Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, hogy babám megegye...

Mit tegyek, hogy babám megegye a tápszert?

Figyelt kérdés
Kb. 1 hete nem akarja megenni a tápszert vagy csak immel ámmal, amióta elkezdtük a főzeléket meg a csirkehusit kanállal, azt nagyon szereti. Mit tegyek a tápszerébe, hogy megegye (gyümölcslé egy kicsit segített, de még így sincs meg a fél l/nap tápszer) vagy vegyek tejpépet? Tejpépből milyet ajánlotok??? Csak a tejpépből nem kap elég folyadékot szerintem, a vizet pedig sajna még kibukja, a tápszerét is sűrítenem kell Nutritonnal, a főzelék az ok, az bennmarad :-)
2009. jan. 26. 10:50
 1/5 A kérdező kommentje:
gyümilevet imádja, azt adok neki, de ha két etetés között megiszik pl. 1 dl akkor nem akar néha már tápszert enni utána, végül is érthető, mivel tele van folyadékkal a poci
2009. jan. 26. 10:52
 2/5 anonim ***** válasza:
Ne adj annyi gyümölcslevet ha szerinted az is rontja a helyzetet. Az én babám sem ette meg a tápszert, lehet, hogy nem a legjobb eljárás, én tettem bele Hipp instant babateát. Málnásat. Egy teáskanálnyit szabad 100ml folyadékhoz, én 150ml tápszerbe tettem egy teáskanálnyit. Mi nem szerettünk volna tápszert váltani, de az is megoldás lehet.
2009. jan. 26. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mikor adnád neki a tápszert? Mert ha étkezés után, akkor biztos nem fogja meginni, mert már nem éhes. Gondolom elmúlt már 6 hónapos, hiszen kiváltottátok az ebédet is. Csak a reggeli és esti tápszert kell már adni neki. Én a reggeli tápszerébe teszek egy csapott teáskanál cukrot, mert mi is sokáig kínlódtunk, mire megitta a tápszert, mert anyatejes volt és csak így fogadja el. Este Nestlé innivaló tejpépet kap, de ha nincs itthon, akkor gyümölcslével és vízzel keverem be a tápszert, mert így megissza. Én úgy csinálom, hogy du-án 6 után már nem kap semmit, gyümölcslevet sem, csak vizet, ha szomjas, mert akkor nem issza meg a lefekvés előtti 8 órai adagot.
2009. jan. 26. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

nagyon köszi!!!!Igen reggelire kap tápszert, ebédre csak főzeléket, utána 4-5 körül azt tanácsolták, hogy 1 dl tápszer és még egy kis főzelék, aztán este tápszer. 6 és fél hónaposak vagyunk és 7750 gr volt most egy hete a súlyunk, a dokinő szerint lehetne több is, nem tudom miért, szerintem tök jól fejlődik a Benedek, 3000 grammal születtünk és 2800-al jöttünk haza. Nektek hány kiló a babátok fél évesen?

ui: nagyon jó ötlet a gyümilé, azt fogok adni 2 dl tápszerhez, olyan 20-30 ml, vagy kevesebbhez kéne többet, hogy finom legyen???alapvetően a babám nem tud meginni egyszerre 2 dl-nél többet, mert a többit kibukja, így felesleges is, de akkor mennyi tápszert igyon, hiszen az almalével több lesz jóval????

2009. jan. 26. 11:20
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én lányom 7 hónaposan volt 7450 g, 3150 g-mal született. Én a gyümölcsös tápszert mindig rostossal csinálom, pl.: őszilé és így néz ki: 90 ml víz+90 ml gyümilé+ 5-6 kanál tápszer. Így teljesen elveszi a tápszer ízét és a napi "fejadag" is megvan. Amúgy szerintem teljesen jó súlyban van a babád.
2009. jan. 26. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!