Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy a fiam...

Mit csináljak hogy a fiam megegye a tápszert? Nem fogadja el már 2 fajtát is kipróbáltunk, akkor inkább nem eszik.

Figyelt kérdés

6 hónapos kb 1 hónapja nem eszi a tápszert nem kell neki belekóstol és kiköpi, próbáltam már ízesíteni is a védőnő tanácsára kakaóval, gyümivel de nem kell neki.

amúgy is keveset eszik, de így? nem lesz baja van hogy egy nap csak 3x eszik, jön a foga is már 2 kinn van most jön a fölső 2 lehet hogy ez miatt nem eszik rendesen?


2009. júl. 18. 11:15
 1/4 anonim ***** válasza:
Akkor lehet, hogy tényleg a foga miatt nem eszik. De biztos nem éhezik, annyit úgyis eszik amennyi kell neki, ne aggódj. Ha nem kell a tápszer akkor adj helyette tejpépet, vagy azt sem eszi? De ha gyümit, főzit eszik akkor próbáld más tejtermékből, joghurt stb. pótolni a fehérjét.
2009. júl. 18. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én három dolgot szoktam csinálni.

1. félálomban etetem

2. a tízórai gyümölcsébe keverek 2-3 kanál tápszert

3. tejpéppel, joghurttal, sajttal,... egyébbel próbálom kiváltani a tápszert.

8,5 hónapos a lányom, hónapok óta jön vmelyik foga (most éppen a 8.), de szerintem az is baj, hogy rájött, minden más finomabb. Vettem vaníliás Beba-t, azt jobban megeszi, mint a natúr tápszereket. Persze még így sincs meg a napi 500 ml.

Próbáld "átverni", ha még úgy sem megy, adj neki mást! Éhen nem fog halni, szerintem ez a legfontosabb. Beletuszkolni meg amúgy sem lehet.

Okozhatja a meleg, vagy a foga is, de szerintem inkább arról van szó, hogy rájött, hogy egy ízetlen sz@r! Nem is tudom, ki volt az a ..., aki kitalálta, hogy a napi 500-at meg KELL enni! Én sem enném meg, ha ehetnék helyette főzeléket, gyümölcsöt!

2009. júl. 18. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
sajtot hány hónapos kortól kaphat a főzelékébe? most 6,5 hónapos, már a gyerek orvos is mondta de még nem korai? a baba joghurtot nem eszi meg nem ízlik neki :( akkor még mit lehet?
2009. júl. 18. 13:04
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha egyszer a doki mondta akkor nem korai! Meg egyébként is már adhatsz neki.
2009. júl. 19. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!