tehát hat hetesen és néhány naposan volt 5860 gramm. 55 centivel született és akkor volt 63 centi, tehát nem csak a súlya nő szépen, hanem a hossza is. Bevezették az új súlyt a növekedési táblázatba és azt mondták, hogy többet hízott, mint az átlag, viszont még messziről sem érinti azt a vonalat, amelyiknél már oda kellene figyelni (a táblázatban fel volt vezetve három vonal, ha az alsónál van, az azt jelenti, hogy keveset hízik, nő a baba, a középső a statisztikai átlag, a felső pedig azt jelentené, hogy túl sokat hízott, de az valami brutál magas érték, ha azt meghaladná a baba, akkor kivizsgálnák, hogy nincs-e baj). Mi a középső és a felső vonal között voltunk középen és egy rossz szavuk sem volt, annyit mondtak, hogy szép nagy fiú lesz.

A szobamérlegben ne bízz, mi is azon próbáltuk mérni úgy, hogy ölbe vettem és mértem magam babával, majd baba nélkül. Mielőtt indultunk a mérlegelésre akkor direkt megnéztem szobamérlegen és aszerint 6400 gramm volt a fiam, majd egy órával később babamérlegen 5860 gramm volt. Szóval fél kilót csalt az otthoni mérés.

Ez két hete volt, úgyhogy most lehet kb 6250 gramm és tényleg csak pár nappal idősebb, mint a te fiad. Ráadásul tápszeres, mert hormonális probléma miatt nem volt tejem, nem tudtam szoptatni, így még súlyt sem veszített születése után, kapott enni az első naptól, mert az én tejemre nem lehetett várni...

Adj neki enni, amikor kér. Tudja ő, hogy mikor mennyit kell, ha túlenné magát, akkor azt szerintem úgyis kibukná.

Egyébként nem Angliában éltek? Ha igen, akkor kérdezd meg a GP-t a mérlegelésről, mert kell lennie a körzetben egy midwife-nak, vagy helth visitornak, akihez bármikor mehetsz mérni a babát. Legalábbis itt úgy működik, hogy mehetek ugyan oda, ahova terhesgondozásra is jártam, hetente egy délután van mérés, csak időpontot kell kérni, illetve van a központi rendelő, ahonnan a helth visitor-ok is jönnek, oda havonta egyszer nekem vinnem kell a babát ellenőrzésre és ott kötelezően lemérik. (Igaz, elvileg ez nem állami előírás, de ezen a környéken tulajdonképpen kötelező vinni, mert ha nem vinném, akkor jönne a helth visitor és lemérné háznál.)

2009. jan. 26. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia. Én december 5-én szültem a fiamat 3460 grammal és 51cm-vel. Most 4450 gram és 58 cm. Nekem is azt mondta a védőnő, hogy anyatejjel nem lehet túletetni. Ne aggódj, úgyis le fog lassulni a hízása, aztán majd elkezd mozogni, akkor lemozogja a hurkákat. Egyébként meg tényleg látnád, ha túlenné magát, akkor nyűgösködne, fájlalná a pocakját. Meghát a babák még nem nagyon nassolnak, ők akkor és annyit esznek amikor éhesek. Ha a babám jól lakott eltolja magától a cicimet, és összezárja a száját, tehát lehet benne valami. Sok boldogságot a babával!
2009. jan. 26. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!